Babamın tuhaf hareketleri

Ya bu olay ben kendimi bildim bilelim onda var. Benmi çok dikat ettiğimden takıntı olmaya başladı yoksa sinir bozucu mu anlamadım. Babamın çok tuhaf hareketleri var. Tik de değil bilmiyorum bi tuhaf. Sürekli tırnaklarına bakar. Parmaklarını üfler , orayı burayı inceler. mesela bigün izliyorum onu gizlice. İki elini karşılaştırıyor.bi ona bakıyo bi diğerine. ölçüyo falan. tırnaklarının boyu eşitmi diye 1 saat kontrol ediyo bana gına geliyo artık. daha böyle binlerce hareketi var sizce neden böyle.çok sıkıldım artık gözüme batıyo.

0|0
811

En İyi Kız Görüşü

• seni çok iyi anlıyorum benim babamda aynı öyle bazen sinirimden ağlıyorum.. mesela bn masa silerken şurda bişe var şunuda al aha şurda kaldı demesine gerek yok ki bn zatn görüyorm kör değlim silcem tabki.. sonra sürekli pencereyi kontrol ediyo evin içindeki odalırın kapılarnı kilitliyo ve bide ittiriyo açılıyo mu diye. dışarı çıkarkan sürekli bn gidiyorum diyo sonra tekrar geliyo ben gidiyorum diyo geri geliyo dışarı çıkarsan kapıyı kilitle diyo bişeyi durmadan tekrarlıyo.. bulaşık yıkarken başımıza dikiliyo şöle yıkayın böle yıkayın diyo evin içindeki eşyaları inceliyo sürekli perdelerle uğraşıyo güya düzeltiyo dışardan geldiğimizde evin kapısını babam açarsa ayakkabılarınızı şuraya çıkarın diyo dediğini yapıyoruz sonra biz içeri girince tekrar düzeltiyo ayakkabıları daha bunun gibi bir sürü şey eğer bi çözüm bulursan banada söle :D

1|0
    0|0
    • İnanmıyorum ya benimle aynı dertten birisi çıktı :D

• ikimizden başka yoktur inş. zor bi durum :D

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• pekii Söyle düşünelim birde... O baban veya annen ne olursa olsun isyan etmememelisin

allah cc. söyle buyuruyor anneye babaya öf demeyiniz .Cünkü cenneti onları kazanmakla başlar.Peki Biz ne yapıyoruz Onları tersliyoruz Acıklarını görüyoruz bence Güzel Arkadaşım sen sen ol yalnışlarını görme tiklerine dikkat etme .. O baba Seni ateşlendın hastanelere tasıdı senın ıcın kazandı Çalıştı Merhametli ol sende yaşlanıp sende o duruma gelirsin.Bak ibrahim tatlıses e nasıl da övünüyordu ben öyleyim böyleyim diye ..1 kursun hayatında felç li yaşamanın kurallarını getirdi.Sende anne olucaksın hatta öyle dikkatli bir anne olucaksın ki evlatlarının yanında bir göz kırptıgında 2 ciye kırpamıyacaksın çünkü seninde analiz ettigin gibi seni tikli zannettiklerini sanıcaksın :)

0|0
    1|0
    • Ya bunun benım konumla ne alakası var? Ben annesine-babasına saygısızlık eden yada bencillik yapan yada onlardan hoşnutsuzluk duyan bir insan değilim. Onları seviyorum ve haklarınıda asla ödeyemem. Ama babamın bu hareketlerinin artık kendinede bizede zararı var. Ben bunlardan kurtulmasını istiyorum artık. Zihninde ne varsa onları çözmesini istiyorum bu hareketleri neden yaptıgının nedenini bilmek istiyorum çünkü normal insanın yapacağı tarzda şeyler değil bunlar.Aynı ortamda yaşayıp anlamak grek

• Evet sıkıldık annemde bende artık bizi ve kendini psikolojik olarak rahatsız etmesinden sıkıldık çünkü bu artık hastalık derecesine geldi. Ben bu hareketlerinin artık gözümüze battıgını söyledim babamdan nefret ediyorum yazdım sanki ? önce konuya hakim olun sonra yorumunuzu yapın bence konu nereden nereye geldi

• niye bu kadar tepkilisin anlıyamadım burda konu tartışıyoruz kavga etmiyoruz oke canın sagolsun neyse.. sana iyi sohbetler dostum.. bende sana şunu diyeyim benimde babam dehset sinirli evde teror estirir annemde psikolojik rahatsızlık geçirdi ama ne yapalım baba işte...

• Ellerini sürekli yıkıyor mu ?

Kıyafetleri ile ilgili temizlik ya da düzen takıntısı var mı ?

Herşeye müdahale eden bir yapısı var mı ?

0|0
    0|0
    • Ellerini sürekli yıkamıyor. Ama kıyafet ve temizlik düzen takıntısı var. Bütün herşeye müdahele etmez ama bazen ne alaka diyeceğimiz konularda en ince ayrıntısına kadar takıntı yapar

• Babasız büyüdü. Bunun eksikliğini hala hissedip söyler. Bazen anlatır. İlkokula gittiğinde babasının olmamasının ona kadar dokundugunu. Annesiyle babası ayrıldılar. Babası onu bırakıp gitti diyebilirz bi bakıma. Şimdi görüşürler ama çocuklugunda yoktu onun için.

• Tanı koymak elbette uzmanların işidir ama bana obsesiflik belirtileri gibi geldi.Kişi geçmişinde içinde yer eden bir durumdan dolayı belirli bir zaman sonra aniden buna benzer durumlar yaşar.Kendisi de bunun farkına değildir ve kabul etmez.Araştırın biraz netten filan derim.

• Aşırı düzen düşkünü demekki.Onlar hastalıkda önemsensenmesine gerek yok

0|0
    0|0
  • Alışkanlık veya takıntıdır.

Daha önceden yaşamış olduğu bir olayın etkisi diyebilirim.Bir başkasında veya kendi ellerinde gördüğü bir olay üzerine herşey olmuştur.

0|0
    0|0
  • Atalarımız boşuna dememiş yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmiyor diye...

1|0
    0|0
  • sanane ki adamdan canı sıkılıyodur ıstedıgını yapr sonucta ne var kı bunda kafaya takcak

0|0
    0|0
    • ya sanane diyosunuz da benim cocuklugumdan beri var bu hareketleri titizliği anneminde canını sıkıyor artık herseyı cok inceliyor cok takıyor büyütüyor hersey santimi santimine olacakmış can sıkıyor bunaltıyo artık bizi. durup dururken eğiliyo halının diplerini inceliyo gidiyo cam kapı biyerden ugultu geliyomu diye saatlerce dinliyo sizde yıllarca bu ortamda yaşasaydınız böyle bi insanla sanane demenin ne kadar zor oldugunu anlardınız.

• babanda simetri hastalığı var senin ozaman

• babana sordun mu neden böyle yaptıığnı?

0|0
    0|0
  • herkezde takıntı vardır ama aşırı takıntısı var babanın benim gibi

0|0
    0|0
  • Hepimizde var benxer takıntılar. Yaş ilerledikçe sende kendine böyle garip takıntılar farkedeceksin

0|0
    0|0
  • a mı p mi diye sor ona :p

0|0
    0|0
  • Gizli Kullanıcı bacı: takıntısı varmış işte. benim gittiğim berberde böyle çok titiz tırnaklarını falan üfler temizliğe çok önem veriyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• okuyup okuyup gülüyorum Allah sana da baban da uzun ömür versin emi:))) ne güzel sempatik baban var daha ne istiyosun :)))

0|0
    1|0
  • Temizlik ve düzen delisi biri bende öyleyimdir.

0|0
    0|0
  • yaşından dolayıdır.Babam da öyle can sıkıntısından çok acayip davranmaya başladı uğraşcak bişeyler arıyolar kendilerince :)

0|0
    0|0
  • :)

böyle düşünme demek ki takıntılı bi insan. uyarmayı denesen ?

0|0
    0|0
  • Onu babana sor bence. :)

0|0
    0|0
  • psikiyatriye gitmeye ikna et bence uzun süredir olan bi şeyse obsesif olabilir

0|0
    0|0
  • Kendisine sor neden oyle yapiormus

0|0
    0|0
Yükleniyor...