Ramazan ayında oruç tutarken spor yapılır mı?

Arkadaşlar yaş 18 boyum 1.82 kilom 56 kilo almak için evde kas çalışmak istiyorum... kol kaslarım, göğüs kasım, karın kasım çok zayıf... oruç tutuyorum bide... iftardan önce ya da iftardan sonra kas çalışırsam bir sakıncası olur mu? şimdiden teşekkürler

0|0
9|16

En İyi Kız Görüşü

• Ramazan ayında maalesef çok uzun sure aç kaliyoruz.. Bu yüzden de protein yağ ne varsa vücudumu depoluyor :) sen oruçlu iken spor yaparsan eğer tartida hafif gozukebilirsin. Bunun sebebi ise kaslarinin erimesidir. Kas yapmak için proteine ihtiyaç vardır. İyisi mi sen iftarda protein agirlikli beslen. İlla ev yemeği yemene gerek yok dimi? Yeteri kadar proteinini al. Yaklasik 2saat sonra sporuna başla. Kaslarin gerekli olan proteini sagladiginda guclenecektir. Aksi takdirde vucuduna enerji girmediginde kaslarından gidecektir.

0|3
    0|0
    • yemekten sonra yaklaşık 2 saat sonra mı spor yapmamı tavsiye edersiniz? kafam çok karışı benim valla :D

• o zaman senin dediğini yapmak lazım yapmayada çalışacağım :) çok teşekkür ederim

• Kolay gelsinn

Kızlar Ne Diyor 8

• Ramazandan sonra başla..

0|0
    0|0
  • Hayir yok ben orucken bile dans ediyorum

0|1
    0|0
  • ramazanda yapma bence yemek yedikten sonra sorun olur ayrıca önce kilo al çok zayıfsın asdfghjklşi

0|1
    0|0
    • Zaten kimle karşılaşsam bana çok zayıfsın diyorlar... :D herkes çok üstüme geliyor bide sen geldin üstüme daha da çökeceğim :D

• en oruçlu iken spor yaparsan eğer tartida hafif gozukebilirsin. Bunun sebebi ise kaslarinin erimesidir. Kas yapmak için proteine ihtiyaç vardır. İyisi mi sen iftarda protein agirlikli beslen. İlla ev yemeği yemene gerek yok dimi? Yeteri kadar proteinini al. Yaklasik 2saat sonra sporuna başla.

0|0
    0|0
  • Olmaz.

0|0
    0|0
  • Spor yaparken su da çok önemli o yüzden yapilmaz bence zaten acikirsin falan halsoz olursun hic yapamazsin

0|0
    0|0
  • ben iftara son 2 saat kala gidiyorum ve bir problem olmuyor tabi bir rahatsızlığın yoksa zaten spor salonunda zaman hızlı geçiyor anlamıyorsun bile bence kendini fazla yormamak kaydıyla git

0|0
    0|0
  • Yok yapılmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Fitness e gidiyorum bizzat :) iftara 3 saat kala yani 6 da gidiyorum yolda sallana sallana sporuda yormadan yavaş yavaş yapiyorum benc presse sirf 10 15 dk mi veriyorum ciktigimda saat 7.30 falan oluo sallana sallana gelirken saat 8 oluo.. d sonra su ihtiyacimi ve acligimi 45 dk snra karşılıyorum

0|1
    0|0
    • peki iyi oluyor mu

• Çalışıyorum olcakti takilisiyorum olmus. s. d

• aynen çok zayıfım bunun sebebi stres ve sıkıntıdan... çok bunalıma giriyorum kafam iyice dolu olmaya başladı... neyse ramazandan sonra kilo almaya başlarız artık Allah nasip ederse :D

• oruçluylen yapman iyi olmaz, zaten vücüdunda su eksilmiş durumda zararı olur. İftardan hemen sonra dolu mideyle iyi olmaz. İftardan 2-3 saat sonra olabilir, üzerine de bolca su içsen iyi olur.

0|1
    0|0
  • arkadaş dene gör bizede bildir bence yapılmaz çok susarsın ve spordan sora duş alman gerekicek o kokuyla akşama kadar kalamazsın duş alınca orucun gidecek :)

0|1
    0|0
  • Ben ifttara 30 dk kala spor yaparım ama pek ağır değil , iftardan sonra çalışman da sağlıklı olmaz

0|1
    0|0
    • peki yoruluyormusun faydası oluyor mu

• Ben aşırı kas kaybı olmasın diye öyle birer set yapıyorum , çok yormuyor , zaten topu topu 20 25 dk çalışıyorum

• Sen bitmissin birader kendini zorlama ramazanda bende 182 boyundayim 82 kiloyum gunduzleri sikildikca biraz kas calismasi yapıyorum

0|0
    0|0
  • susamayacak ısen yapılır

0|1
    0|0
  • protein tozu kullan rahat kilo alırsın

0|1
    0|0
    • evde var ama zararlı diyorlar protein tozuna... sence gerçekten zararlımı?

• Link veremiyorum ama youtube da
    Kenzo karagöz diye aratırsan sayfasına yönleniyosun ( halit karagöz ) profi olarak vücut geliştirme yapan sporcu bir kardeşimiz oruç , beslenme ve antrenman hakkında sayfasında güzel bilgiler vermiş , dinlemekte fayda var uygulamak senin tercihin.

0|0
    0|0
  • bira bile içilir sen ne diyorsun

0|0
    0|1
  • Yapamazsın

0|0
    0|0
  • Abicim bende sprinterim. Fitness falan son zamanlarda hayatım oldu. Çalışmamanı öneririm çünkü vücudunda belirli bir suyun enerjin var. Akşama kadar zar zor yetiyor zaten. Sen şimdi bu suyu yarı yolda harcarsan akşama yürüyerek eve dönersin diyim :D

0|0
    0|0
    • abi o zaman ramazandan sonra mı yapsam ki sporu :D

• tamam o zaman ekliyim seni.)

• Hayır olmaz. Kalori hesaplamanı yap iftara kadar yemediğin yemeği sahura kadar 3-4 öğüne böl yemeye çalış aksi takdirde kas ve kilo kaybı yaşarsın.

0|0
    0|0
  • Ben gecen sene iftardan sonra salına gidip ağırlık basardım vücudum yenik düşmek yerine kilo aldı tavsie ederim

0|0
    0|0
  • Yapılr... m

0|0
    0|0
  • ara vermen daha iyi olacak

0|0
    0|0
  • iftardan sonra yapalım

0|0
    0|0
Yükleniyor...