Vatan toprağının kalıcı olarak satılmasına ne diyorsunuz?

Bir haber gördüm, bu kadar da olmaz dedim.

link

Yabancılara kalıcı olarak tapu veriliyor. Yani ülke resmen satılıyor. 29 - 49 yıllığına falan değil. Kalıcı olarak satılıyor.

Bazı kendini bilmez liboşlar "Türkiyenin durumu çok iyi başımızdakilerden Allah razı olsun" diyecek kadar kendini bilmez bir biçimde şakşak tutuyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz ülkenizin bu durumu hakkında? Kurtuluş savaşını boşa mı verdik şimdi biz?

Güncellemeler:
Yabancı şirketler istedikleri gibi istediği araziyi sınırlama olmaksızın alabilecek. Ormanda olsa. Böyle yasa mı olur. Anayasa mahkemesindeki dinsizlerin Allah bin belasını versin, Allah'ın laneti onlar ve başımızdakilerin üzerine olsun! Ne diyeyim.

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• 2009 verilerine göre; Cumhuriyet tarihi boyunca 44 milyon metrekare arsa ve arazi satılmış/özelleştirilmiş. Ve bu satışın 34 milyon metrekaresi 2003-2009 yılları arasında gerçekleşmiş diye okumuştum.

Yakında kendi toprağımızda kiracı konumunda kalacağız.

0|1
    0|1
    • İsraili Ankaraya taşırlar bence yakında. Araplarla anlaşamıyorlar zaten hep kavga ediyorlar...

• Yarısı değil ya. O yarısının yarısı bilgisayar marifeti...

• Yok, seçim sonuçlarının şaibeli olduğu konusunda hiç şüphem yok, "neredeyse yarısı" dedim ama umarım o rakamsal sapma sizin belirttiğiniz orana daha yakındır. Bir şeyi değiştirmiyor ama en azından aramızdaki sığır oranının daha düşük olduğunu ummak istiyorum.

Kızlar Ne Diyor 5

• Şaka gibi gerçekten. Yabancılar kendi ülkelerinde şehirler arası arabayla seyahati bile yasaklayıp ücretle belirli bir süreye bağlayıp bir yerden bir yere seyahatle kalıcılığı engellemeye çalışırken biz bırakın kendi ülkemizdeki insanları, yabancılara satıyoruz topraklarımızı. İşte bu kadar değer veriyor baştaki şerefsizler ülkemize. Onlar ceplerini doldurup kaçma peşinde çünkü.. Pis gürcü iti..

0|1
    0|1
  • yaaa boşa tabi hersey..kendimizi yırtıyoruz..ama dinleyen yok :( didime git elektrik faturası ingilizce geliyor haah

0|1
    0|1
  • evet akılsız vatandaşlarımıza söylendgnde 'eeaaa ama dış borçlar vaaarr'diye akılsızca cevap alacagımız bir olay.petrol olmuş 4 lira yedigimz içtigmz... heryerde vergi ödüyorz..eee bu vergilerle bu dış borçlar 50 kere kapanırdı.aa ama kolay yolu var sat ülkeyi öde parayı vergiler bakanların karnını doyurur anca!daha da yüzde ellimz oy verir devam edin millet...

0|1
    0|1
  • Nihat DOĞAN 2 :D:D:D tabi bu işin espirisi. kötü bi durum bende senin gibi düşünüyorum :s

0|0
    1|0
    • Böyle bir durumda espiri yapabilmen bile çok acı... Benim gibi düşünemediğinin kanıtı...

• valla yalan söylemeyi sevmem hep açık sözlüyümdür.İnanıp inanmamak size kalmış ama ben vatanımı çok seviyorum baştakilerden bu vatana yapılanlar kadar zarar gördüğümün farkındayım sizin elinizden bir şey geliyorsa söyleyin de hep birlikte yapalım :s

• bu yeni bir şey değil zaten bir süredir uygulanıyor. eğer sadece ev almakla vatan ele geçirilseydi türk sosyetesi sayesinde hawaii sahilleri bizim olmuştu zaten...

1|2
    1|0
    • Ev almak değil. Arazi satışından bahsediyoruz. Yabancıya, yani Türk vatandaşı olmayanlara, hemde "şirketlere". Haberi iyi okursanız...

• +1, Ev arsa almakla ülke ele geçirilmez, vatan satılıyor demek olmaz. Türklerde Almanya'dan ev arsa alıyor, şimdi Almanlar da ülkelerini mi satıyor?

• Evet Türkler alıyor ama Alman vatandaşı olan türkler alıyor. Yani Alman hukuku ile bağlı. Yada Alman şirketleri. Başındaki türktü yahudiydi önemsiz.

Türkiyede ise Türk vatandaşı OLMAYANLARA satılıyor. Ve yabancı şirketlere. Bir sorun olduğunda Türk hukukundan bağımsızlar. İstedikleri an biz devlet kurduk bu toprakda diyip ne isterlerse yapabilirler. Azıcık araştır derim...

Erkekler Ne Diyor 4

• Zamanında II.Abdülhamid cevabını siyonistlere vermişti. Atatürk'ün söylediği gibi vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla sulanmadıkça vatan terk olunamaz. Bu nedenle ülkemizin tek bir çakıl taşı bile ne kalıcı ne de geçici olarak kimseye VERİLEMEZ.

0|0
    0|0
  • Zamanında yiyen yemiş batıran batırmış adam napsın tek kurtuluş yolu bu.. Oda istemez tabikide kendi toprağını satmak ama durum bunu gerektiriyor... BEn lükemi çok seviyorum ve Allah'ın iziniyle kimse bir şey yapamaz merak etmeyin..

0|0
    1|1
    • Hee yapamaz. Kurtuluş savaşında gördük. Kimse bişey yapamadı şehitlerimize değil mi.

Yiyen yemiş ne demek? Adam gözünün önünde ülkeyi borca sürükledi dış borç 10 kat büyüdü, üstelik herşey satılmasına rağmen, kalkmış o adam naapsın diyorsun? Şimdiye kadar yenenleri toplasan bu şerefsizlerin yediğinin kdv si olmaz! O şerefsizler KUKLA. Okyanus ötesinden ipleri çekiliyor, o oynuyor. Kendi mi karar veriyor sanıyorsun?

Ülkesini seviyormuş. Kimin ülkesi? Senin mi? Tapusu sende mi diye sorarlar adama

• hı hı rahmetlide öyle diyordu:d

• Ahretde cavabını hazırla o zaman...

• Kısa vadede hazineye kazanç, uzun vadede ülkeye zarar verir. Bizimkiler daha çok "günü kurtaralım" mantığı ile hareket ettiği için dert değil.

İleri demokrasi böyle bir şey.

0|0
    0|1
  • Bu topraklar için kanını dökenlerin hepsinin kemiklei sızlıyor.kazanması zor harcaması kolay...

1|0
    0|1
Yükleniyor...