Bu ülkede kadın olarak yaşanmaz! Siz neler düşünüyorsunuz?

kürtajında doğum yapmak kadar bir bayanın hakkı olduğunu düşünüyorum ama herşeyi çok bilen başbakan cinayettir bilmem ne günahı bana sanki onu ilgilendiriyo ayrıca sezaryen doğumla ilgilide bişeyler söylemiş öncelikle bir bayan olmadan hislerini bilmeden istey,p istemediğini sorup sormadan neden konuşuyo ? haberlerde duyduğuma göre 4 hafta olarak belirlenecekmiş siz neler düşünüyorsunuz çok sinirlendim .

Güncellemeler:
link

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "10 haftalık sınırı gözden geçireceğiz. Kürtajın tamamen yasaklanması da söz konusu olabilir. Siyasi karardır. Çalışmayı Başbakan'a sunacağım" şeklinde konuştu.

ohaa diyorum artık

0|0
17|23

En İyi Kız Görüşü

• Sezeryan yaparım normal doğum yaparım ben doğurana kadar recep akdağ ölüdr gider zaten. Kafasını çıktıgı yere yorucagına Hastanelerın temızlıgıne , Hastaların problemlerine emekli hastaların devlet hastanelerınde çektıgı çilelere bitmek bılmeyen zamlarla emekliyi çileden çıkaran ilaclara bugun sırf turkıyede edavısı ve ılacı olmadıgı ıcın hastalıgına tedavi olamayan hasta vatandaslara Antalyada kemık erımesınden her gun erıyen o kucuk kıza yıne ulkemızde dunyada sadece 21 kısıde bulunan hastalıga sahip olup her gun ölüme adım adım yaklasan hastalara yorsun o koca kafasını... Başbakan da bunu onaylamadan önce terörü durdursun... Yök e çare bulsun... Eğitime katkıda bulunsun... 3 çocuk doğursun memur 5 cocuk da olur demekle olmaz bu işler. Doğuma üremeye engel olucaksın ya da bazı seyler caiz günah diyeceksen eğer önce YETİMİN HAKKINI VERECEKSİN ! Kul hakkı yemeyeceksin. Sonra sebi-sübyanın gunahını düşüneceksın. Önce şehidin kadını temizleyceksin ! Sonra bir bir teröre kurban gitmıs vatandaslarımızın sehıtlerımızın aılelerınden bir bir helallik isteyeceksin. ! Kürtaja ve sezeryana gelene kadar ülkede değişmesi gereken o kadar çok şey var ki bunlardan kaçmak için yok yere gündem yaratmalarına gerek yok !

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 23

• uzun uzun anlatmayacağım. kürtaj cinayettir. olmadığını düşünen insan değildir. olduğunu bile bile yapanda insan değildir.

devletin bu konuya karışması yanlıştır.

sezeryana zorunlu olmadıkça karşıyım. gdo lu yiyeceklere de karşıyım. mutasyon inek türlerine de karşıyım. kısacası doğal olmayan herşeye karşıyım.

ayrıca kürtaj sadece kadının kararına bakmaz bunu da biliyorum. çocuğun babasının fikri de en az anne kadar önemli yani bunu bir erkek kadın meselesine getirmeyin. o çocuğu yaparken babadan kaç kat zevk aldığınıza bakın acısını da çekmeniz lazım. sonuçta bu hiçbir şey olmadan karnına düşmüyor değil mi senin kararın. madem çocuk olmasını istemiyorsun o zaman kondom kullanın sıkıntı olmasın boşuna

3|1
    0|0
  • bence kürtaj bir cinayettir kimsenin cinayet işleme hakkı olamaz

fikrime göre bir defa döllenme olduktan sonra ilerleyen gebeliği sonlandırmak cinayet sayılır

bir cinayet hiçbir gerekçeyle haklı gösterilemez

3|2
    2|0
  • Evet ben de karşıyım kürtaja. Sezeryan meselesine el atması saçma ama kürtaj cinayet. Ben AKP yandaşı değilim, hiçbir zaman oy vermedim de. Bence doğru bir düzenleme. Bir kadının, kendi canından kendi kanından bir varlığı katletmesinin hiçbir haklı nedeni yok. Çocuk doğurmaya götün yemiyorsa, kusura bakma da o kadar korunma yöntemi var. Az yiyip parana kıy, doğum kontrol hapı al, spiral taktır, hiç olmadı beraber olurken adama söyle de kondom kullansın...

2|1
    0|0
  • böylece garimeşru ilişki sonucu doğanların sayısı azalacağı gibi gayri ahlaki ilişkiye girerek hamile kalanlarda daha hızlı karar vererek o karnında genleşen bebeğin yaşayıp yaşamamasıyla ilgili kararı karnındaki cen,e ruh yaratılmadan vermeleri kolaylaşmış olacağı gibi kürtajdan ölen anne sayılarıda azalacaktır. neresi kötü bunun.?

1|0
    0|0
    • +1 Anlamazlar ki, illa muhalefet yapacaklar ya... Bir de utanmadan kürtaj yasaklandı diye ağlayacaklar, ne meraklılar masumu lağam çukuruna atmaya...

• destek için teşekkür ederim suskun hanım. :-)

• tecavüze uğrayan bile doğurcak deniyor !

• Bir insanın yaşamına son vermek HAK değil haksızlıktır. Ve çok büyük bir günahtır. Sen ana rahmine düştüğünde kürtaj yoluyla parçalanarak öldürülseydin neler hissederdin acaba?

1|1
    1|0
  • o zaman gidip az para verinde kaliteli prezervatif kullanın

2|1
    0|0
  • Kürtaj olmak istemiyorsan çözümü basit korun.hamile kaldıktan sonra sende bir can taşıyorsun,ha cinayet ha kürtaj,Erdoğanı sevmem ama doğru söylüyor adam.

2|1
    0|0
  • Taktir ediyorum alinan kararlari.destekliyorum

2|3
    8|1
  • bu bir başbakana hakaret etmek ve ettirmek amacıyla sorulmuş bir sorudur.

1|1
    0|2
  • Doğruyu söylemek gerkirse,hani anne için tehlike arz etmiyosa aldırmak bencede yanlış.Ve başbakanın bu 4 takıntısını çözemedim bi türlü

0|0
    0|0
  • Hitler zamanında Almanya'da devlet 4-5 arası çocuk doğran annelere bronz 6-8 arası çocuk doğran annelere gümüş 8 ve daha fazla doğran annelere altın madalya veriyormuş..yakında bizde da olur sanırım böyle durumlar..

0|0
    0|0
  • üç çocuğa da vergi kalkıyormuş.adama ucuz iş gücü lazım.rekabet ortamı, yani az maaş çok iş.emek sömürüsü..

0|0
    0|0
    • biraz tarih bilgin varsa nüfus gücünün ne demek olduğunu bilirsin. pardon tarihe de gerek yok çini görüyorsun.

• vaya anasını tarih bilgisiymiş! çin'de çalışan işçilere tuvalet izni bile yok.15 saat çaılışıyor adamlar. çin gibi bi ülkede hayvan gibi yaşayacağıma,norveç veya isveç gibi görece güçsüz ülkelerde insan gibi yaşamayı tercih ederim...

• Heeeee çok kapsamlı bir açıklama oldu :P Ya abi hiç mi tarih hiç mi haber hiç mi gündem okumuyorsun sen be...

• daha bu bir başlangıç.bir kaç yıl sonra her kadına beş altı çocuk yapma zorunluluğu getirirlerse hiç şaşmayın

0|0
    0|1
    • Zorunluluk mu :P Hangi gezegendesin sen, ne zorunluluğu kardeşim ülkenin genç bir nüfusa sahip olması için bir uyarı bir tavsiye, ne zorunluluğu... Face den mi okuyup geliorsunuz saçma sapan şeyleri... Bu arada Tayyip e sorarsan beş çocuğa üç çocuktan daha sıcak bakar, çünkü en az üç çocuk demiş. Ne kadar fazla çocuk o kadar genç ve dinamik bir nüfus, o kadar yeni fikirler ve kalkınmalar... Kaptın mı olayı ;)

• kurtaj cinayettir diyenler sanki dogan cocuga dort dortluk bakacakmis gibi konusmasalar ne guzel olurdu.

0|0
    0|0
  • başka ülkelerde yaşamak daha zor yolda yürürken kamera şakası diye eteğini aşağı indirirler farkına varmazsın :)

0|0
    0|0
    • +1 Başka ülkelerde normal doğumun imkansız olduğu durumlarda sezaryen yapılıyor bu bir, ikincisi de diğer ülkelerde bu ülkelerdeki gibi kürtaj yaygın değil. Yaşayabilecekleri en rahat ülkede yaşıyorlar da rahat batıyor... Gitse Amerika'ya yolda adamın biri kendisine tecavüz etse kimse kurtarmaz orda be. Yardımlaşma dostluk Türkiye'de var. Kafayı yemiş bu insanlar, anca başlarına gelecek, öyle anlayacaklar değer kıymeti...

• söylenecek kelime bırakmadın çok iyi özetledin

• hükümet sadece kontrolsüz seksin önüne geçmeyi amaçlıyor aslında. bunlar daha ilk adımlar 2023 te ne olacak kim bilir :D

0|0
    0|0
  • Salla şu tayyeap i takma. Onun dediği kendine. Ama büyük günah kasıtlı sağlıklı bebeği aldırmak onu biliyorum. Düşmanımın başına gelmesin üzülürüm

0|0
    0|1
  • O zaman yurt dışına gidebilirsin böyle düşünenler hala burda lafta bunlar

0|0
    0|0
  • yakında evlenirken çocuk sayısı için sözleşme imzalanacak daha dur sen

0|0
    0|0
    • o çocuk sayısını tuturamazsa gelip tespit edip boşatırda olmadı tez zamanda bu eve bir kuma alına diye karar da çıkar

• Tamamen yasaklanacağını duydum ben de Show TV idi sanırım.Yasa tasarısı hazırlanıyormuş.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 16

• 5 dk lık zevk ıcın katil olmayın denmiş. O zaman 5 dk lık zevk için erkekler tecavuz etmesin kadınıda erkeğide ilişkisinde korunsun..Kürtaj yasaklanmamalı... Yasaklandıgı anda cinayetler, intiharlar artacaktır... Bunu yakında hep beraber göreceğiz...

2|0
    0|1
  • sezeyanda yasaklanırsa çocuk felan etmem RTE sölim ben şimdiden kurur turkiyenin nüfusu ona göre sesimi duy bahh!

2|0
    0|2
  • Hiç konuşmayın boşuna. Bizlerin mahareti. Biz getirdik başa.

4|0
    0|0
    • Evet başka birisi gelseydi de sperm bankalarını Türkiye ye de taşısaydı kim olduğunu bilmediğimiz insanların spermini de almaya başlasaydık kim kimle kardeş bilinmeseydi, tiksinç, kimkime dumduma şeyler olsaydı. Rahme bebek düştüğünde kafamıza göre öldürseydik. Çaktırmadan eşlerimizi aldatabilseydik, zina serbest olsaydı, sokaklarda zina yapsaydık, hiç çocuk yapmasaydık... Ne iyi olurdu değil mi (!) :P

• Yakında evdeki menüye,etliye,sütliye herşeye karışır.Bugün ne giysem Tayyip Bey Amca?

Kürtaj hakkında dediklerine katılıyorum.

2|0
    0|0
  • Taktınız yaa...

0|0
    0|0
  • Kurtaj cinayettir diyenler sanki dogan cocuga dort dortluk bakacakmis gibi konusmasalar ne guzel olurdu. O basbakan zaten soyletmesin artik beni, fazla olmaya basladi. Kadinin en dogal hakkidir birini dogurmayi istemek ya da istememek. Bu kimseyi ilgilendirmez. Ortada bin turlu yolsuzluk donerken de tutup birinin rahmiyle ilgilenmeleri de abesle istigal. Kurtaja karsi degilim; isteyen istedigini yapma hakkina sahiptir demokratik ve laik bir ulkede. Dini goruslerinizin de politikanizi yonetmesine izin verdiginiz surece de o dar kaliptan kurtulamayacaksiniz Recep efendi diyor ve herkese iyi aksamlar diliyorum.

1|0
    1|2
    • Cinayet cinayettir, bakamam diye öldürmeye hakkı yok. Belki çocuk dünyaya gelecek, anne onu yetimhaneye bırakacak, ama o iyi ve başarılı bir insan olup insanlığa katkı sağlayacak? Sen doğmadan ölmek ister miydin. Ruh bir kez bir bedene girer bir daha aynı ruh başka bir bedende canlanmaz, bu hakkı elinden almak çok üzücü. Ha o cennette olacak belkide ama onun hakkına girmişsindir bir kez. Bunun telafisi olmaz. Bu yüzden kendinizi kandırmayın, ayağınızı denk alın...

• Bir bebeğin yaşayıp yaşamamasına karar vermek mi senin hakkın? İlk defa doğru bir iş yaptı taktir ediyorum.

1|1
    0|0
  • Kürtaj bir CİNAYETTİR . İnsan diye nitelendirdiğimiz varlıkların 1 saatlik zevk için hiç düşünmeden yaptığı iş hamile kalmalarına neden oluyor. Lan istemiyordun neden yaptın o zaman ?

Sonra da vay efendim isteyip istemediklerini sordular mı diye hesap yapıyorsunuz yazık !

0|2
    3|1
    • Taktir edecek nadir kizlardansin:) ahlakli ve normal insanlar gibi yasayan insan zaten tedbirini alir hamile kalmaz.ama nerede kimle dusup kalkacagi belli olmayanlar hazirliksiz yakalanabilir. tepki bormaldir:))

• doğum kontrol hapı vb. gebeliği önlemek amacıyla kullanılan haplarda çok düşük bir ihtimal olmasına rağmen koruma sağlayamayabilir!Neyin kafasındasınız ya her şeyi sadece kendi pencerenizden görmeyin,düşünmeyin artık!

• sezeryan hakkında birşey diyemem ama kürtaj cinayettir yok illa kendi canımı kendimden bir parçayı katledecem ben diyorsan onu bilemem adam gibi korun hiçbişeye gerek kalmasın çocuk değilsin.

1|1
    0|0
  • orta çağda kadını lanetli sayan beynin badem bıyık giymiş şeklinin hayatlarımız üzerinden siyaset yapması.eğer böyle bir şey olursa en korkuncu da kadın ölümlerinde yaşanacak artış olur.

3|0
    0|1
  • adam haki resmen katil oluyorsun . bebek öldürüyorsun ! yapip yapip aldiramasin cocugu öyle bir dünya yok ! neye sinirleniyorsun senden dikkat et o zaman bu yasak iyi oldu insanlar biraz kendine gelir KATİL OLMAYİ BİRAKİR !

1|1
    1|0
    • +++1 Evet. Bir de dünyada uğraşacak başka iş mi kalmamış diyorlar. Ya bebek öldürülüyor, hem de hiç suçu yokken, bundan ala ilgilenilecek konu mu var ya...

• evet ya .. bide böyle insanlar konusup sinir ediyor beni VİCDAN KALMAMİS VİCDAN !

• dıkkate bıle almıyorum dedıklerını konusuyo ıste bik bik bırazdan gelır benıde alır burdan

1|0
    0|0
    • Çarşfalı börek yapıyım mı sana :(

• yandık:(

• Gelip alsaydılar bizim bi tanıdık var onu alırlardı korkma sen, gözünüzü hangi uyanık korkutmuş bilmiyorum ama korkma o kadar da değil. Kılıçdaroğlunun gazları bunlar, gaza gelmeyin...

• dar kalçalı kadınlar doğuramaz bu yüzden ölüm artabilir

0|0
    0|0
    • Yahu kardeşim sezaryen zaten bu tür tehlikeli durumlar için serbest. Ortada hiç bir problem yokken yapılan sezaryene karşı alınmak istenen bir önlem bu, haberi baştan sona önyargısız okursan çok rahat anlarsın. Geneliniz ilk paragrafı okuyup gerisini okumuyor sanırım. Özel hastaneler sırf para kazanmak için, bıçak parası almak için gelen her kadını sağlıklı ya da sağlıksız olup olmamasına bakmadan sezaryen doğuma alıyorlar, böyle para kaygısı duyan merkezlere bir nevi savaştır bu...

• Ayrıca sezaryenle iki çocıktan sonrası büyük bir tehlike ya da tamamen doğurganlığın son bulması olayını doğuruyor. Bi sezaryen ameliyatını izlersen eğer, ne demek istediğimi daha rahat anlarsın. Ayrıca kan kaybı da çok olduğundan her bünye bunu kaldıramayabiliyor. Eğri oturup doğru konuşalım, Başbakan önemli konularla ilgileniyor, herbirşeyle de ilgileniyor...

• sezeryan doğumu benden iyi bileceğinizi sanmıyorum annem 2 kardeşimi ve beni sezeryan doğurdu, yoksa ölecektik anne karnında, 7 kat deriyi kesiyorlar.Hiç polemiğe girmeyin isteyen sezeryan olabilmeli.

• bu adamlar sadece cinsellik düşünüyor

0|0
    1|1
  • kürtaj cinayettir

2|1
    0|0
  • Bi kadınların özellerine karışmadığı kalmıştı şimdi tam oldu.Ulan normal doğum yapmak senin badem bıyığını ucundan ucundan azıcık kestirmez!Sen nereden bileceksin onun acısını da sezaryeni tercih eden kadınlara laf ediyorsun! Bunlar ve bunları destekleyenler cahillerdir!Hiçbir şeyi bilmeden,kafalarına yerleştirilmiş bilgileri düşünmeden öğrenmeden kabul eden zavallı aciz insanlardır!

1|0
    1|1
Yükleniyor...