Başbakanın kürtaj ile ilgili açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz millet?

Resmen vajina bekçiliği. link

Başbakanın kürtaj ile ilgili açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz millet?

Güncellemeler:
link Hanımlar :(
Tamam biliyorum küfür ediyorsunuz her soruyu güncellediğimde ama paylaşmalıyım şunu da. link

0|0
38|64

En İyi Kız Görüşü

• 3 tane velet yapalım diye meseleyi nereye getirdi ameke.Günahımı da sevabımı da sorgulamak ona kalmadı hem. Ayrıca özürlü bir çocuğu doğurmak istemeyen ya da tecavüze uğrayıp hamile kalan birisi için kürtaj bir haktır.Vajina benim, günah benim, seçim benim!

38|21
    14|24
    • Şu eksileyenlere tüm memleket tecavüz etsin.

• (Son güncelleme üzerine). Herif resmen saçmalamış. Kesinlikle bize hitap etmeyen değerlendirmeler. Çocuk doğduktan sonra bizde el bebek gül bebek büyütülür, okula tertipli düzenli gönderilir, herşeyiyle ilgilenilir, askere de kına yakılarak gönderilir. Yabancıların değerlendirmelerini Türk adet, gelenek ve göreneklerine yamamanız en büyük yanlışınız.

Kürtaja devamm edin.. Ceninlerinizi krem fabrikalarına gönderip sonra Yarabbi şükür niyetine yüzünüze sürersiniz.

• çocuğun özürlü olduğunu anne karnın anlamak ancak 6 aydan sonra belki belli olur.

Türkiyede sanki kürtajların çoğu tecavüz yada özürlü bebek yüzünden yapılıyor...

Sen kendinde bu hakkı görüyorsan o halde doğmuş çocuğunuda öldürme hakkına sahipsin.

Erkekler Ne Diyor 64

• Saçmalık. Kürtaj hakkında değil ama sezaryen hakkında konuşayım. Ülkemizde anatomik olarak birçok kadının leğen kemiği rahatça doğum yapacak durumda değil. Kadında sancı başlamamışsa, bebeğin pozisyonu ve annenin durumu uygun değilse ölsün mü bebek yani? Sezaryene bari karışmasaymış.

4|3
    1|0
    • Bunu eksileyen kişi dar leğen kemikli annesinden doğmaya çalışırken oksijen yetersizliği çekmiş. ^^

• bana göre tamamen kürtaj konusunda haklı çünkü resmen cinayet işliyorsun ruh eğer bedene girdiyse konu kapanmıştır diyeceksiniz R.T.E nı seviyormusn hayır ama bu konuda haklı eğerki o çocugu doğurarak anne ölücekse o zaman kürtaj yapılabilir ama diğer türlü cinayettir sende üç çocuk yapamda bir çocuk yap günümüzde korunmanın bin bir türlü çözüm yolu var en basidi bir daha çocuk istemiyorsan gider yumurtalıkları bağlatırsın olur biterde sezaryan için neden öyle dedi onu anlamadım

2|5
    2|3
    • korunmadan bir hata oldu diyelim eee napalım o zaman istemediğimiz bir çocuğun sorumluluğunu ömrümüz boyunca taşımak zorunda mı kalalım?

• @enkidu_34 nedemek istemediğimiz bir çocuğunun sorumluluğunu mu taşıcaz ya ulan o zaman uçkuruna sahip çık yapma hadi sahip çıkamadın o senin canın ya nasıl böyle düşünebilirsin anlamıyorum

• kendi canından olanı bile demedim sadece bir çocuga dedim arakdaş direkt olaya girdi

• Bir şeyin bekçiligini yaptıgı yok.Tamemen haklı.Siyasi görüşünü bir tarafa koyup olaya objektif bir gözle bakmıyorsun.Bir halt yiyeceksin madem korun kardeşim o zaman.

4|3
    3|0
    • Hadi ordan.

• olayı kim çarpıtıyor acaba?genetik hastalıklar hakkın bir fikrin var mı acaba,bir insanın hayatı boyunca acı çekmesinin ne demek olduğunu biliyor musun?kimsenin kimsenin yerine tercih yapma hakkı yok,herkes kendi kararını kendisi verir.kimse kimsenin günahını da sevabını da alamaz.eğer bir kadın hasta bir çocuğu dünyaya getirmek istemiyorsa bu günahsa onun günahı kendisi seçmeli,doğurmak istiyorsa kendisi doğurmalı buna ne sen karar verebilirsin ne de başka bir insan.

• o zaman o şekilde söylesin. erkek de korunsun desin. kürtaj direk kadınları hedefleyen bir cümledir. Türkçeniz nerede gülüm? üzerinizden sorumluluk atmak ne kolay

• Vajina bekçiliği yaptığını sanmıyorum öyle yapmış olsa daha önceki kanunda sevişmek suçken (zina) bunu kaldırıp sevişebilirsiniz yeah beybi diyen kendisidir buradan vajina bekçiliği yapmadığı ortaya çıkar.kaldıki sezeryan konusu hariç söylemini doğru buluyorum sezeryan konusunu tavsiye olarak alınca onuda doğru buluyorum ama sezeryanla ilgili bir yaptırım uygulanmamalı.kürtajdada belli bir kriter koyulabilir.kendisi oy vermedğim biri ama karşıt görüşte olsa doğru söyleyene doğru söylediğini söylemek lazım herşeyde muhalefet olmamak lazım bu sözüm genel soru sahibi alınma lan.bu adama ateş püskürenlerin oy verdiği partinin başındaki herif söylese idi eminim alkışlanırdı.veyahut dışarıdan biri söylese vay be elin gavuru bizi düşünüyor diye alkışlanırdı.kısaca doğruya doğru yanlışa yanlış diyelim tabi buda bazılarına göre yanlış gelebilir oda ayrı bir mesele

1|3
    0|0
    • Amaç resmen ''daha fazla çocuk, daha fazla tayyoşcu''

• O niyetle serbest bıraktı farkındayım ama herkese serbest oldu bunu onaylamadım zaten.kürtaj konusunda zihniyetinin farklı olduğunu bende düşünüyorum aynı düşüncedemiyiz bilmiyorum pek islami durumla ilgili bir düşünce değil kanaatime göre.yani buradan yola çıkarak şeriate bağlanmamalı yine

• Öncelikle kürtaj konusundan evvel yapılan açıklamada söylene bakmak lazım,uluderede yaşanan vahim olayla kürtaj olayını aynı kefeye konması abeste iştigal olmuş,kürtaj dogrudur yada yanlıştır,bu ülkenin kadından sorumlu devlet bakanı nerde,iki konuyu bir yerde depreştirmek çok vahim,

1|0
    0|0
    • Adam kürtajın uludereden bi farkı yok dedi la. Birde bu adamı savunup durmuyorlar mı.

• önce uludereyi çözsünler de sonra ülkenin başka sorunları mı yok gibi,kürtajla ugraşsınlar,memura emekliye veremedikleri zammın nedenine baksınlar,vekil ve emeklilerine kaymak gibi üst seviye zam yaparlar,danışmanlara bol kese,memura gelince zam verdik yollara döküldüler,halkın çocuk yapacak ve bakacak parası mı var da 3 çocuk,vakir ne yapacak,bakamayacagı çocugun hesabını yapıyor,halen dogum kontrol yöntemlerini bilmeyenler ve bilipte günah diyenlere anlatsınlar,

• Türk milleti olaya bu kadar dar pencereden mi bakar ya türk milletinin milet vekili bu kadarmı kıt beyinli olur başbakan orada kürtajı diyil kürtajdan sonra olandan bahsetmiştir bu kurandada geçer kürtaj yapan kişi bir insanın canını almıyormu buda katliamdır başka açıklaması yokdur bunun insan hakları diyor ya chp doğmamış ama anne karnında canlı olan çocugun hakkı yokmu yazıkki o kadın türk milletini orada temsil ediyor

2|1
    2|0
  • Öncelikle keşke bu açıklamayı Başbakanımız değil de Sağlık Bakanımız yapsaydı. Daha yerinde olurdu. Kadınların sırf doğum sancısı çekmiyeyim diye, ya da başka kişisel nedenlerle sezaryene yönelmelerini doğru bulmuyorum. Ancak doktor tıbben gerekli görürse sezaryen yapılmalı.

Bu arada kürtaj cinayettir. 40 günden sonra cenine ruh üflenir. Kürtaj ile bir insanı öldürüyorsunuz, bir bebeğin hayatına son veriyorsunuz. Bunun hesabını diğer tarafta sorarlar.

'Vajina Bekçiliği' lafına ise gülüyorum. Muhalefetin aklı vajinaya kadar inmiş demek. Böylesine ciddi, bilimsel ve halkımızı ilgilendiren bir konuda karşı bilimsel görüş bildirmelerini beklerdim, ama bilim bunlarda ne gezer, sloganvari söylemlerden başka bir şey yok muhalefette. Devam etsinler böyle bu tür söylemlere, taa ki Akp %60'ı görünceye dek. Sonra bu Akp neden bu kadar oy alıyor diye hindi gibi düşünürler.

2|1
    2|1
    • Keanu evet bu başkan nasıl her yetkiliyi çiğnerek en öne atlıyor. Tek adam olma yönünde hızlıca koşuyor. Sorunun en büyüğü zaten bu. Yazık oluyor

• Her kafadan ses çıkmasındansa tek adamlık iyidir. Amerika'ya bakın, Rusya'ya bakın.. Tek devlet adamı görürsünüz. Hem Türk Devlet geleneklerimizde vardır tek adamlık.

• gündemi değiştirmeye çalışmaktan öte bi şey değil. sen bir başbakansın işin hükümeti yönetmek şahısların davranışlarına müdahale etmek değil. her boka burnunu sokmaması gerek bence. gitsin ekonomiyi düzeltsin güvenlik sağlasın halk kürtaj yapmış çocuk yapmış yapmamış ona ne.

1|0
    0|0
  • Açıkçası ben de kürtaja karşıyım. Ancak sağlık sorunları nedeniyle bebek canlanmadan önce anne babanın onayıyla ya da tecavüze uğramış bir kızın isteğiyle kürtaj yapılmasında bir sorun olmamalı. Kürtaja neden karşı olduğumu da söyleyeyim; kürtaj serbest oldukça millet ilişkiye girip hamile kalmaktan çekinmiyor. Ayrıca birçoğu da canlanmış bebekleri aldırabiliyorlar ki bu gerçekten cinayettir. Eğer bunun önüne geçilirse insanlar en azından daha dikkatli olurlar ve bebekler öldürülmez. Lütfen bunu saçmaya indirgeyip de bilmem ne bekçiliği demeyin. Biz bir toplumsak toplumumuzun değerlerine saygı göstermeliyiz. Yani bizde evlilik öncesi ilişki yoktur. Herkes buna saygı gösterse ve bu şekilde yaşamayı öğrense tıpkı dedeleri ataları gibi, o zaman bu tür şeylere de gerek kalmaz.

2|1
    0|2
    • bunun önüne anca erkek gecer

zevk alamiyom diyip kadini hamile birkan erkekler ben erkek olsam kendi esime bile güvenmem cekme yöntemini kulanirim en azinda

• Bunun önüne birlikte geçilir. Engel olmak için de birçok yol var ama dediğin gibi zevkleri uğruna böyle şeyler yapıyorlar. Bu arada, çekme yöntemi nedir?

• adami sevmiyorum ama hakli kurtaj katliamdir zevk alip bi halt yiyecek olan kimsenin cajina kiymadan yapsin

3|6
    4|0
    • seri + lamak isterdim

• yesim bir tecavüze uğra bakalım, dediğini yapabiliyor musun?

• Kürtajı sadece zevk muhabbetine sokan başbakan evli çiftleri hiç düşünmüyo... Kadın 4.yü doğurmak zorundamı ... Böle kazalar herzaman yaşanıyor...

3|0
    2|0
  • anlamadıgım bişey var ki basbakanı sahiplenenler gizli kişiler.. asıl aksine yorum yapanlar gumburtuye gidebilme ihtimali varken nedne hala magduru oynuyorsunuz.. her istediginizi yapabilen bir hal aldı ulke.. keyfi karar ve soylemler bombalar ardarda patlarken hala neden magdur rolü...

1|0
    0|0
  • Bağnazlık yapma coldsocold, beddua etmeden önce karşıt fikirlere tahammül etmeyi öğren önce.

@birs35; tecavüze uğramışsan aldırabilirsin tabi bu konuda tercih senin. Başbabakanın hitap ettiği kitle başka. Hem kimsenin günahına sevabına karışıp sorguladığı yok.

-1

1|2
    2|2
    • Tayyip mi sorgulamıyomuş, bırakın yahu adam açık açık herşeyi söylüyor.

• Evet açık açık söylüyor. Kurtaj cinayet diyor. Tabi bazı zina severlerin hoşuna gitmiyor.

• zina sevmiyorum ama p*rno izlerim diyorsun...

• tamam katillik ama o çocuk doğrduğunda bakamamak daha mı iyi? yani büyüdüğünde aç ve sefil olrakk ölüyor...

2|0
    1|0
    • ''Biz bakarız'' imajı veriyorlar işte.

• bakıyor tabi ki. kadın arkdan bağırıyor açım diye o sağı solu selamlıyor. geçenlerde( tarihi ve ili hatılamıyorum) açlıkdan çocuk ölmüştü. annesi yemek alamadım dedi.

• Spaaaam hayıııııır :((( Sabah sordular onu saldıracaklar şimdi sana :((((

Yorumum:

Kim olursa olsun hatta M.Kemal Atatürk'ün bile kadın doğum meselelerine yaklaşımı hoş olmazdı.Yani sonuçta bir başbakan fenomendir seçmenleri için ve onun fikirlerini benimser sevenleri.Onlarca eğitimsiz kızımız ablamız teyzemiz var şimdi bunu duyacaklar kürtaj günahtır prezervatif haramdır diye en az 5 jenerasyonun beynini kirletecekler.Bence sorumlulukları iyi bilmek lazım kitleleri sürüklemek çok kolay yani.

2|0
    1|0
    • Hadi yaf bilmiyordum sorulduğunu, neyse saldırsınlar bakalım nasıl saldırıcaklar. :)

Düşünsene binlerce küçük tayyoş'u. Of :(

• Gel de anlat bunu.

• Neden anlatayım yahu sayın başbakanımızın açıklamalarında düz mantık kesim için daha detaycı davranması gerekiyor bence.Ben anlatınca adıma küfürlü sorular açılıyor :D

• yarın öbür gün ''doggy style sevişmeye karşıyım'' derse şaşırmayın. adam halkının her şeyiy ile yakından ilgileniyor cansın RTE

2|1
    0|0
  • dünya sağlık örgütünün açıklamalarına bakarsanır boş beleş sallamazsınız...bilimsel veriler..istatiskler var...bu ola aynı...şeye benziyo...temelle dursunu idam etmeye götürüyolar...temele son isteği ne ? anamı görmek istiyorum...dursuna soruduklarında ise...temelin annesini görmesini istemiyorum de.r...DDDDDD...boş muhalafet etmiyelim...

burda olay kadınlar vucudunun bozulmasını istemememsi...vs...

1|1
    4|0
    • Oha. Nerden nereye bağladın olayı. Milletimiz her tür insanı barındırıyor. Tecavüzcüsü, katili, aşireti, kadına değer vermeyen zihniyetleri, yobazları vs. Bir kadın bu insanların çevresinde nasıl sağlıklı kalabilir acaba? Sevgilisiyle ilişkiye girip bilinçsizce hamile kalan bir genç kız nasıl olur da o bebeği doğurabilir? Yobaz ailesi o kızı öldürmez mi? Baskı kurmaz mı?

Haydi bunu geçtim.. Tecavüze uğrayan bir kadın nasıl olur da o hibinenin çocuğunu doğurur? Azıcık geniş çaplı düşün allasen.

• idam geri gelsin ...10 dan 1 e düşer ..senin düşünceni yerine getirecekler diye cinayetler işlenemez...demir maşa ile parça parça rahimden bebeği alıyolar...gerçi onunda ticareti var...olmüş bebek yiyyen çinli mutfağı mevcut...sectör yani..

• Zinay sevenle resmen delirmis. Onları zorla öldürsek, acaba bu kadar rahat olabilecekler mi !

3|2
    3|0
    • Aynen aga aynen! Cinayet savunulur olmuş. Sinirlenmiyeceğim sakin olacağım.

Tayyip kim siz kimsiniz? O kadar konuşması var o kadar genel kültürü var. Yani şuna benziyor bu. Size 10 yaşındaki bir çocuk gelip laf anlatmaya çalışsa sizinle tartışsa onu dikkate almaz gülersiniz değil mi? Tayyipte bunlarla karşılıklı tartışma yapsa ... (devamı müstehcen olduğu için yazamadım)

• Ahahahahaaha :D

• altta kalanlar pişkinliğinden güler. neyse uzatmayacağım ben. düşüncemi yazdım. polemiğe girmeyeceğim.

• gün gelince tersine dönecek.

hayal edin: başbakanın metresi kürtaj yaptırmış, olay gazetelere düşmüş. başbakan köpeğe kemik atar gibi memura %3 zam yapıyor.

işte siyaset böyle birşey. parti, sağ-sol, ortanın sağı defansın önü farketmez. başa gelen her insandan aynı hamleleri beklerim. zaten ne zaman beklense ülkenin başına böyle şeyler gelir. gündem bu kadar yoğunken adam çıkar hemen suni gündem yaratır, bir takım aklı evveller de "vay efendim niye böyle demiş kemküm" der. oku youtube'tan sık millete oku youtube'dan sık millete..

0|1
    1|0
  • sadece kürtaja değil sazaryene de karşı adam. yakında cinselliğe tamamen karşıyım bundan sonra eşeysiz üreme yapın bölünerek üreme yapın derse şaşırmam valla...

2|0
    0|0
  • şu konuda haklı , cocuk yapmayı bahçeye domates ekmeğe benzeten insanlar var .

sadece kadınlar için demiyorum sonucta evlilerde kararlar ortak alınır ama.

sorumluluklarını bılmeyen ınsanlar var.

su konuda birşey diyemem cocuk özürlü olacaksa ki onunda dinen vardır acıklamaları ama

dediğim gibi kaza kursunu aaaa hamıle kaldım hadı doktora yazık bır cana kıyıyorsun. hesabı zordur tahmınım. yoksa kımsenın derdi kımsenın uckurunda değil . vajina senın vajinan ister ... ister dinamit koyar içine patlatırsın sözüm soruyu soran bayana değilde hanı sorumluluklarını bılmeyen ve vıcdanı yargılardan uzak eslere yada bayanlara.

saygılar

1|0
    0|0
  • Başbakanın tipik gündem değiştirmek için yaptığı şeyler bunlar, saçma-gereksiz ve de anlamsız, RTE ye yakışacak şeyler..

1|0
    1|0
  • link yılmaz ozdılın bugunku yazısı:)

1|0
    0|0
  • Her zamanki gibi Allah belasını versin diyorum .

2|1
    2|1
  • düşünce özgürlüğü yokmu bu ülkede yeri geldimi bağırmıyomu herkes bass bas.. buda onun düşüncesi saygı duymak lazım.herkesin kendine göre bi doğrusu vardır.

2|3
    2|0
  • Bu açıklamaları yapanların kaçı Kuran-ı kerim okumayı biliyor ve anlaya biliyor ?

0|4
    1|0
  • X Y Z kişi farketmez. Bir kadının cinsel organıyla ilgili bir sorun bir erkeğin ağzındaysa kadınlar kaybetmiş demektir.

1|2
    5|2
  • Adam sonuna kadar haklı ama bakamayacağın bir çocuğa bakmanın da pek bi anlamı yok kanımca. He bide gayrimeşru olabilecek çocuklar da aynı şekilde.

3|1
    0|0
  • Nufus planlamasının önemini bilmeyen bir boşbakanımız var ne denebilir ki ...Yorumsuz...

2|0
    0|0
  • Görüş dile getirmiş. Fiili zorbalıkla birşeyler halledilmeye çalışılmadıkça, görüş kişiyi bağlar, kişiyle sınırlı kalır. Saygı göstermek gerekir görüşlere; her ne kadar benimsemesekte.

0|3
    1|0
  • Erkekler Devam
    34

Kızlar Ne Diyor 37

• Vajina bekçiliği diye düşünmek ahmaklık ve aptallıktır ,Başbakan seks yasağı mı koydu ?Bir haltı yiyorsan herseyini göze alacaksın .

Ben bekar bir bayanım ve seks hayatım var ve tedbirini de alıyoruz bunu yapmak çok zor değil , bir insan bir halt yiyorsa herşeyini göze almayı bilecek .

Kürtajın bütün dünyada yasal olduğu durumlar vardır ama kalkıpta cenin olmaktan çıkıp bebek olduğu andan itibaren kürtaj yaptırmak katilliktir , hamilelik kontrol sürelerinde zaten bu ortaya çıkıyor ve anneye kürtaj hakkı tanınıyor .

Başbakanın söylediği diğer konu sezeryan ise birçok hastanenin gelir kapısı olmuş durumda daha çok para almak için hiç beklemeden kesiyorlar kadınları bazı kadınlar da yok ağrı çekerim yok vajinam genişler diye hemen sezeryan yaptııryor .

Hastaneler de zaten sezeryan için aşırı demir yüklemesi yaparak normal doğumun olmaması için çalışıyor yeni nesilin neredeyse yarısı sezeryan ile doğmuş .

3 çocuk ise bugün saçma geliyor bazıları da siyasi düşüncesi için bunu kabul etmiyor ama Türkiye nufusu yaşlanmaya başladı 15-20 yıla kalmaz yaşlı bir ülke olacağız gerçi sadece bugün ile yaşayanlar için bir anlam ifade etmez ama büyük devletler sadece bugünü değil geleceği de düşünür bizim siyasetçiler sağolsun akşamı getirelim de gerisini sonra düşünürüz mantığını kafamızın için iyice yerleştirdiği için sacma geliyor sadece.

İleride bizde Almanya gibi Huzurevi devleti olur genç ve yakışıklı damızlık erkekler ithal ederiz.

5|8
    4|3
    • Yaşlı nüfus gelişmişlik göstergesi.

• Yasal sürelerinde kürtajın sebepleri bellidir onun dışındaki herşey katiliktir .

• Erdoğan bu ülkenin başbakanı diye yasalar onun düşüncelerine göre şekillenmek zorunda değil.Bence bu onun zayıf bir noktası.Liderlik için uygun değil.,

Okudukça sinirleniyorum inanın.Sezaryene karşı diye, sezaryenin de yasaklanması gerekmiyor.Çocukları çok seviyormuş diye herkesin 3 çocuk yapması da gerekmiyor.Çocuk hakları sözleşmesini ilk biz imzalamışız ama çocuklara tecavüz edenlerin elini kolunu sallayarak gezdiği tek ülke de biziz herhalde! Konu açılmışken, anne ölümlerinde %10 azalma sağlanmış ama kadın tehdit alıp polise başvurduğunda korunma sağlanamıyor.

Bence amacı şu; Türkiye'nin aile yapısını değiştirmek.Zina yasak değil, kürtaj yasak.Bu demek oluyor ki evli olmayan bir kadın hamile kaldığında ailesine söylemek zorunda olacak.Bu da zaman içinde Türkiye halkı tarafından normal karşılanacak ve aile yapımız, ahlak değerlerimiz değişecek.Belki AB'ne daha kolay girebilmemiz için...

Son paylaştığın güncellemede gülmeden duramadım.

1|0
    0|0
  • başbakanı sevmeye bilirsin ama vajina bekçiliği deyipte laf söyleyemezsin. Çünkü çoğu insan cinsel yaşantısında korunmuyor o çocuğun suçu günahı ne evet o çocuğu öldürmek bir cinayettir yani çocuğu keyfi öldürmek. Eğer çocuğun alınması gerekiyorsa mesela çok kötü bir hastalığı varsa ne biliym anneye zarar veriyorsa ona birşey diyemem ama bazı insalar var ki korunmadan her boku yiyorlar sonrada gidip aldırıyorlar bir gecelik zevk için link bu cana kıyıyorlar. başbakanımız iyi güzel söylemiş. O söylediklerinin hiç birini kötü amaçla söylediğini sanmıyorum

ayrıca haklıda 3 çocuk konusunda kadınlar ay kilo alırım ay şöyle olur ay kocamın bana ilgisi azalır bahanesiyle çocuk yapmıyorlar yaşlı nüfusu artarsa ne olur biz genç nüfusumuz sayesinde ayaktayız bizi biz yükseltiyoruz. Tamam şimdi almanya falan yaşlı nüfusa sahip yıllar sonra peki onlar o yaşlılarıyla geçinirken biz genç nüfusumuz genç zekalarımızla ne konumlarda oluruz başbakanmız ülkenin geleceğini düşünüyor şöyle bir düşünce var herkeste yaşlı nüfusa sahip ülke ilerlemiştir aksine yaşlı nüfusa sahip ülke gerilemeye mahkumdur...

1|1
    6|0
  • Başbakan sezaryena bile karşı imiş.. Bu laflar havada uçan replikler.. Gelecek ... yusuf yusuf olmuyor değil hani insan.

2|0
    1|1
  • düşüncesini söylemiş herhangi bir baskı da yaptığını görmüyoruz.herkes bir şekilde düşüncelerini söylemekte özgür.başbakanda bunu yapmış kime ne onun düşüncesinden? kürtaj yaptıran yaptırsın adam baskı mı yapıyor da çamur atıyorsunuz.saçma sapan bir konu açılmış resmen provakasyonluk konu.tam da sizin gibilere göre.

4|1
    3|0
    • 2 gün sonra yasayla onaylatır merak etme.

• aynen öyle düşünce özgürlüğü var.olmasaydı burası şeriata dönerdi merak etme.o yolda da ilerleme yok.

merak etme hiçbir şey olmaz yasa falan kolay değil.

• He sağol panpa. Rahatladık sayende.

• önce kürtaja sebep olabilen nedenleri irdelemek lazım.korunmasını öğrenmeli gençlerimiz.

bunuda büyüklerin yapması gerekir.yoksaki başbakanın sözlerine hemen bir yakıştırmayla cevap vermekte doğru değil.isteyen herkes yaşasın cinselliğini hemde özgürce ama korunmasınıda öğrensin.

1|1
    0|0
  • kürtaj cinayet değildir zamanında yapıldığı sürece.. çoğu kişi cinayet günah vs olarak adlandırır ..kimse istemediği bir hamileliği sürdürmek zorunda değildir... kişisel kararların kimseyi ilgilendirmeyeceğini düşünürüm...hayatımla ilgili kararları kendim alırım

2|1
    0|2
  • Ona mı kalmış milletin kaç çocuk doğuracağı amk ? her boka müdahele ettiği yetmiyor insanların özel hayatınada burnunu sokuyo rezil

5|0
    3|1
  • Sahip çıkılamayacak bebek dünyaya getirilmemeli kürtaja güvenilipte korumasız seks yapılmamalı , dine göre zaten çocugu 10. haftaya kadar aldırmaakta sakınca yok yanii katil olmuyorsun bu durumda.Zırt pırt kürtaj olanlara karşıyım ama kürtaj olmak zorunda olan insanlar var bu yüzden kimsenin namusunun ya da günahının bekçisi kimse olmamalı kürtaj kalksın ya da kalkmasın dert değil , kürtaj israfı yapacaklar mümkünse korunsun. Tayyip karar verdimmi kimseye sormadan yasaya koyuyor zaten..

2|0
    0|0
  • Zaten yakında sen muslumansın sen deglsn dıye damgalayack milleti, bir kere kürtaj yasak degl belrlı haftaya kadar ondan sonrası yanls.boyle sey mı olur ya kucuk cocuklara da yanls olan davranısı nednleryle anlatmak gerekrken gunah dıyen zıhnıyetten ne beklenr ki

2|0
    0|0
  • sezeryanda cinayetmiş miş miş miş

1|0
    1|2
  • kurtaj bır haktır ve buna kadın karar vermelısır yakında bunu da yasaklamaya kalkrlarsa sasırmayacagım.gunah gunah dıye dıye kurtaj yaptıranlara karsıda ayaklandıracak etrafındakılerı ayrımcılık buyuyecek ıyıce.bu adam dını kullanıyor.oturdugum apartmanda bıle bu var yada konustugum ınsanlarda sız ve bız olduk hale bak.yasaklasınlar.evlılık dısı hamıle kalanları da asalım.yol ortasında bekaret kontrolu de yapmalıyız.devletın dını olmaz ama bunlar ıyıce bu yonde ılerlıyor.turkıyede yasamaktan sogudum yemın ederım.

3|0
    1|1
  • Birsey demiyorum sonra kalkar bni iceri falan atar. Susalimbas kaldirmayalim koyun surusune ayak uyduralim. Laik bi ulke olmaktan cikiyoruz iste. Tek din sonra namus bekciligi falan. Vay be. Cok beklersin ab ye girmyi cok.

2|1
    2|2
  • O doğan çocukları aç büyütmek daha mı sevapmış acaba? Ülkedeki işsiz geç sayısından haberi yok heralde sayın başakanımızın.

3|0
    1|0
  • seçim şansı her zaman bireye ait olmalı.kendi kişisel düşüncelerini toplama dayatmaya çalışması çok yanlış kaldı ki bütün bunları ortaya çıkarmasının sebebi dikkat dağıtmaktan başka bir şey değil.

0|0
    1|0
  • 1|0
    0|0
  • @güncelleme: Gördün mü evimizin, hatta tenceremizin içine girdi! ahahahahahahahaha.Temsili bebek getrtmişler ama 2 tane eksik olmus yazık :(

2|0
    2|1
  • 0|0
    0|1
  • kabul ettiğimiz ve anayasadan daha ustun dediğimiz insan hakalrı sozlesmesine gore bir kişinini yasam hakkı sag ve tam dogumla baslar o ana kadar bebek annenin vucut butunlugune dahildir ve annenın bebegın hayatına son verme hakkı vardır cunku o henuz birey değildir ..

2|0
    0|0
  • mad_girl2 saat önceVajina bekçiliği diye düşünmek ahmaklık ve aptallıktır ,

Katılıyorum sonuna kadar.

0|1
    2|0
  • benim yorumuma nolmus beyb ):

2|0
    1|0
  • Beyker eve girer girmez.ellerinizi yikayin fink atmayin! Basbakanimizi dinleyelim lotfe.

2|0
    1|1
  • bu konuda çok dogru söylüyor kurtaj bencede cinayetten farksız bir olay.ama sanki gündemi degiştirmek için bu mevzuyu açtı

0|1
    4|1
  • Ben cinayetir yada degildir diyemicem tek inandim allah kimseye kaldiramicagi yükü vermez. Yani engelli olcak diye bi cocuk aldirmak büyük konusmamak lazim ama bügün sagliklisamda yarin ne olcagim belli degil. Allah yardimcimiz olsun.

0|0
    0|0
  • birs haklıymış

0|0
    0|0
  • en az 3çocuk bekleyince olur böyle vakalar.

Zaten bir oraya karışmadıgı kalmıştı

0|0
    0|1
  • A be Tayyip keşke annen kürtajın ne olduğunu sana hamile kaldığı zaman biliyor olsaydı..!

0|1
    1|1
  • kutsal kedi canı aşkına ben korkmaya başladım.

0|0
    0|0
  • :D yakında hftada su kdr yapın dıcek az kldı

0|0
    0|0
  • son güncellemendeki adamı izledim ve adam baştan sona haklı ve dediklerine katılıyorum.

kendi açımdan düşünüyorum olayı ve işin içinden çıkamıyorum. hiçbir kadın yoktur ki kürtajı güle oynaya yaptırsın. bunun gerekli olduğunu düşünüyorsa kişi onun çocuk sahibi olmaya zorlanması inanılmaz geliyor. bir kadına çocuğu ( ki kürtajın da bir süresi var o zamana kadar çocuk denmemeli ) aldırma demesi kolay peki sonrası? bunu diyenlerin kaçı o çocuğun herhangi bir sıkıntısında yanında olabilecek. allah rızkını da verir, yardım da eder diye düşünenler olur ama bunun doğru olmadığını biliyoruz. insanların çılgınca üremesine anlam veremiyorum.

doğum kontrol yöntemlerine rağmen hamile kalanlar olabiliyor. az da olsa bir ihtimal var. mesela ben tüp bağlatmayı düşünüyorum ama yine az da olsa bir ihtimal varmış. ben keşke doğmasaydım diyen ve yapabilsem ölmeyi düşünen biriyim. hamile kalsam bunu devam ettirmemi söyleyenler nasıl söylerler aklım almıyor. ben ölmeyi düşünürken nasıl birinin doğumuna sebep olurum. hamileliğimi sonlandıramazsam intiharı bile göze alabilecek birisiyim. evli olsam dahi durum bu. ( ki onca terkedilmiş çocuk varken doğurmak saçma. ki bu yasaklanırsa yasa dışı yollarla kadın ölümleri artacak. biri kafasına koyduysa hamileliğini sonlandırmak için elinden geleni yapar. bunun sebep olduğu ölümlere bile allahın takdiri diyebilecekler var lan. ) ee o zaman sevişme denir. insanım lan, yaşarken nasıl sevişmeden yaşarım. bunu diyenler hiç sevişmeden yaşayabilir mi. üstelik kadın eşittir anne demek değildir. yok işin içinden çıkamıyorum.

1|1
    0|0
    • saçma salak konuşanlara denk geldim de kendimle ilgili bir şeyi açık yazıp asabımı bozacak bir şeyle karşılaşmak istemedim, gizlendim. bu arada kürtajın yasaklanmasını isteyenlere kafayı yemiş gözüyle bakıyorum.

• Kızlar Devam
    7
Yükleniyor...