Basketbolumu nasıl gelistiririm?

Lisedeyken biraz oynardım. Şimdi epey unutmusum. Top süremiyorum, adama press yapamıyorum, top bile kapamıyorum.

Her aksam çıkıp oynasak ilerler mi biraz?

Boy 190 zaten. Top sürmekten çok, pota altında iyi oynasam yeter

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Eskiden lisanslı bir basketbol oyuncusu olarak sana birkaç yardımda bulunayım, öncelikle 4 tane huni al topla hunilerin arasından geçmeye çalış örnek verecek olursam, ilk huniyi sağ elinle, ikinci huniyi sol, üç sağ, dört sol gibi..
    Bu senin hızını arttırmana ve çeviklik kazanmana yardımcı olucaktır, Pota altında oynamak için en önemli şey güç ve hız bunları unutma, her akşam düzenli şekilde saha etrafında 50 tur koş. Hızını ve kondisyonunu arttırıcaktır.
    Mümkün olduğunca turnike çalış ve bilek hareketlerini evdeyken bile narin yapmaya bak.
    İp atlama oyununu biliyorsundur, mutlaka hergün ip atla.
    Bu senin sıçrama kapasiteni arttırıcaktır.
    Düz ve çapraz koşular yapmaya bak.
    Önemli olanın şu an şut atmak değil, şut attırmamak olduğunu kavra, Bloğa çıkarken biraz sert birazda hızlı olmalısın bunu unutma, bilek hareketlerini doğru yaparak şut çalış hergün 30 dakika kadar, bu şutunu da geliştirecektir, çembersiz atmak istiyorsan çok uğraşman lazım fakat, eğer turnike veya şut atarken şu an için girme olasılığını yükseltmek istiyorsan topu panyaya çarptır, beyaz çizgilerin içine çarptır mutlaka.
    Şimdilik bu kadarı senin için yeterli olur diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Saol dostum her aksam yapicam bunlari. Elime dun top dik bir sekilde geldigi icin ödem olustu herhalde epey bir agriyor. Sanirim 1 hafta yapamicam bunlari. Ama sadece kosu ve top surmeyi yaparim

• Geçmiş olsun, koşuyu yapman şimdilik yeterli elini daha fazla zorlama bu arada en iyi cevap için teşekkürler.

• Rica ederim yav ne demek epey yardımcı oldun. Sonuçta basketbol pratik sporu. Ama tavsiyeleri dikkate alıcam. Burada her aksam gençler oynuyor Hepsi de çok iyi oynuyo ya. Hızlı top sürüyolar, tunikeye çıkınca kacırmıyolar. Ben kötü oynayınca kimse pas atmıyo bana. Boyum 190 oldugu için top sürmene gerek yok. Top kap pota dibinden salla yeter diyor herkes.

Kızlar Ne Diyor 1

• Basketbolun en yakıştığı boy. Dehşet.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Önce kondisyonunu geliştir sonra teknik calis

0|0
    0|0
    • fazla yorulmuyorum aslında hızlıyım. ama işte adam potaya kosuyo arkasında kalıyorum. haliyle o potaya sallıyo girmeyince rakip kapıyo tutuyo. Ya 170 boyundaki adamlara top kaptırıyorum düsün. toptan mı korkuyorum nedir

• bahceden agactan falan bir sebet asip topu farkli uzakliklardan o sebete at.. belki bununla oyununu gelistiremezsin ama oyun icinde uzaktan atislarla daha cok puan toplayarak en skorer kisi olabilirsin..:))

0|0
    0|0
    • Basket sahası ve top var burda. Her aksam çıkıp oynamak lazım. Arkadaslar çok iyi oynuyo. 190 boyla benim pota altı kaçırmamam lazım. Ya da iyi press yapmam lazım

• Ya basketbol iyi de parmaklara top dik gelince parmak çıkmıstı benım 1-2 kere o yüzden sevemedim bi. Ona nasıl calıscaz?

• bak orasini bilemiycem artik..

• Basketbol oynayarrak

0|0
    0|0
Yükleniyor...