Bu isimler dendiğinde aklınıza ne gelir?

Süleyman ÖZMEN Dursun ÖNKUZU Yusuf İMAMOĞLU !!

Bazılarını haklarında hiçbirşey bilmez.Bazılarınızda çok şey bilirsiniz fakat dogrulugunu tartısırsınız. ya peki bu 3 gencecik ŞEHİT in ve nicelerinin hakkında ne bılıyorsunuz hıc arastırdınızmı? Link vermeyecegım RİCA edıyorum 3 5 dakıkanızı ayırın

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Süleyman ÖZMEN;

Ülkücü Şehit. 23 Mart 1970 tarihinde Ankara Beşevler'de vurularak öldürüldü.Hakkında şiirler, romanlar yazıldı, marşlar bestelendi. Yazar Emine Işınsu, Sancı adlı eserinin giriş bölümünde 'in kimler tarafından ve niçin şehit edildiğini anlattı.

Erturul dursun ÖNKUZU;

Ertuğrul Dursun Önkuzu (d. 1948, Zile - ö. 23 Kasım 1970, Ankara), Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu'nda eğitim görürken karşıt görüşlü öğrenciler tarafından işkence ile öldürülen ülkücü öğrenci. Adına şiirler, türküler yazıldı. Yazar Emine Işınsu, "Sancı" adlı romanıyla Dursun Önkuzu'nun hayatını anlattı. Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, şair Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu'nun "Önkuzu" isimli şiirini besteledi ve bir albümünde yer verdi.

Yusuf İMAMOĞLU;

Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğuydu. Ailece Bursa'nın İnegöl kazasında oturuyor, İstanbul Edebiyat Fakültesi Coğrafya bölümü son sınıfta okuyordu. Fakülteye sokulmayan Ülkücü Yüksek Öğretmen Okulu öğrencilerinin karnelerini imzalatmak üzere okuluna gittiğinde,

Vural Yıldırımoğlu, Yusuf Kayabaşı, Ali Menekşe, Feridun Şakar ve Vahram Apik isimli komünist anarşistlerin öncülüğünü yaptığı silahlı grubun yaylım ateşine maruz kalarak ağır yaralandı.

Okulun dışında gruplar halinde toplanan komünist militanlar, ambulansı içeri sokmadıkları için hastahaneye zamanında götürülemeyerek kan kaybından şehit düştü. (8 Haziran 1970) Cenazesi, Bursa Emirsultan Mezarlığına defnedildi...

Şehit olduğu zaman cebinden 35 kuruş para çıkmış ve otopsi sırasında da üç gündür hiç bir şey yememiş olduğu tesbit edilmişti...

ALLAH rahmet eylesin genç yaşta vefat etmişler...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İsimleri ilk kez senden duydum açıkçası.Sağcı yada solcu olmadığım halde.Her iki gruptanda insanların sadece düşüncesi için öldürülmesine karşıyım.Gönül isterdi ki Kurtuluş Savaşı şehitlerimizi,Pkk'nın 20 yaşında şehit ettiği delikanlılarımızı,Çocuğunu korumak için bombaya siper olan annelerimizi,karakolu korumak için şehit olan polislerimizi,Hainca yapılan binlerce saldırıda ölen vatandaşlarımızı da unutma onlara da aynı duyarlılığı göster.Bu vatanı korumak,insanların can güvenliğini sağlamak üzere ölen insanlar gerçek şehitlerdir.

0|0
    0|0
    • yorumların ıcın cok teskkr ederım zaman ayırdıgın ıcınde. İsimlerini ilk kez duydugun bu ınsanların bırde neler yaptıklarını ve ne ıcın olduklerını okumanı ıstesem cok seymı ıstemıs olurum?

• Tabiyki okurum.Sadece ülkücü şehit kelimesine istinaden yazdığım bir yazı.

• Lütfen oku. ne sağcı ne solcusun yapılanları oku ve yorumla lutfen ıyı yada kotu. Saygı duyarım

• Mekanları cennet olsun.

0|1
    0|0
  • ciğer yangını,yürek sızısı benim için.sorunu okurken bile tüylerim diken diken oldu.bu yolda ilk şehidimiz olan Ruhi Kılıçkıran ve diğer bu yolda şehid olan,iğrenç işkencelere maruz kalan onlarca dava adamının mekanları cennet olsun inşallah.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ölümü kimileri gibi reklam aracı yapılmayan masum insanlar topluluğu.80 darbesinde ölen tek gencin Deniz Gezmiş olmadığını ıspatlayan canlar...Hemşerim Dursun Önkuzu öldü diye dağa mı çıksam yoksa polise mi taş atsam diye ikilemdeyim de o yüzden henüz birşey yapmıyorum

0|1
    0|0
  • Ölenlerin listesini yapsak 80 darbesi döneminden kamyonla isim çıkar.

Sağ sol ayırdetmeden hepsini andığın gün samimiyetine inanırım ama şimdi değil.

0|0
    0|0
    • yorumun için teşekkürkürler baska bır soru gordum ks de baska bır sahısla ılgılı bır cok yorum yapılmıs acaba dedım ya bu ısımler tanınıyormu oysakı her oluye saygım var samimiyim.

Yükleniyor...