Kick Boxa Başlayacağım.(Başlık kısaymış)?

Kick Boxa başlayacağım yakında. Ancak kafama takılan sorular var. Kick boxta dayak var mı öğrenirken? Yani salonda dayak yiyerek mi öğreniyoruz? Ne kadar sürede faydasını görürüm?

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• hayır kardes dayak felan yok ilkönce gıdıceksın senı aynanın karsısına gecırcekler gard da yurumeyı gardda durmayı direk atmayı krose atmayı tekme atmayı tek tek gostercekler bunu ayna karsısında yapacaksın bellı bı sure hoca nezaman tamam senın teknık oturdu derse eldıvenlerı takatsın turkce ısmı lapa (ellik) yanı pad antremanlarına baslarsın ne kadar surede faydasını gorurum derken bu sporu sanırım sen bırını dovmek ıcın yapacaksın sporu bırını dovmek ıcın degılde daha ıyı ahlaklı bırı olmak ıcın yapmanı tavsıye ederım

0|0
    0|0
    • hoca herkesi tek tek calıstıramaz ki biz arkadaslarla karsılıklı mı calıscaz? hareketleri denerken falan birbirimizin üstünde deniycez yani?

• kardes sen ayna karsısından cıktıkdan sonra hoca sana dıcek tak eldıvenlerı bırısının karsısına vercek senı hoca teknık verecek o teknıgı ellıklere uygulayacaksın sonra hoca stop dıyınce sen cıkartıcaksn eldıvenlerı busefer sen tutucaksın ellıklerı ancak ellık tutmak da bayagı önemlı yanı becermen lazım aksı taktırde hem sen hem karsındakı sakatlanabılır ben mesela bigün omzum cıkıyodu az daha karsımdakı arkadas bianlık tutamadı ellıgı kolum bosa geldı sağ direk atıyodum bayagıda abandım boşa gelnce omzum felan kutledı bayagı kotu oldu anlıcagın

Kızlar Ne Diyor 1

• ne güzel panpa ama bizi dövme sakın :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Ben kickbox muay-thai birlikte yapıyorum dayak olmadan sağlamlaşamazsın spaniklerde felan dayak yiyebilirsin yani;)

0|1
    0|0
    • dayak hocadan mı yiyoruz yoksa karsılıklı hareket calısırken mi?

• k1 ci kardes senı beklıyorum ıkı gundur =)

• he kardes bak hala cevap vermedın ama =((

• biraz sakat iş :/

0|1
    0|0
  • 3 gün aç susuz bırakıp sonra döverler seni.

0|1
    0|1
  • Bence sorduğun soru çok saçma olmuş box yapmak istiyorum diyosun dayak yermiyim diyosun :D bize hocalarımız bir sözü vardı iyi bir boksör olabilmek için ne kadar iyi yumruk atman değil ne kadar iyi yumruk yiyip ayakta kalman önemli derdi.:)

0|0
    0|0
  • dayak filan yok ama biraz darbe alırsın ara sıra ki aslında dayak yemeye alışman lazım maçlarda yıkılmaman için. Faydasını ne zamana görürsüne gelirsek o yeteneğine, hırsına ve birde faydadan kastına göre değişir.
    Amacın müsabakalarsa en az 8 ay dışarısı içinse 6 aya bişeyler kaparsın (ama yüreğin yoksa ikisinde de bir fayda sağlamaz)

0|0
    0|0
  • Bende muay thai başlamayı düşünüyodum.

0|1
    0|0
    • tavsıye ederım

• ne gibi bşi istiyosun kardes gel ankaraya =))

• Ankarada yaşıyor olsam gelirdim. :D Bana sportif olmucak yani federasyonun kısıtladığı haliyle öğrenmek değil o dövüş sanatının hepsini öğrenmek istiyorum. Müsabık hareketlerin dışındaki şeyleride öğrenmek istiyom birde haftada o kadar çok antrenman yapmam lazım reflekslerim iyice otursun istiyorum. Haftada 3 kez gitmeyle yetmez yani. :D

• Muay Thai öneririm diz ve dirsekle vuruyorsun yumruk ve tekme çok az var tony jaa nın videolarını izlemelisin :D

0|0
    0|0
  • dayak yok. merak etme ama bacaklarını şimdiden esnetmeye başla sonra acı acı girer sana:)

0|0
    0|0
  • Dayak yemezsen atmayı öğrenemezsin :D

0|1
    0|0
    • yok öyle bir dunya kardesım ne yanı adamı gercek musabık gıbı mı dovecekler sırf ogrensın dye bu ısler zamanla olur zamanla aldıgın darbeler de attıgın darbelerde sertlesecek ıllakı vucut acıya alıskın olacak ben mesela muay thaı yapıyorum kaval kemıklerımı oklava ile eziyorum bildiginiz hamur acar gibi neden cunku bızde low kıck yanı alt sevıye tekme var bacaga kıckboxda k1 ve lowkıck bransı dısında asagı sevıye tekme kullanılmaz sadece k1 ve lowkıck maclarına cıkarsan bunları kullanrsn yanı kaval kemıgının muay thaıde dayanıklı olmas cok onemlı

• ben sokakda parayla oynayanlardan bahsediyorum , saglam para kazanabiliyorsun öyle

• onlar sıkıntı gerek yok öyle seylere öyle para gelcegıne hıc gelmesn kardem abd de ufc var işde asıl para orda

Yükleniyor...