Kilo vermek için ne kadar süre kardiyo yapmam lazım?

Arkadaslar, spor salonunda kas grubu egzersizlerinden sonra kardiyo yapiyorum, amacim biraz kilo vermek, ben 60 dakika yapiyorum (mesela 30 dk. bisiklet arti 30 dk. crosstrainer).

Sizce bu yeterli mi yoksa süreyi uzatmam mi gerekiyor?

Güncellemeler:
Görüslerinizi aktardiginiz icin hepinize tesekkür ederim. Haftanin en az 5 günü bu egzersizleri yapiyorum ve bir aydir beslenmeme cok dikkat ediyorum, az ve sik yiyorum ki metabolizmam hep calissin, genel olarakta protein ve lif agirlikli besleniyorum...gayet dogru bir yolda ilerliyorum gibime geliyor :D

Hepinize tekrar tesekkürler ;)

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• bilgisayar başında oldukça hatta zaman zaman bilgiyasar başında yemek yedikçe ve yediklerinden elde ettiğin enerjiji harcamadıkça kilo kaybın olmayacaktır. helehele arabanda varsa ve yemek yedikten sonra direksiyon başına geçiyorsan hiç iyi etmiyorsun.yaptığın sporla ancak kilo almayı önleyebilirsin vermek çok basit değil öyle. ya kelepçe taktıracaksın yada gayet az yiyeceksin. susuz kalmayacaksın fakat az tüketeceksin tıpkı ramazanda oruç tutuyormuş gibi.ancak o zaman belki bir değişim olur. yada uykuda zayıflayan bantları ekle yaptığın spora ilave olarak.ve bunları uygularkende asla abur cubur tüketmeyeceksin ve en önemlisi azminden dönmeyeceksin.bırak sana deli desinler. bırak sana başaramazsın desinler.ne derse desinler yeterki sen kararlı ol.kulağını tıka ve hedefe ulaş.

0|0
    0|0
    • kelepceye vs.sicak bakmiyorum. Illa kisa sürece sonuc elde edicem de demiyorum ki bu saglikli yasam olayini bir yasam standardi haline getirmek benim asil hedefim, bu yüzden olaya diyet olarak falan da bakmiyorum. Sabredip sonucu beklicem yani :)

Erkekler Ne Diyor 10

• kilo icin sadece koş

0|0
    0|0
  • Bir saat aralıksız yapabiliyorsan bence oldukça iyi. Tabii ne kadar kilolu olduğunu da bilmediğim için ortalama olarak söylüyorum. Ayrıca en az yirmi dakika aralıksız kardiyo yapman gerekir yağların yakımını başlatmak için. Çünkü önce karbonhidratlar erir. Ondan sonra yağlar erir ki sen bir saat yapıyorsan oldukça iyi bir süre. Dilediğin sonucu almanı dilerim kolay gelsin. . .

1|0
    0|0
  • kas grubu egzersizlerinden sonra yapman gayet mantıklı bir dawranıs ama bunu bi genellemeye dahil etmek zor çnkü vicut yapın hakkında bilgimiz yok kaç günde bir yapıosun tenpo falan önemli faktörler. başarılar.

0|0
    0|0
  • sana tavsiyem gittiğin spor salonundaki eğitmenlerle görüş

carnitin al.

carnitin vücutta yağ yakımını hızlandırıyor hem enerji verir hem daha çabuk kilo verirsin.

0|0
    0|0
  • yeterli ancak sadece kardiyo ile bitmez beslenmenede dikkat etmelisin. yaglı şeyler cips patates ıvız zıvız hamburger yok kola yok vs.. ozaman faydasını gorursun

0|0
    0|0
  • gayet yeterli.yeterki hergün aralıksız yap vücudun sana cevap verecektir.

0|0
    0|0
  • yeme bide spor yap zayıfla ne gerek var bütün bunlara

0|0
    0|0
  • 30 dk dan sonra yağ yakımı baslar zateN

0|0
    0|0
  • Ayda 5 kilo civarı verecegini düşünüyorum bu egzersizle, yemeğinede dikkat edersen tabi

0|0
    0|0
  • her gün mü ?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• cross trainer koşu bandından daha etkilidir,fazla yüklenmen olmaz zamanlaa süreyi artırabilirsin ve blinçsiz yapma hocalarına nadış incelicem die kas yaparsın ben gibi:D,ve protein ağırlıklı beslenmelisin,tavuk göğsü bol tüket,beslenmene dikkat etmessen yerinde sayarsın,spor zayıflatmaz,diet ile desteklemeliisin ,kısa zamanda farkı görürsün..

0|0
    0|0
  • Kas çalıştıktan sonra kardiyoya geçmemelisin. Önce kardiyo ile vücudunu hazırlamalı, ondan sonra kas çalışmalısın. Aksi taktirde ısınmadığın için bir yerlerini sakatlarsın. Günde 2 saat spor, kilo kaybı için yeterli bir süre.

Ps. Haftanın 3 günü spordan sonra bir tane rafada yumurta yemelisin, kas yakımını önler. Bol bol su iç, mümkünse limonlu.

0|0
    0|0
  • yeterli, fakat yemek düzeninde önemli.. kas yapayım derken kaslarını eritebilirsin.

0|0
    0|0
  • 1 ayda kılo vermışsındır zaten.. doğru yaptıkların

0|0
    0|0
  • Bedenimizin 40dk dan sonra yağ yakımına geçip glikojen depolarını kullandığını biliyoruz bu nedenle minimum 60 dk diyorum.

0|0
    0|0
  • yetmez.

0|0
    1|0
  • sadece yuruyus yapsan daha ıyı bisiklet basenı buyutuyor

0|0
    0|0
    • Bu dediğinize katılmıyorum.Bisiklet güçlü ve düzgün bir baldır oluşturur.Basenleri büyütmek gibi bir etkisi bulunmamakta.

Yükleniyor...