Vücut geliştirme ile ilgili bir sorum olacak erkekler?

Beyler Benim bir Kardeşim var dambıl almış 6kg 2 şer tane. yaşı 15-16 arası kolları güçsüz kollarını geliştirmek istiyor. arkadşaları yapıyormuş ve onun yaşlarıdna arkadaşları vücut geliştirmeye bile gidenleri varmış şimdi bu dambılları kullanırsa belirli bir program ile boy uzaması durur mu? Boyu şuanda 1.74 ?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Boy uzaması asla ve asla durmaz dursa benim dururdu ben voleybol oyuncusuyum ve ufakken başladım ağırlık konularına başladığımda boyum 1,80+ydı ve boyum şuanda 1,92 ve hala daha devam ediyorum vücut geliştirmeye ;) Ve bunu uzmanlarda belirtiyor hiç bir etkisi olmuyor ama o aldığı ağırlıklar çok fazla sakatlanmalar olabilir tavsiyem 2 şer kilo dan başlaması.

0|0
    0|0
    • Ya bir an önce geliştirmek istiyor o yüzdne ağır aldı karın kasları falan varda işte kollaı biraz güçsüz onları güçlendirmek istiyor ama korkuyor da boyunun uzaması durucak diye ondan sormuştum

• Teşekkür ederim :D sorun olursa mesaj atarak veya buraya yazarak cevap alabilirsin^^

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 6

• kol çalışmak fazla kilolar olmadığı sürece boya pek etki etmez. omurgaya baskı yapan hareketler durdurabilir o yaşlarda squat , halter , omuz press felan ama kendi ağırlığıyla çalışmasını tavsiye ederim şınav mekik barfiks vs.
    6 kg bıle agır o yaşa göre başlangıç seviyesinde...

0|0
    0|0
    • ortalama 4 kglik 2 tane dambıl mı alsın sence onlar yerine o daha uygun olr mu?

• daha iyi olur sonrasında o 6 larıda kullanabılır 1 kac ay sonra

• duracağını sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Olmaz aşağılara fazla yüklenmesin özellikle bacak.

0|0
    0|0
    • bacak aksı değil sadece kol kası yapıcak dambıllarla boy uzamsında bir sorun olur mu?

• Olmaz ama kollar kısa kalabilir... düzenli çalışsın gelişim çağında engelller... süte yüklensin

• boyla alakası olacagını zannetmiyorum ama cok zayıfsa 12 kilo fazla gelebilir belki

0|0
    0|0
    • yok zayıf değilde kolalrı güçsüza zayıf anlamında yoksa güçlü karın kasları falan varda kol ları güçsüz güçlendirmek için

• tm o zamn sıkıntı olmaz ise yarar gelistirir kolları

• Tamam çok sağ ol

• 6KG ile başlangıç çok fazla , 3 iyidir

0|0
    0|0
    • Ya bir anda geliştirmek istiyor sorum ksıacası boy uzamasına enge lolurmu o yaşta?

• dambilla boy uzmasi olmaz kardesim mantikli dusun

0|0
    0|0
Yükleniyor...