Erkek neden ısrarla evlenmekten kaçar?

bu fikir neden bazılarınızı çok geriyor? konuşmak dahi istemiyorsunuz? her erkek için söylemiyorum tabi, ama böyle düşünenler neden bu düşünce içindeler? samimi cevaplarınızı bekliyorum.

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• sevgili arkadaşım.

hani erkekler arasında çok duyarız. örnek bana derler sıksık ben 23 yaşında evlendim

şuan 29 yaşındayım. dunyaya eğer bır daha gelsem yıne ve yıne evlenırım.

şimdi iş biraz niyet ve amaç meselesi.

herkez kolay kolay o sorumluluğun altına giremez çünkü yemez. hayatını yasayamıyacaklarını dusunuyorlar. insan evli olduğu kısıylede pekala cok hemde daha tatlı bır sekılde yasayabiliyor.

1 : döt yemiyor

2 : beklentıler farklı

3: daldan dala ucmak cok daha cazip

4: sorumluluklar

5: hayatı yasayamıyacakları dusuncesı

6: nadırde olsa yakın cevre ve olumsuz evlilikler kötü örnek olabılıyor

7: maddiyat

8 döt yemiyor

9 yok gari madde :)

1|0
    0|0
    • :)) teşekkür ederim açıklayıcı yazın için. 35 yaşında biri bu saatten sonra düşünmez herhalde. Kadına doymuş, maddi anlamda da oldukça güçlü ama nedense böyle bir düşüncesi yok ve ben gerçekten anlamıyorum bu durumu

• peki, teşekkür ederim

• yardımcı olabıldıkse ne muylu bayan :)

Erkekler Ne Diyor 12

• Karşısındaki kız evlenilecek kız değilse gerilir eder konuşmaz konuyu açmaz ya da geçiştirir, karşısındakini eğlence olarak görüyordur ondandır. Yoksa aklı başında her erkek ve kadın evlenmek ister.

0|0
    0|0
    • ama bu kişi hiçkimseyle evlenmek niyetinde değil

• :( kalbim acıdı yazdığını okuyunca.. ama gerçekler acıdır zaten. Çok seviyorum ama artık vazgeçmem en doğrusu :(

• Olmasını istediğini değil, gerçek olanı görmelisin, üzgünüm ama ne yazık ki gerçekler acı :/. Yaşadığın durumu yaşayanlar var ama sonuçta herkesin kendi seçimi birlikte oldukları kişiler. Doğru seçimler yaparak ancak mutluluğa giden yolda ilerlenebiliyor. Herkes gönül eğlencesi peşinde. Evlilik gibi konular üzerine konuşulursa da ben evlenmeyi düşünmüyorum, yok erken, zaman gerekli, para gerekli, emin değilim gibi bahaneler hazır.

• kendilerini maddi manevi hazır hissetmediklerinden dolayı diye düşünüyorum

sevgilisi evlilik muhabbeti açıyosa, asla karsındakinle evlenemeyi istemediğinden kapatıyor konuyu veya kaçıyordur, sebebide daha yaşıyacak yatacak kadın çok var mantığıyla haraket etmesidir, bağlı olmaktan bağlı kalmaktan, evine eşine sadık olmak onlara göre değildir o an için

daha yaşıyacak hayatım cok, evlenip hayatımı karartamam düşüncesine sahiptirler

kısacası korkuyolar işte.

1|0
    0|0
  • "Evlilikten kaçıp neden birlikte olmak istiyor?" sorusunun cevabını kendine sor cevabını Allah kalbine ilham eder.

0|0
    1|0
  • Hzır hissetmiyoruz kendimizi.

0|0
    0|0
  • ayni sorunu soyle sorayim sana peki bi kiz neden kacar evlilikten bana bikacyil daha bekleyebiliriz demisdide sorunlarda vardi sonra bahaneler uydurdu ayrildik kiz neden istemez :D

0|0
    0|0
  • Kadınlar niye ısrarla evlilik diye tutturur diye soralım o zaman.

0|0
    0|0
    • bunun için çok fazla sebep var ben benim sebebimi söyleyeyim, anne olmak

• Hay zeka. Amaç çocuksa sex yeterli evlilik şart değil :)

• zeki adam başka oluyo ya! ben bunu hiç düşünememiştim. Zekanı burda harcama derim ben.

• eıııı acaba maddi sebeblerden dolayı olabilirmi şuan bi düğün yapmaya kalksan 25-30 bin tl bunun ev kirası var cartı var curtu var

0|0
    0|0
    • hayır durumu gayet iyi ve kimseyle evlenmek istemiyor

• o zaman daha hayatını yaşayamamıs bişeyleri eksik bırakmıştır onları tamamlamaya çalısıyodur

• tembelliklerinden neden olacak

0|0
    0|0
  • cunku biz evlenmeyi dusununce evlenmekten kacan kadinlar cikiyor karsimiza!

1|1
    0|1
    • peki bir de şöyle düşün, kadın evlenmek ve anne olmak istediğini dile getiriyo ve sen inanılmaz rahatsız oluyorsun neden olabilir?

• beni çok sevdiğini söylüyor, bu durumda yalan mı atmış oluyor?

• o kadar da sevmiyor, hazir degil

• götünden korkmayan erkek kaçmaz bacım adam değildir onun için kaçar...

1|0
    0|0

• Evlilik = Özgürlüğün Sonu analtabilmişimdir umarım :)

0|0
    0|0
    • evlilik benim lügatımda yok diyor :) baba olmakta mı istemiyor, ya da yaşlanınca ne yapacak bunları düşünmüyor mu acaba?

• Sorumluluk almaktan korkuyor veye seni gerçekten sevmiyor olabilir.

• 1 bardak süt için ineği almaya gere yok ; )

0|0
    0|0
    • çok haklısın kardeş bende artık böle düşünüyorum

Kızlar Ne Diyor 5

• Hepsi değil ya kadınlardan da kaçan var bazen... Bağlanma kompleksi olanların psikolojisinin bir sonucudur bu. Yani daha büyümemişlerin ve kafasına göre yaşamaya daha doyamamışların ve sorumluluk almaya hazır olamamışların...

0|0
    0|0
  • Birini tam anlamıyla sevmiyorsa onunla evlilik düşünmez Çünkü dışarıda daha birsürü birlikte olunacak kadın vardır. Özgürce yaşanacak günler vardır. Sorumluluk almak için erkendir. Kendilerini hazır hissetmezler tüm güzel vakit geçirdikleri zamanların bir sonu gibi görürler evliliği. Lafın kısası yemez.

0|0
    0|0
  • Demek kı senı evlenecek kadar sevmıyor .

0|0
    0|0
  • Evliliye kendini hazir hissetmediginden

0|0
    0|0
  • sorumluluk almak istemedikleri için olabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...