1.ve2. viyana kuşatmasında komutan siz olsanız fetih yapılabilir miydi?

osmanlı ordusunun tüm feth ettiği topraklarda yağma hakkı kullanılmışken viyanada yeniçerilere tecavüz emri verilmedi.yeniçerilerde tavır koyarak şehri feth etmedi.siz olsaydınız tecavüz emri verir miydiniz?zira tecavüz söz konusu olmadığında osmanlı devletinin zayıf düşmesi ve çökmesi kaçınılmaz.imparatorluğun sinerjisi düşman çocuk kadın ve erkeklere, tecavüz vaadi ile disiplinden şaşmayan bu uğurda kanını canını feda eden yeniçeri gücü.

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• ben olsam haremdem çıkmazdım ne uraşıcam ya

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Haklılık payı var.Osmanlının arkasında duran bu devleti kurmazdı.Osmanlı Devleti yeniçerililerin çıkardığı ikilikler yüzünden sekteye uğradı.

0|0
    0|0
  • vallahi ozamanlarda feth edememisler ama şu anda viyana feth edilmis durumda :))

0|0
    0|0
  • burada bu soruları @ekinokswest sorar ! :(

0|1
    0|0
  • tecavüz emri ne ya töbe töbe :))

0|0
    0|0
    • asker emir almadan kendini bile savunamaz.devriyeye askere rutin olarak size ateş açılırsa siz de ateş açın emri verilir.emir almazsa asker kendine ateş açılsa bile silahını kullanmaz.emirsiz tecavüz de olmaz.heralde incik boncuk yağmalayacak hali yok.karı kız çocuk yağmalayacak.işini gördükten sonra köle pazarında satacak.parasını harçlık yapacak

• içten yanmalı o :))

• osmanlı halifelerinin büyük büyük annesi olmak kolay değil heralde, eski sevgilisi ressam savaş kavgasında dövülünce anında döven osmanlılara(kalbini) vermesi ile bunu başardı.

• Tecavüz?Disiplin?Bağlılık?Fetih? yuuuuhhhhhh diyorum başka bir şey demiyorum.

0|0
    0|0
    • o zaman istanbulda oturmaya hakın yok.ya sev ya terket.şehir tüm kaynaklara göre 3 tam gün yağmalandı.tecavüz etmeyecekse gariban yeniçeri fetih yapmıyor

Erkekler Ne Diyor 7

• hasta mısın lan sen.haçlılarla mı karıştırdın sen Osmanlıyı.git tarih öğrende gel.olmadı gel güzelce anlatayım.Türk değilsen bile ecdadımız hakkında doğru konuş.

0|0
    0|0
    • yeni cerinin biri yolunu sasirip bunun anneannesini evine girmia olabilir:)

• şeytan olduğun için gurur duyuyorsun.kıyamet saatine kadar gururlan dur

• o kıyamet gününde göreceğiz kim şeytan kim melek.benim vatanımın her şehidine hesap vereceksin.

• yapamazdım. kış şartlarını dikkate almak gerek . hangi mevsim gidersen git kışa denk gelirsin istanbuldan orası epey bir mesafe.

0|0
    0|0
  • çok saçma düşünmüşsün tecavüz emrini Osmanlı vermezdi çünkü biz Türk'üz ve asla işgal etmeyiz biz fethederiz. tıpkı milyonların gönlünü fethettiğimiz gibi. belki doğru yakıp yıkma emri verilseydi viyanayı alabilirdik ama sonumuz çok yakın olurdu bu da dinimzde yok... zalimlik yapacağımıza varsın alamayalım. ama şunu her zaman söylerim :BİZ VİYANAYİ ALIP KASIMPAŞA YAPMASINIDA BİLİRDİK MANCHESTERI ALIP SAMANDIRA YAPMASINIDA...

0|0
    1|0
    • türk sallamaz.sen has osmanlısın.belki resmi evraklarında türk yazıyordur.ancak resmi evraklarında amerikan ingiliz japon afrikalı yazan dünyada milyarlarca hakiki türk var.

• yalan uyduran da türk kanı olmaz.osmanlı olur.

• sen anlamazsın...

• gectigi baglardan kopardigi bir salkim uzumun yerine bir kese altin baglayan ordu icin bu soru sanirim agzindan degil baska yerinden cikiyo.asabimi bozma.

0|1
    0|0
    • yazdığın cümle senin homo olduğunu ispatlamaktan başka bir anlam içermez.zira buna inanmak için kendi hemcinslerine aşık olman lazım.aşığın her dediğine inanılır.

• ama kızınca ikrar ediyon homo olduğunu kayıt var.yoksan sen yazarken biri silah çekip klavyeye mi el koydu da o yazdı

• Atalarindan geliyor galiba yeniceri sevdaniz:)

• Nerden biliyon la orda mıydın :D

Youtube daki saçma resimlerle tarihi yeniden yazan videoları hazırlayan da sensin demi la doğru söyle.

0|0
    0|0
    • osmanlı kaynaklarında arşivlerde ikrar var.aksini idaa eden tüm dünyada bir tek tarihçi yok.okula gitsen sen de bilecen

• hah bi de bu laf osmanlı arşivlerinde var. Yahu isviçre bilim adamlarını geçtiniz yeminle.

• öyle bi emir mi ilk senden duydum

0|0
    0|0
  • konu da yeteri kadar bilgili değilim ama cevap verilip tartışma ortamı olursa takibe aldım sorunu :)

0|0
    0|0
    • sen bana bos bir absolut sisesi versene

• Mantarini unutma. Bu dederi yenicerilerden gelen‘bilinc alti mutlaka degerlendirilmesi gereken oval oldugunu dusundugum ve mutlaka kan ve gen tahlili yapilamsi gereken zati muhtereme s.kmaliyim:)

• canabiş şimdi kızınca kendin de ikrar ettin.homoseksüel oduğun nufus kagıdına işlenmesi iktiza ediyor.benimli ilişki kurmak arzu ettin.bu benim tiksinti ve iğrenme duyacağım icabederse seni delik deşik edeceğim bir mevzu olur

Yükleniyor...