Depresyondan çıktığın an neden hayat bambaşka geliyor? Hayat oysa ki depresyonda da aynı çıkınca da?

ben defalarca depresyona girdim ve çıktım yendim sonunda yalnız depresyonla ilgili şunu merak ediyorum ve size sormk iştiryorum depresyondan çıkarken... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• Filmi basa saralim Depresyona girme nedeni nedir?Psikoterapide bunun kesinlikle ortaya cikarilmasi gerekir sadece ilacla duzelirse tekrarlama riski yuksektir.Insan vucudu ruhen ve bedenen dengeyi sever,vucudun kaldirabilecegi kadar depresyona cozum bulur yas artikca deprosyonun agirligida artar fakat vucud daha onceki tecrubelerinden buna hazirliklidir hemen cozumlerini uretir algilama gucluklerini ,mutsuzluklari,his kaybini onler bir zaman verilirse herseyi normale dondurur.Onun icindir ki cocuklarinin hayat mucadelesine izin vermeyen ANNE ve BABALAR onlara cok buyuk kotuluk yapmis olurlar,aman cocugum uzulmesin,problem yasamasin bodoslama onlarin hayatlarin icine dalip onlar adina karar vererek yetilerinin kaybetmesine neden olurlar vucutlarinin fizyolijik olarak tek kelime gelismesine engel olurlar.Bu ozellikleri kaybeden vucut sistemi bir turlu dengeye getiremez ve hos olmayan sonuclar ortaya cikar.Bu tespitleri yaptiktan sonra senin depresyon sonrasi

bu duygulari yasaman cok ama cok guzel ,dilerim tekrarlamaz vucuduna bu sansi ver cozum

uretecektir .Dedigin kesinlikle dogrudur bu sadece senin icin degil herkes icin gecerlidir

ufak ufak depresyon yasamak akabinde ona cozum bulmak daha agir durumlarda vucud icin bir hazirlikdir,bu gercek anlamdada hayata bir hazirliktir.Birkac benzesim yapacagim oruc tutuyorsun akabinde sicak ekmegin hic duymadigin bir kokusunu oldugunu farkediyorsun

allah allah diyorsun o ne mis gibi simdiye duydugun kokulardan cok farkli koku...Sigara iciyordun ve biraktin akabinde giysilerine kadar sinmis les gibi bir koku evet o kokular her zaman vardi ,tipki kus civiltilari ,tabiatin guzelligi ,yasamin guzelligi gibi .O guzelliklerin hepsi vardi. Soyle diyelim ters taraftaydin ve hayattaki pozisyon olarak yerini degistirdin baska gozle bakmaya basladin vucudunada dengeye gelmesi icin sans verdin ,hayat normale dondu.

Sevgi ile kal yasam cok ama guzel .