Ofsayt da ne ola ki acaba :)?

soru sormayı özledim diteye o yüzden merak ettiğim konuyu sorayım bari
yahuu bu ofsaytın hikmeti nedier arkadaşlar herşeyi tek kelimede algılayan ben bu ofsayt kafama girmiyor çok da gerekli değil hani ama işte ne bilim yani yıllardır öğrenemedim bir üstüne bir de eski sevgilim de da defalarca anlatmıştır yok anlamıyorum acaba bende mi sorun var :)

0|0
6|31

En İyi Kız Görüşü

• Anlayacagin dilde bu dur
    Mango’ya girdiğini düşün. Yanında bir arkadaşın var. O kişi seninle aynı takımda yer alıyor. Karşı takımda da sevmediğin kızlar var. Lakin Mango öylesine kalabalık, öylesine kalabalık ki anlatamam. Sende takım arkadaşınla beraber bir bluzu beğendin. Karşı takımdaki sevmediğin kişilerde aynı bluzu beğendiler. Ama siz bu bahsedilen bluzu onlardan daha önce kaptınız. Kasanın kale olduğunu düşünelim. Karşı takımdaki kızlar da kasaya ulaşmamanız için savunma yapıyorlar ve kasanın önünde dikilmiş bekliyorlar. Senin de şöyle bir planın var. Takım arkadaşına diyorsun ki; “Sen kasanın arka tarafına geç, ben sana bluzu atayım, ödemeyi yap ve bluzu alalım.” Arkadaşın kasanın arkasına yani kızların arka tarafına geçiyor ve sen bluzu ona fırlatıyorsun. Bu durumda ofsayta düşersiniz. He ama böyle yapmazsanız, sevmediğin o kızlarla yüzyüze, tartışarak, çirkefleşerek aralarından sıyrılıp kasaya ulaşır, ödemeyi yaparsanız ofsayta düşmezsiniz. Ama şöyle bir şansınız da var. Sen tam bluzu fırlatacağın sırada arkadaşın kasa önünde savunma yapan kızların yanında durur ve sen fırlattığın anda koşmaya başlarsa ofsayta düşmeme ihtimaliniz var. Fakat zamanlamayı çok iyi ayarlamanız lazım. Çelişkili bir durumda gözler yan hakeme (bu durumda yan hakem kasiyer oluyor) çevrilir. Yan hakem devam etmenize izin verirse ve sizde bluzun ödemesini yapabilirseniz hem gol olur, hemde ofsayta düşmemiş olursunuz. İşte ofsayt böyle birşeydir : )

8|10
    0|0
    • normal tanımı daha kolay bundan bence :D

• Bir kadın ofsaytı ancak bu kadar iyi anlatabilirdi :D

• Harikaaaaaa :D

Erkekler Ne Diyor 31

• sanırım benim cevaplamam gerek bu soruyu :) ama sadece yazdıklarıma odaklanarak oku anlayacaksın :)

Top atıldığı anda rakip takım kalesine, rakip takımın sondan ikinci savunma oyuncusundan daha ileride olan oyuncu konum olarak ofsayt pozisyonundadır.. bu oyuncunun ofsayt ile cezalandırılması için 3 etken vardır; aksi halde oyuncu pasif konumdadır ve ofsayt ile cezalandırılmaz..
    * Oyuna müdahele etmek
    * Rakibe müdahele etmek
    * Bulunduğu pozisyondan avantaj elde etmek..
    bu 3 maddenin detaylı açıklamasını da isterseniz yardımcı olurum ;)

0|0
    0|0
    • futbolcu musun?
      yok ya ciddi erkekler anlatınca anlamıyorum :(

• belki bilemem yanılsamalar olabilir tabii ki ;)

• :)) hislerine güven sen yine de bunda yanılsan da :) gerçi yanılıp yanılmadığın da belli değil de :)

• sende olmasan gülemeyeceğiz

0|0
    0|0
  • sevgilisinden yeni ayrılan ve şuursuzca ilerleyen bir yakışıklı düşün. ama ööle böle diil çok yakışıklı (mesela ben)
    ve onu hiç bir rakip kadının olmadığı bir alanda yatak odasında en seksi haliyle karşılayan beleşçi kadını...
    bişeyler olması kaçınılmaz ve an meselesi.
    Şimdi diğer kadınlar buna itiraz eder dimi?

0|0
    0|0
    • bilemedim :(

• bence sen hiç uğraşma kafamı karıştırıyorsun anlatamıyorsun :D

• taam beee.. uğraşanda kabahat zaten :D

• hoşgeldin =)) geriden atılan bir topta hücum oyuncusu karşı takımın defans oyuncusundan ilerdeyse ( hücum edilen kaleye) daha yakınsa ofsayt olur.

0|0
    0|0
    • hoşbulduk ama anlamadım :)

• aşağıdaki bacıyı görmedim. o da güzel ama uzun =))

• ben tek nefeste okudum :D

• Siz bir bayan olarak onca sene anlamadınız, ben bir erkek olarak tam hayatımda bir kez anlar oldum ve anladım derken, bu lanet şeyin kuralı değişti :D))))
    Çok elzem bir şey değil, futbol izlediğimde yok, lakin takıldıydı öyle, lakin pes ettim artık :)

0|0
    0|0
  • http://hizliresim.com/Z2Ny53 top arkadaşının ayağından çıktığında sen kaleye rakipten daha yakın olursan ofsayt olur. eğer mavili kırmızıların hizasında veya daha gerisinde olsaydı ofsayt olmazdı

0|0
    0|0
  • Çok kolay anlayabileceğin bişey aslında ve çok gerekli bişey futbol için :D

Ofsayt diye bişey olmasaydı çok basit gol atılırdı :D

Şimdi ofsayt şöyle ki : hücum sırasında rakip takımın ceza sahasına top ayaktan çıktığı andan itibaren savunma oyuncularından yarım adım bile önde olan bir rakip oyuncu var ise ofsayttır :D

1|0
    0|0
  • abla beleş gol varsa ofsayttır bide çaktırmadan maçlar 30-40 skorla bitmiyorsa ofsayt sayesindedir deyiver anladın sansınlar :D asdfasdf

0|0
    0|0
  • İşte biz o yüzden hep ofsaytı bilen kızları tercih ediyoruz. Akıllı kızlar sonuçta..:)))

0|0
    0|0
    • çok haklısınız :) biz aptallar ve salaklar olarak o yüzden yalnızız ;)

• ben sıkarım sevgilimi neden sıkmıcakmışım öyle her istediğin kadınla kızla bir yerlere gidemez haddini bilsin
      ayrıca benim ilişkilerim kıskançlık ve yönetmeler yüzünden bitmedi yalanlar dolanlar yüzünden bitti ve kaldıramayacağım hareketler laflar yüzünden bitti kimisi bilmiyorum belki de ben çok netimdir bu konularda

• anladımm. net olmak iyidir aslında ama çok sıkmak ta yalana mecbur eder.

• Karşı takımın kale çizgisine toptan ve sondan ikinci rakip oyuncudan daha yakın olursa.
    Oyuncu şu pozisyonlarda ise ofsayt değildir:

kendi yarı sahasındaysa ya da
    sondan ikinci rakip oyuncuyla aynı hizadaysa ya da
    son iki rakip oyuncuyla aynı hizadaysa

0|0
    0|0
    • hepiniz de farklı bişi anlatıyor ama böyle kafam iyice karıştı :(

• renkdaş bak şimdi gol atmaya gidiyoruz dimi ikimiz aynı takımdayız topun onunde olursan sen ben sana pas atarsam sen ofsaytta oluyorsun

• ofsayt futbolda hücum oyuncusunun savunma oyuncusundan önde olarak avantaj elde etmesi dir kurallar gereği hücum oyuncusu savunma oyuncusunun hizasında ya da gerisinde olmalıdır

0|1
    0|0
  • topun taça gitmesi..

0|0
    0|0
  • Beleşte beklemek ofsayt işte:):)

0|0
    0|0
  • 8 yasimdan beri futbol oynuyorum ben hâla cevaplayamiyorum, düşte gör derlerya o misal :) düşte gör :)

0|0
    0|0
  • ofsayt futbolda hücum oyuncusunun savunma oyuncusundan önde olarak avantaj elde etmesi dir kurallar gereği hücum oyuncusu savunma oyuncusunun hizasında ya da gerisinde olmalıdır

0|0
    0|0
  • kacıınnnn ofsaytııı bılmeyen kızzz :)

0|0
    0|0
  • Ofans oyuncularının kendine yakışan yerde durmamasına ofsayt denir.

0|0
    0|0
  • Ben ofsayta değilde fotoğrafa takıldım sana ait değil mi

0|0
    0|0
  • Ofsayt kötü pis kaka bişey.((

0|0
    0|0
    • yahu bir aydır sitede yokum hangi ara karşına çıkmışız?

• Son bir kaç gündür denk geliyorum işte. Profil foton şekerli çikolatlı falan :)

• Onemi yok

0|0
    0|0
  • Ya boş ver! Biz biliyoruz da ne oluyor :) Hayata gram bir şey kattığı yok

0|0
    0|0
  • Boşversene :-)

0|0
    0|0
  • bir adım öndeysen ofsayttasın demektir :)

0|0
    0|0
  • Modlar karar almış siteyi bakıma alcaklar açıklamayı çok isterdim ama...

0|0
    0|0
  • Bir kadına ofsaytı tek seferde anlatabilecek bir varlık dha doğmadı

0|0
    0|0
  • bırak sen ofsaytı flan napcan ogrenıp :)

0|0
    0|0
  • şaka yapıyorsun?

0|0
    0|0
  • hayat hep ofsaytlarla dolu yaşarken öğrenirsin merak etme

0|0
    0|0
  • frikik işte yav:))

0|0
    0|0
  • B.. kuuu yediiiiikkk.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 5

• Şöyle ki Mango'ya girdiğini düşün:
    Yanında bir arkadaşın var. O kişi seninle a... ynı takımda yer alıyor. Karşı takımda da sevmediğin kızlar var. Lakin Mango öylesine kalabalık, öylesine kalabalık ki anlatamam. Sende takım arkadaşınla beraber bir bluzu beğendin. Karşı takımdaki sevmediğin kişilerde aynı bluzu beğendiler. Ama siz bu bahsedilen bluzu onlardan daha önce kaptınız. Kasanın kale olduğunu düşünelim. Karşı takımdaki kızlar da kasaya ulaşmamanız için savunma yapıyorlar ve kasanın önünde dikilmiş bekliyorlar. Senin de şöyle bir planın var. Takım arkadaşına diyorsun ki; "Sen kasanın arka tarafına geç, ben sana bluzu atayım, ödemeyi yap ve bluzu alalım." Arkadaşın kasanın arkasına yani kızların arka tarafına geçiyor ve sen bluzu ona fırlatıyorsun. Bu durumda ofsayta düşersiniz. He ama böyle yapmazsanız, sevmediğin o kızlarla yüzyüze, tartışarak, çirkefleşerek aralarından sıyrılıp kasaya ulaşır, ödemeyi yaparsanız ofsayta düşmezsiniz. Ama şöyle bir şansınız da var. Sen tam bluzu fırlatacağın sırada arkadaşın kasa önünde savunma yapan kızların yanında durur ve sen fırlattığın anda koşmaya başlarsa ofsayta düşmeme ihtimaliniz var. Fakat zamanlamayı çok iyi ayarlamanız lazım. Çelişkili bir durumda gözler yan hakeme (bu durumda yan hakem kasiyer oluyor) çevrilir. Yan hakem devam etmenize izin verirse ve sizde bluzun ödemesini yapabilirseniz hem gol olur, hemde ofsayta düşmemiş olursunuz. İşte ofsayt böyle bir şeydir ve Mango'da işe yarayabilir :D:D

1|1
    0|0
  • Anlarken bende çok zorlanmıştım =) Anladım (en azından öyle düşünüyorum) ama nasıl açıklarım bilmiyorum =///

0|0
    0|0
  • Bunu bana buradan bir arkadaş haxball da anlatmıştı uygulamalı olarak -.-
    O zaman anlamıştım anca :D

0|0
    0|0
    • :) benim jeton geç düşüyor demek :D

• Yok ablam bende tanım olarak anlayamıyordum işte girdik oyuna gösterdi sağolsun çaktım sonra olayı :D

• bende şu mango bluz meselesiyle anlatılmasa anlamıcaktım ama sanırım anladım şimdi :D

• Hahaha cevaplar harika 😂👍

0|0
    0|0
  • Karsi takimin oyunculari senin sahandaki cizgiyi tek basina gecerse ofsayt oluyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...