Kas demek güç demek midir?

Anlamadığım bir konu ve açıklık getirilmeli bence.

Vücut geliştirme için ağırlık kaldırdığımız zaman güçleniyor muyuz kuvvetimiz artıyor mu ?

Kasın büyümesi hacminin artması tam olarak ne anlama geliyor ?

Çok ağırlık kaldırmak ile az ağırlık kaldırmak ne amaçlı oluyor ?

Kas - Kuvvet - Güç ilişkisi nedir kısacası ?

Güncellemeler:
Yorumlar için teşekkürler. Her kafadan farklı bir ses çıkıyor gene ortak bir kanıya varamadık ne yazık ki ! . .
Kas güçtür diyen var değildir diyen var. Kesin sonuç gene yok . :P

0|0
4|15

En İyi Erkek Görüşü

• Kan akışını artırıyor.Kas dediğiniz şey sadece fiziksel bir görüntü.Aşırı kas vücut hareketlerini kısıtlar.Kasların olduğu bölgede gerilmeler olur.İşte sertleşmeler meydana gelmiş olur.Kasın büyümeside o kas kütlesinin ama sadece 1 bölgedeki kasın alan olarak büyümesi ve direncini artırması demektir.Kas Kuvvet Güç ilişkisi?

Kas;vücudun direncidir ve güç için gereken birşeydir.Kuvvet ve güç aynı şey.Kuvvet gene de şu demektir.Olan potansiyel güç.Yani kas neyse kuvvetide ona göredir.Ama her kuvvet kasa göre değildir.İç güç vardır birde.Manevi güç,iman gücü dediğimiz durum.Çanakkale savaşında Hamza nın mermiyi kaldırması durumu.Bu adam ne ara kas yapcak.İşte iman gücü daha önemlidir.Atatürk'ün sözlerinden biride şudur."Cephede imansız asker olmaz" sözüdür.Birşey uğruna mesela Kutsal Değerler uğruna,gerçekden imanlı bir insan o bildiğiniz kas yani fiziksel bir şeyi halt eder,normalden daha üstün bir kuvvete ulaşır insan.Yani dış görünüşden insanın kuvveti anlaşılmaz.Bazen bu içsel gücü sinir yoluyla yani benim tabirimle 2 ucu keskin bıçak(sadece sinir kaslara zarar verir ama bir anlığına tam potansiyel gücde olursun.)dediğim öfkelenme yoluyla bu tabirimin durumuna girersin.Nerden nereye geldim ya :P :D Kısaca ağırlıkda direk kasları etkiliyor.Büyümeside direnci yani dayanıklılığı artırır.Mesela 30 kere kaldırırken,büyümüş kas halinde 40 50 kere olur.O zaman acıma hissedersin.Tabi onun sınırı var.Belli seviyeden sonra gelişmez.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ağırlık kaldırmak kas çalışması içindir kasların ne kadar sağlam olursa o kadar güçlü olursun daha çevik yani.hareket kabiliyetimizi kaslar belirlediğine göre kuvvet vb herşey ona bağlı dikkat edersen obezler yürümekte bile zorlanırken tenişçiler bir oraya bir buraya çekirge gibi sıçrar

0|0
    0|0
  • Kas demek güç demektir ama her gücü olan ınsanın da inanılmaz kasları yoktur.

0|0
    0|0
  • o noo i cass wanna be onn

0|0
    0|0
  • guc icin teknik gerekir diye dusunuyorum birde akil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Tam olarak öyle değil aslında, komando olarak askerlik yapmak isteyen bir arkadaş sürekli ağırlık çalışması yapıyordu, askere gideceği zaman mülakatta buna "Bize kaslarını şişirmiş adam değil, gerçekten güçlü, dayanıklı adam lazım." demişlerdi ve komandoluk isteğini kabul etmemişlerdi.

0|0
    0|0
    • Peki güçlü dayanıklı adam olmak için ne yapmak gerekir ?

• Farklı hava koşullarında vücutlarıyla çalışan insanlar dayanıklı-güçlü olur, mesela yazın tarlada çalışan insanlar genelde dirençli olur, soğuk havada çalışmak da direnci arttırabilir ama bunları yaparken dikkatli olmak lazım, yataklara düşme ihtimali de var. Çocukluktan gelen bir şey aslında, bakın çingene çocukları pek hasta olmaz, sürekli dışarıdadır, evde annesinin kuzusu olarak büyüyen bir insansa (ben de biraz öyle sayılırım) en ufak bir soğuk yiyince hasta olur.

• Bir de şimdi ismini hatırlayamadığım bir spor var, aslında bir spor dalı değil, vücut çalışanlar yapıyor, hızlı şekilde belli sayıda halter kaldırıyor, şınav çekiyor filan. Adını hatırlayamadım.

• Tam oalrak değil.O zaman vücut geliştirileri tüm dövüş sanatçılarını döver.Yok öyle birşey.Bir dövüş sanatçısı için zeka hız fiziki güç ve teknik lazımdır.Yenmek için bnları kullanır.Hepsine birden güç denir.Ama fazla kalsı insan son derece hantal olur.Bazı yerlerini koruyamaz.Güçlüdür ama usta bir dövüşcü ondan daha güçlüdür fakat az veya normal seviyede kaslıdır.Vücut geliştirmede gücümüzü harcayarak kasları ortaya çıkarmaktır.Zaten bizde olan güc bu.Nasıl güçlü sayabiliriz ki?Sadece görünüştür.Ama kan akışını artırdığı için tam potansiyel seviymizde oluruz.Yani vardığımız sonuç kişinin tam potansiyel gücüne erişmesine yardımcı olur ama kendisi aşmak gibi bir şey olmaz.Onun için dövüş sanatları öğrenmesi gerekir ki fazla kasa yer yoktur hiç bir sanatta.

1|0
    0|0
  • Ağırlık kaldırırken güçlenirsin ama kol kası 40 cm olan birinin 30 cm olandan güçlü olduğu söylenemez.

Ben geçenyıl spor salonunda bi abi gördüm böyle orta derecedenin altında vucudu olan onun bastığı ağırlığı hayvan gibi olan vgciler basamıyordu.

0|0
    0|0
  • ölcü kuuvetin bir göstergesidir bu dogru cünkü kasa uyguladıgın siddet dogrultusunda büyürsün nekadar baskı uygularsan

0|0
    0|0
  • Nispeten.Yani haltercilere bakarsan aşırı bir kas kütlesine sahip değiller ama fazla kiloları kaldırabiliyorlar.Yani pek çok unsur önemli güçte.

0|0
    0|0
  • Kasın hacmi gücünü etkiler bu doğru ama çok daha az kas kütlesiyle oldukca kasli gorunen iki farkli kisi aynı ağırlıkları kaldırabiliyor. Kas kapasitenizin ne kadarını kullandığınız da önemli hormon düzeyiniz de belirleyici etken. Koştukca ciğerler açılır ya aynı o misal zorladıkca da kasların kapasitesi açılır.

0|0
    0|0
  • kasla gücün alakası yok, dövüş sporları izlemişsen bunu daha rahat anlarsın

0|0
    0|0
  • kAS DEMEK TAM ANLAMIYLA GÜÇ DEMEK DEĞİLDİR. Fakat kaslarını geliştiren insanların düzenli antrenman yaptıkları için performansları artar ve buna paralel olarak tükettikleri enerji artar. Giren enerji ile çıkan enerj birbirine eşittir.

Yani fazla enerji girdiği için fazla enerji çıkar. Bunada güç denir:)))

0|0
    0|0
  • bende bunu merak ediyorum.bence önceden en fazla 100 kilo yu bir metre yukarı kaldırabiliyorken kas yapınca 120 kilo kaldırırsın diyelim.yani artırır bence.

0|0
    0|0
  • Bu sorunun cevabını, evden eve nakliyat yapan nakliyatçılar ile body salonunda kas yapan adamları ele alarak değerlendirebilirz. Nakliyatçılar tokatlar.

0|0
    0|0
  • bazen evet bazen hayır soran ... örnek aikido ksa gücüne ihtiyaç bulunmuyor . örnek boks kaz güçsüz yapılmıyor

0|0
    0|0
    • Kimse kesin birşey söyleyemedi zaten. Nasıl bilgi çağındayız anlamadım ?

• kas demek evet güç demek,ama o gücü yerli yerinde kullanmak gerek,kimse kaslı ,güçlü..yani yunan heykeli gibi birini geri çewvirmez..

0|0
    0|0
  • ülke meselesi yaptın sende.. çok mu önemli birader. kas kafalı mısın?

0|0
    0|0
  • beyaz v kırmızı kas lifleri ile ilgili konu var nette..

0|0
    0|0
Yükleniyor...