Ofsaytı anlatabilir misiniz :)) ?

Ofsaytı anlatabilir misiniz :)) ? Erkeklerden de kızlardan da cevap bekliyorum :))

0|0
11|10

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 10

• Mango'ya girdiğini düşün. Yanında bir arkadaşın var. O kişi seninle aynı takımda yer alıyor. Karşı takımda da sevmediğin kızlar var. Lakin Mango öylesine kalabalık, öylesine kalabalık ki anlatamam. Sende takım arkadaşınla beraber bir bluzu beğendin. Karşı takımdaki sevmediğin kişilerde aynı bluzu beğendiler. Ama siz bu bahsedilen bluzu onlardan daha önce kaptınız. Kasanın kale olduğunu düşünelim. Karşı takımdaki kızlar da kasaya ulaşmamanız için savunma yapıyorlar ve kasanın önünde dikilmiş bekliyorlar. Senin de şöyle bir planın var. Takım arkadaşına diyorsun ki; "Sen kasanın arka tarafına geç, ben sana bluzu atayım, ödemeyi yap ve bluzu alalım." Arkadaşın kasanın arkasına yani kızların arka tarafına geçiyor ve sen bluzu ona fırlatıyorsun. Bu durumda ofsayta düşersiniz. He ama böyle yapmazsanız, sevmediğin o kızlarla yüzyüze, tartışarak, çirkefleşerek aralarından sıyrılıp kasaya ulaşır, ödemeyi yaparsanız ofsayta düşmezsiniz. Ama şöyle bir şansınız da var. Sen tam bluzu fırlatacağın sırada arkadaşın kasa önünde savunma yapan kızların yanında durur ve sen fırlattığın anda koşmaya başlarsa ofsayta düşmeme ihtimaliniz var. Fakat zamanlamayı çok iyi ayarlamanız lazım. Çelişkili bir durumda gözler yan hakeme (bu durumda yan hakem kasiyer oluyor) çevrilir. Yan hakem devam etmenize izin verirse ve sizde bluzun ödemesini yapabilirseniz hem gol olur, hemde ofsayta düşmemiş olursunuz. İşte ofsayt böyle birşeydir : )

bir sitede böyle anlatmışlar :D asıl sorun bu kuralı nasıl buldular :/

1|1
    0|0
  • A takımının futbolcusu, b takımın futbolcusundan ilerde olan bir takım arkadaşına pas atarsa ofsayt oluyor diye biliyorum. Ofsayt olduğunda bir çizgi çekiyolar hani futbolcunun eli kolu biyerş ordan ilerideyse ofsayt :D

0|1
    0|0
  • simdi topu kaleye atıyosun ordan iki kişi dur kardeşim nereye diyip sana girisiyo hakem sarı kart verdimidi ordan sey oluyo işte o şeyde diziliyolar sey oluca sey oluyo sondara ofsayt oluyo >(

0|1
    0|0
  • ofsayt:kaleye en yakın 2 oyuncu rakip takımdan olmalı.. bu iki oyuncunun önünde kalırsan ofsayta yakalanırsın.. not:genelde bu 2 oyuncudan biri kalecidr.

0|1
    0|0
  • Valla ben bilmiyorum :))

1|1
    0|0
  • bildiğim tek şey futbolla ilgili bir terim olduğu :D

0|1
    0|0
  • top dısarımı ne cıkıyor oyle birşeymiş :Dddddddddd

0|1
    0|0
  • Anlatilmaz yaşanır :)

0|1
    0|0
  • Ofsaytla sohbet edin en iyisi kendisi anlatır :))))

0|1
    0|0
  • sene 2014 hala ne demek bilmiyorum :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Ucuzluktaki super cantayi almak icin Mango'ya girdiniz.

Sadece bir tane kalmis, o da kasanin (kale) hemen yaninda. Ama bu cantanin tek taliplisi siz degilsiniz! çantayi gözune kestiren diger bir musteri (rakip oyuncu) de sizin hemen yaninizda bitiveriyor. Ikiniz de durumun farkindasiniz ve hizla kasaya (kaleye) yoneliyorsunuz. Tam o esnada; biraz önce bluz aldiginiz Zara'da ödemeyi yaptiktan hemen sonra calan cebinizi cevaplamak icin cuzdaninizi cantaniza koymadan arkadasiniza verdiginizi ve onda unuttugunuzu fark ediyorsunuz.

Bir yandan kasaya dogru kosarken diger yandan da elinizi havaya kaldirarak arkanizda kalan arkadasinizdan cuzdani (topu) istiyorsunuz. öyle bir durumdasiniz ki, rakibinizin gerisinde kalirsaniz kasaya daha uzak kalacaginiz icin avantajinizi kaybedeceksiniz ama eger arkaya gecmezsiniz arkadasinizdan uzak kaliyorsunuz ve arkadasiniz da o kalabalikta size cuzdaninizi firlatamiyor, hersey bir an meselesi.

Bu durumda yapmaniz gereken rakibinizin arkasina gecip cuzdani (topu) almaniz ve cuzdani ele gecirdikten sonra rakibinizi gecmeye calismaniz.

Iste ofsayt bu. Top sana atildigi anda kaleye rakibinden daha yakin olamazsin.

Alıntı... Hoşuma gitti bak :D :D

0|2
    0|0
  • kimi zaman örümcek ağı gibidir ve bu ağa genelde burak yılmaz takılır.

0|1
    0|0
  • Top atıldığı anda rakip takım kalesine, rakip takımın sondan ikinci savunma oyuncusundan daha ileride olan oyuncu konum olarak ofsayt pozisyonundadır.. bu oyuncunun ofsayt ile cezalandırılması için 3 etken vardır; aksi halde oyuncu pasif konumdadır..
    * Oyuna müdahele etmek
    * Rakibe müdahele etmek
    * Bulunduğu pozisyondan avantaj elde etmek..
    bu 3 maddenin detaylı açıklamasını da isterseniz yardımcı olurum ;)

0|1
    0|0
  • Sen atak yapan takımın en uçtaki adamısın... Önünde rakip takımın defansı varsa, ofsayt çizgisi o adam üzeriden çizilir. Önünde adam yoksa, ofsayt çizgisi toptan çizilir. Senin takımındaki herhangi bir oyuncu o çizginin ilerisindeyse ve sen ona pas atarsan ofsayt olur =) En basit anlatım şekli bu olsa gerek =)

0|1
    0|0
  • Bir futbol hakemi olarak ofsyt öyle böyle kolay değil hele yan hakem isen maçta top ayaktan çıktığı anda son defans oyuncusu ile rakibin oyuncusu arasındaki mesafe kim daha geride ve rakib oyuncunun topa hamle yapacağı uzuvları defans oyuncusundan ileride ise bayrak kalkar 😎

0|1
    0|0
  • futbolcunun kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu duruma ofsayt diyoruz :D

0|1
    0|0
  • anlat desen anlatamam garip bişey

0|1
    0|0
  • Anlatılmaz yaşamak lazım

0|1
    0|0
  • Hicbi fikrim yok :))

0|0
    0|0
  • + 18 diyorum ben