Sizce Kaslarım Erir mi? (baslık kısa)?

Arkadaslar ben yarı aktif bir sporcuyum. Sahurda;

50 gr beyaz peynir
40 gr ton balığı (light)
4 dilim kepek ekmeği
350 ml. sütle birlikte protein tozu (marka vermiyorum)
100 gr yulaf ezmesiyle 1 tane muz
1 litre su

Sizce daha fazla yemelimiyim. Bu düzende gidersem kaslarım erir mi ya da koruyabilirmiyim?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim bu kaloriler sana yetmez, dayanamazsın. Ben de sporcuyum ve bu normal insanlara bile yetmez. Karbonhidrat yemen şart. Yoksa vücut proteinleri enerji kaynağı olarak kullanmaya başlar, ramazandan kaç hafta sonra bile kendine gelemezsin. Tabii benim gibi idman yaptığını varsaydım.

0|0
    0|0
    • Bilgin için teşekkür ederim kardesim sporla ilgileniyosun sanırım. Karbonhidrat kaynağı olarak ne tüketmem lazım?

• teşekkür ederim kardesim :)

• Ne demek. :)

Kızlar Ne Diyor 2

• ay daha ne yiyeceksin okurken doydum

0|1
    0|0
  • kasların kolay kolay erimez merak etme. kaslarının erimesi için önce yağlarının erimesi lazım. vucut yağları bitirecek sonra enerji için kasları kullanacak.

0|0
    0|0
    • proteini eksik alırsam bal gibide erir :)

• Bir makale okumuştum, ilk tavuk yumurtadan çıkmıştır diye. Çünkü o kadar proteini olupda o yumurtayı yaratacak bir hayvan yok diye. Olmadı kıymalı yumurta yaparsın iftara. Çok aklına takılmasın ya oyle erimez kolay kolay 1-2 gunluk iş değil

• bilgin için teşekkür ederim erirse çok üzülürüm gerçkten kas yapmak kolay değil :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Günlük gereken protein miktarına yakın tüketirsen birşey olmaz muhtemelen aldığın ve ihtiyac duydugun proteini karşılayabiliyormusun ona bak derim

0|0
    0|0
    • ben simdi hareketsiz biri olmadaığım için kilom başına 1,5 gr protein almam gerekiyo sanırım :)

• evet :) ama egzersileri bırakmakta gerilemeye sebep olabiliyor ihmal etmemeye çalış

• Valla zor hacım. Bende aynı durumdan müstaribim. Yani kas dediğin şey gün içerisinde gelişir, zamana yayılır. Oruçluyken vücuda herhangi bir karbonhidrat, protein ya da herhangi bir kalori yüklemesi yapılmadığı zaman vücut bunları kastan yiyecek. Yani kısaca ramazan boyunca ciddi miktarda kas kütlesi yok olacak, akşam spor yapsakta güne yayamadığımız için belli bir kısmını koruyabileceğiz.

0|0
    0|0
    • Bence proteini tam alırsan acıktığın zaman vucut kası değil yağı enerjiye dönüştürür :)

• kilo başına 2 gram protein almam için benim çok aktif bir sporcu olmam lazım :) Yani örnek vericek olursak Ronaldo gibi :)) ben o kadar aktif değilim ve 59 kiloyum en fazla 1.5 gr proteine ihtiyac duyarım hatta belkide o bile fazla :)

• Ha tamam ozaman sıkıntı yok.

• ne kadar proteinli besin varsa hepsinde almış oluyosun zaten ne kaybetmesinden bahsediyosun :) ama antremanlarını yapman lazım

0|0
    0|0
    • aynen :) iftarda hafif yemek yeyip antreman yapmak en doğrusu. antremandan sonrada yemeğe devam edebiliriz :)

• aynen 3 in 1 gibi bisey oldu teşekkür ederim kardesim :)

Yükleniyor...