Arkadaşlar döner tekme atmayı nasıl öğrenebilirim?

Arkadaşlar kavgada falan döner tekme çok etkili oluyo bu yüzden öğrenmek istiyorum ama nasıl öğrenicem taktik verin? Mesela Maraz ali atıyodu ya adamların suratına onun gibi döner tekme nasıl atabilirim bu işlerden anlıyanlar yardımınızı bekliyorum?

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• 10 yıllık dövüş tecrübem var. karate de dünya 3. lüğü aldım. 3 yıl tekvando 2 yıl kickboks yaptım. Döner tekme en iyi yaptığım teknik ve bunlara dayanarak söyleyebileceğim tek şey (hayallerini yıkıcam beliki ama...) gerçek bir kavgada döner tekmeyi etkili bir şekilde kullanma ihtimalin yumruk ve low kick gibi diğer tekniklere nazaran çoook düşük ve eğer tekmeyi atarken düşer veya denk getiremezsen çok savunmasız kalır dayak yersin.

AMA illa öğrenmek istiyorum dersen bir teakwondo salonuna gidebilirsin

0|0
    0|0
    • kavga esnasında vurmak çok zor zaten biliyorum ama arada mesafe varken ilk darbe olarak döner tekme çok iyi olur

• psh kick düz şekilde karın bölgesine atılan tekme dimi?

Kızlar Ne Diyor 3

• Ahada cevap yazdim gardas :D

0|0
    0|0
  • dövüş sporları eğitimi veren hocalar var :**

0|0
    0|0
    • ben kendim öğrenmek istiyorum ^^

• ya en azından bir öneride falan bulunsunlar yanii :D demekki kimse bilmiyo :D

• :D ne diyek ayakını tuttugun gibi k. ç. nı dödürmü D:

• tekvando ya yazıl

0|0
    0|0
    • aa gerçektenmii? nerden aklına geldi ya benim hiç aklıma gelmemişti ^^ :D

• o zaman denemeye baslasan iyi olur

• başlicam zaten

Erkekler Ne Diyor 8

• Döner tekme atabilmen için ayağını 180 derece açıp oturuyo olman lazım yaşın 18 geçtimiş ise bunu yapman epey bir vaktini alacaktır

0|0
    0|0
    • yok 18i geçmedi 18 yaşındayım

• Bende 5 sene aslan sutu ictim :) bak kardesim insanlarda algilama zamani + tepki verme zamani bu zaman diliminde doner tekmeyi vurman gerekir hepsi bu buda cok hizli yapman gerekir doner tekme vurulmas diyen bir hava alsin vurmayi bilmedinmo vurmazsin sana tavsiyem 10.000 defa doner tekme at ogrenince is tamam:))

0|0
    0|0
  • taekwondoya git 1 2 senede öğretirler ilk başta vuracağın yeri sabitlemeyi öğrenirsin sonra da hızlanmayı sonra da uçarak vurmayı ben öğrenmiştim ama artık yapamıyorum yıllar geçti:D

0|0
    0|0
    • peki saol bir şekilde öğrenicem artık :/

• Döner tekme tamamen show. Sağlam vurulmuş bir low kickin yanında pek bir haltı yok. Burada yazmayla olmaz bu arada kardeşim kick boksa taekwandoya falan yazıl :) 2 senedir kick boks yapıyorum hiç bir hoca döner tekmeyi tavsiye etmedi :)

0|0
    0|0
    • low kick dahamı etkili yani?

• Döner tekme riskli. Onu yapacağına sağlam bir low kick vursan ya da middle kick vs. Daha kontrollü olur :)

• "Döner" tekme ne olum ya =)
    Sokakta kavga ederken ihtiyaç duymacağının garantisini veriyorum sana..

0|1
    0|0
    • İhtiyaç duymuyorum zaten ama daha etkili olmak için iyi bir teknik

• 5 sene kick boksa gittim orada öğretiliyor hemde çeşit çeşit :)

0|0
    0|0
    • sence ne kadar zamanda öğrenebilirim?

• Vücut geliştirme filan hikaye. Önemli olan hareketlilik, kondisyon. Vücut geliştirmeye gidenlerin çoğu sadece görüntü, kick boksta görüntü çok iyi olmasa da güçte çok fark olur

• peki teşekkürler ;)

• ASFDDFBGHJDSAGFAS yarıldım resmen * bırak döner tekmeyi dalıver getsin :DDD

0|0
    0|0
    • rastgele tekniksizde dalınmazki ya benden güçlü birisine tekniksiz dalsam dayak yer giderim :D

• sende kas çalış mk :D

• İşi niye çıkmaza sürüklüyon mk döner tekme öğrenmek istiyorum işte napcan kası falan :D

• Dönercilere git onlar sana öğretirler :))

0|0
    0|1
    • Böyle bir espri yapmış birisi olarak kendinden utanmalısın :/

• Zaten dalga geçmek için yazdığın için sorun sende diyorum. burada dalga geçilecek bir konu yok.

• hen olayı hala anlayamamışsın
      hd optm byy

Yükleniyor...