Spora başladığımdan beri bu olanlar normal mi?

Yaklaşık bir haftadır bölgesel spor yapıyorum (bacak ) biraz fazlalık olduğu için ama bugün fark ettim ki kalcama doğru üst bacakta çizgiler var bir kaç arkadaşım kas yırtılması dedi. bu spora devam etsem geçer mi? ya da geçmesi için ne yapılabilinir.

0|0
613

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 12

• Öncelikle arkadaşım şunu belirtmeyelim ki sporunu gündelik belirli saatler arası yap, Beslenme düzenine dikkat et fazla kendini yormamaya özen göster;Zayıflıyacaksın anlıyorum ama kendini de biraz düzenli besle kalorisi az proteini çok besinler tercih et sporda'da dediğim gibi her geçen gün aşırı kaçma kas kaybı yaratır sende inan ileri ki yaşlarda çok büyük hastalıklara neden açıyor ölümlere bile.. Uyku düzenine dikkat et kendine günlük düzenli bir program belirle bir spor antremanından ya da imkanın yoksa sosyal paylaşım sitelerinden tavsiyeler alabilirsin... Herhangi bir hastalığın varsa kendini pek zorlama derim sabit durduğun yerde antreman ya da plates çalışabilirsin ya da en basitinden parkalar'da bulunan spor aletlerinden.
    Ayrıca Spora başlamadan önce kesinlikle ısının, Yapmamanız durumunda sakatlıklar kaçınılmaz olacaktır..
    Spor yaparken sizi motive edecek etkenlerden biri de müzik. Kendinize has müzikler seçin Eğer tavsiye isterseniz benim salonlarda kullandığım bir kaç müzik önerebilirim, Haftada 7 gün spor yapacağınıza yeni iseniz hastada 3 gün yapın ya da 5 gün kendinizi nasıl rahat hissederseniz, Tavsiyelerime uyarsanız mutlaka faydasını göreceksiniz Bende 3 yıldır profesyonel olarak spor yapıyorum sormak ya da danışmak istediğiniz bir soru olursa bir mesajınız yeterli..
    Saglıcak'la kalın...

0|0
    0|0
  • çatlaklar oluşmaya başlamış vücudunda yani deforme olmuş. üç aydır salona gitmiyorum bende benimde adelelerimde var aynı problem

0|0
    0|0
    • Gecermiymis ya da artar mi devam etsem biliyor musun

• klasik üç beyazdan uzak dur; un, şeker, tuz. bunlar neler un olarak mesela börek kek vs. şekerli şeyler biliyosun çikolata tuz ise olabildiğince azalt işin zor bunlar ha diyince yapılmıyor ama dene spor yapmak nefsi kontrl etmek adına büyük adımdır zaten insan boğazını kesmeden bir halt yapamıyor ciddi bir iç disiplin sağlatıyor insana

• Kesinlikle dikkat edeceğim yemeğe. evet nefes kontrolü olmadan yaptım

• Çizgiler kırmızı veya Mora doğru renk değiştirmiyorsa herkeste olan dış derinin genişlemesinden kaynaklı. Sporları pek ilgili değil. Ama fazla yüklenirsen kas da yırtılır deri de

0|0
    0|0
  • onlar kas parçalanması değil birden kilo almanın ya da uzamanın sebebidir.. çatlak kremleri harici geçmez.

0|0
    0|0
  • Bir kontrole git yırtıksa yüklenme

0|0
    0|0
  • Ben sporcuyum sana yardımcı olabilirim sanırım

0|0
    0|0
    • Pekala sizi dinliyorum deri catlamasiymis bu olmadan bacak inceltmek istiyorum kilolu değilim zaten çok 50 kilo

• Çok sevindim şu an

• faydam olabildiyse ne mutlu

• yırtılsa acır aşırı :D başka bişeydir o :)

0|0
    0|0
  • benimde sırtımda çizikler var ama spordan değill :Dasdasdas

0|0
    0|0
  • Nasıl bir çizgi bunlar, bir anda olacak bişey değil, çalışırken kendini fazla zorlamiyorsan

0|0
    0|0
  • ani kilo alma ya da vermelerde normal. spora baslarken kilonuza baktınız mı? simdi kaç kilosunuz?

0|0
    0|0
  • Durmak yok Yola devam

0|0
    0|0
  • biraz normal değil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Galiba deri çatlaması aynı hamile hanımların karınlarında olduğu gibi. Bu tür belirtiler ya aşırı kilo verince ortaya çıkar ya da aşırı kilo alınca. Çatlak önleyici kayıp olmasına yardımcı olacak yağlar satılıyor onu kullanırsan efekt çok hızlı görürsün. 👍

0|0
    0|0
    • Evet krem söyleyen de oldu muhakkah deneyecegim daha o kadar yok yeni sanırım başlıyor ama artmdan önlemek lazim

• Catlak o kilo alip vermedenden olabilir spora devam yemene dikkat et ve kilo almamaya calis artik gecer

0|0
    0|0
  • Malesef spordan dolayı özellikle diz kapağın arka kısımlarında beyaz ufacık çizgiler çatlaklar oluşuyor.

0|0
    0|0
  • Çatlak kremi kullan.

0|0
    0|0
  • kas yırtılması degil çatlak onlar. sürekli kilonda degişiklik oldugunda olurlar.

0|0
    0|0
  • Ne zamandır spor yapıyorsun?

0|0
    0|0
    • 1 haftadır her gün sadece bir saat bacak hareketleri

• kilolu değilsin de onlar geçmiyor.

Yükleniyor...