Vücut antreman süresi ne kadar olmalı?

Ben bodye yeni başlıcam başlangıçta 1 saat hafif tempo koşu bisiklet flan çalışsam sonra yarım saat ağırlık çalışsam mola verip tekrar ağırlık çalışsam fazla mı olur sizce ?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• ben üç senedir yapıyorum.antrenmanın uzunluğu bir saati geçmemeli çünkü bu süreden sonra vücut testeteron salınımını azaltıyor.ayrıca vücudunu bölümlere ve günlere ayırıp çalıştırman gerrekli.örneğin pazartesi göğüs ve sırt çalıştıysan bir gün ara verip(kasların kendsini onarması için)çarşamba günü bacak çalışıp cuma günü omuz ve ön-arka kol çalışmalısın.burda dikkat etmen gereken husus sırt çalışırken yorduğun kollarını bir sonraki antrenmana kadar dinlendirmiş olman.aksi taktirde aşırı çalışma durumu gözlemlenebilir ve bu verim alamamana neden olur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• vücuda baqlııı ve yasada tbiisii :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• 1 saat bisiklet falan fazla. 10-15 dk ısınma hareketleri yap. Küçük ağırlıkları falan kaldır.

Sonrasında 1 saat çalışmak yeterli. Ama bölge bölge çalışmak gerek. Ben;

Pazartesi; Göğüs ve ön kol

Çarşamba; Bacak ve omuz

Cuma; Kanat ve arka kol yapıyorum. Sıralama bu şekilde. Önce büyük sonra küçük kas. Önce ön kol sonra göğüs olmaz mesela.

Çok fazla çalışırsan kasları yakarsın. Boş yere çalışmış olursun. Çok çalışmak değil disiplinli ve bilinçli çalışmak önemli.

Antrenman sonrasında haşlanmış yumurta yemen faydalı olur. Özellikle beyaz kısmı.

0|0
    0|0
  • ağırlık ant. 30-45 dk olmalı ,yani salona gelip 5-10 dk ısınıp set aralarında 30 -45 sn ara vererk yoğun şekilde yapıp bitireceksin.

0|0
    0|0
  • ordaki eğitmenler sana yardımcı oluyorlar, burda hava atmak içinmi soruyorsun desem gizli sormuşsun

0|0
    0|0
  • önce yarım saat 3 ayrı kulvarda cardio yap,sonra yarım saat ağırlık...farklı bölgelerde 3 er set,sonra yarım saat karın ve strech ile bitir..toplam 2 saat...

0|0
    0|0
  • Fazla olur.. Kondisyonun yüksek çok yakım yaparsın. Ardından üstlü sete giriyorsun zaten sadece onunla bile overtrain olursun..

0|0
    0|0
  • iyi bir salon ve egitmen sana yardimci olur.ben ilk gittim 2 saat isinmadan antreman yaptirdi hoca.sonuc 2 gun bel agrisi cektim.sonra alistim.spor salonunda guzel oluyor.

0|0
    0|0
  • hayır çok normal az bile

0|0
    0|0
Yükleniyor...