İstanbul'un fethinin 559. yıldönümü hatırlayanlar kimler?

1453 senesinin 29 Mayısında Konstantinopolis inanca, cesarete, zafere, kararlılığa, zekâya teslim oluyordu. Fatih Sultan Mehmet Han, Konstantinopolis’i İstanbul yapıyordu. Bir çağ kapanıp biri başlıyordu. Büyük bir olaydı aslında yüzeysel değil de derinlemesine bakıldığında. Haçlı orduları Osmanlı’ya boyun eğiyor, büyük bir yenilgiyi acı acı tadıyordu; ama bunun hesabı er geç sorulur diye de düşünüyorlardı…

Sonradan yine geldiler üzerimize 1900’lerde; ama olmadı başaramadılar. Baktılar ki silah kullanarak bu iş olmayacak, başka yollar bulup Türkleri tarih sahnesinden silelim dediler. Haçlı zihniyeti bugün de sahnede. Güncel olayları takip edenler bunu rahatça görebileceklerdir.

Sözü fazla uzatmaya gerek yoktur. Haçlı zihniyeti, kendine hizmet edenleri bulup ya da devşirip emeline ulaşma yolunda hızla çalışmaktadır. Bunun farkında olalım. Allah ile aldatılanlardan olmayalım. Üzerimizdeki ağır ve geçmişten gelen tarihi sorumluluğun farkında olalım.

Orta Çağ'ın kapanıp Yeni Çağ'ın başlamasına neden olan İstanbul'un fethinin 559. yıldönümü kutlu olsun!

Erdal SARIZEYBEK sayfasından alıntı :)

bence tarihimize sahip çıkmalıyız, iyisiyle kötüsüyle ...

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• istanbulu dinliyorsan gözlerim kapalı

ceddim fatih sultan mehmed han sayesindedir...

Metiyyeler övgüler şiirler yazılmışsa

atam fatih sultan mehmed sayesindedir...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Konstantiniye elbet Bir Gün Feth Olunacaktır.Onu Fetheden Komutan Ne Güzel Komutan;Onu Fetheden Asker Ne Güzel Asker.

İstanbul'un Fatihi'ni , onun askerlerini, açtığı devrimi unutmak hiç bir Türk'e yakışmaz.

0|0
    0|0
  • dün akşam sultanahmetten geçerken mehter provasını görünce hatırladım ben valla...

0|0
    0|0
  • dündü o.

0|0
    0|0
  • bizans'ın en zayıf döneminde alınmış bir zafer

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Fetihten yaklaşık 8 yüzyıl önce söylenmiş mucizevi bir söz:

“İstanbul elbet bir gün fetholunacaktır... Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden asker ne güzel askerdir!” Hz. Muhammed (sav)

Haçlı zihniyeti bugünde faal. Artık önlerinde kırmızı bir haç işareti yok, sadece saldırı şekilleri değişti. Kültür emperyalizmi halinde dalga dalga devam ediyor.

Fethin 559. yıldönümü kutlu, Fatih'in ve şehitlerimizin ruhu şad olsun.

0|2
    0|0
  • Hatırlamıyorum

0|0
    0|0
    • sen merak etme biz hatırlatırız sana ;)

• İÇİMİZDEN FATİH SULTAN MEHMET'LER ÇIKMADIĞI SÜRECE BİZLER BİR YOKUZ ...

0|1
    0|0
Yükleniyor...