Adolf HİTLER hakkında kitap yazmayı düşünüyorum!!

Adolf HİTLER hakkında kitap yazmayı düşünüyorum! uzun zamandır Adolf HİTLER'i araştırıyorum yeterli bilgiye sahip olduğumu da düşünüyorum. ama aklıma takılan acaba halk olarak sizler Adolf HİTLER hakkında ne biliyorsunuz? isterseniz Adolf'un sevdiği bi sözü yazın yada ben sadece şu kadarını biliyorum diye yazın! eğer hoşuma giden bazı cevaplara kitabımda da yer verebilirim. Şimdiden teşekkürler...

0|0
12|18

En İyi Erkek Görüşü

• şöyle bir hikaye vardır adamın biri cok eski zamanda anlamsız bir rüya görür ve ter kan içinde uyanır sabah olur adam rüyanın verdigi huzursuzlukla bir falcıya gider ve rüyasını anlatır falcı adamın rüyasını yorumlar ve adamın binlerce insanın ölümüne sebep olacagını söyler adam falcnın dediklerine inanmaz ve yanından ayrılır evine dönerken trenin geldigini ve tren yolunda sevimli bir cocugun oynadıgını görür adam koşar cocugu trenin carpmasına ramak kala kurtarır adam ve cocuk cok korkmuşlardır tren hiç durmamış gecip gitimişdir adam cocuga dönerek azdaha ölüyordun neden burada oynuyorsun der ve devam eder adın ne senin cocuk cocuk cevap verir adolf adolf hitler :)))) sizce falcının kehaneti dogrumu cıkmış :)))))

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Dünyada savaşmayacağım tek ülke Türkiye'dir.

Kumandanlarından biri Adolf Hitler'e sorar Türklere neden saldırmıyoruz? Bu soru üzerine Hitler Türkler öyle bir millettirki, eğer saldırırsak tamamını yok etmemiz gerekir. Yoksa 1 tane bile hayatta bırakırsak, yeni bir devlet kurar ve intikamını alır.

4|2
    2|1
  • Bir şey paylasmak istiyorum ve tarih dersi gibi olmaması için gayret veriyorum.Adolf Hitler hakkında kitap yazmak istediğiniz belirtiyorsunuz ve aşağıdaki bazı yorumları okuyunca şaşıyorum.Adolf H..sadece yahudileri öldürme.Adolf H miljonlarca yahudinin yanında miljonlarca çingene, homosexuel, lezbiyenlerin ve miljonlarca insanın canına kıydı.Miljonlarca insanı kendi nefretini başkalarına asılayarak 1 ci dünya savsında alınan yaralari deşerek insanların zaaflarını kullanarak insanlara meydanlarda sokaklarda başladığı nefret yolculuğuyla miljonlarca yahudi, çingene ve gayleri öldürme emri verdi.Miljonlarca insanın ölmesine neden olan bir insan hakkında nasıl bir kitap yazıcağınızı merak ediyorum.Ben yazdığın kitabı okumam.Okumam.

Ama bir gerçek var Adolf Hitler çok kuvvetli bir konuşucuydu.O konuştuğunda insanların zaaflarını bildiği için insanların içinde nefreti sezdigi için progandasını yaymakta sorun çekmedi.Ve istediklerini çoğunu malesef başardı.Başka bir şey dememe gerek yok.Ben kendi hakkında ne düşünüyorum.Hayatımda gördüğüm en cirkin adamlardan biri ve muhtemelen baba tarafında yahudi asıllı birisiydi.Kendi ailesini okadar nefret ediyor olması gerektiki miljonlarda insanı kendi nefreti yüzünden katletmek icin emirler verdi.Kendi hayal ettiği mavi gözli uzun boylu iskandinavya hayrani olan Adolf kendi kısa siyah saçlı tam tamıyla bir yapancıya benzemesi işin ironik tarafıydı.Kendisi bir irciydi, bir natziydi, faşitti ve kendi yiğenine sarkan bir pedofildi.

1|0
    0|0
    • belli ortak yanları vardır.homoluk gibi.

• @KötülüğüNYükselişi iki defa yazdım hatta silindi tekrar yazdım ama hala basılmadı :/

• Basilirsa Haberim olsun
      Hatta karşılıklı fikir alış verişi yapa biliriz

• ben Almanya'da dogup büyüyen ve burda üniversite okuyan bir "yabanci" olarak o cok zeki diye tanimladiginiz (katiliyorum) adamin bugünlerimize kadar tasinan izleriyle yasamak zorunda kaliyorum... bu sadece benim icin gecerli degil... burda gizli de olsa hala o zihniyet sürdürülüyor.. maalesef ki...

burda ki yabancilara her daim "entegre olun" diye ahkam keserler ama her ne kadar da olursan ol iclerinde ki o yabancilara karsi olan ve nesilden nesile gecen düsmanligi yok edemezsin...

Düsünün artik.. bu milleti o adam ne derece islemis ki o damar hic bir zaman öldürülememis...

Iste bu yüzden cok ama cok akilli bir adammis...

Islenen bu halk da cok zeki sayilmaz gerci ama o da benim sahsi fikrim...

0|1
    0|0
  • ben kitabını okurken çok hırslı ve miliyetçi olduğunu anlamıştım. Okuduğum kitabı yarım bırakma gibi bi huyum olmasa belki yaptığı katliamları öğrenip herkes gibi cani diye kulup yapıştırırdım olur biterdi(!) ama ben onun azmine ve müthiş zekasına hayran kalmışım.. Bilmiyorum belkide şu kitabı bitirmeliyim :D

1|2
    0|0
    • sanırım Kavgam kitabından bahsediyorsunuz ve kesinlikle bitirmelisiniz

• sizde efenim :)))

• hiçbir ideoloji bir çocuğun gözyaşlarına değmez

hiçbir ideoloji ölümü haklı kılmaz.

bu benim görüşüm.

2|0
    0|1
    • bense idealler uğruna savaşı destekleyenlerdenim. bazı şeylere duygular karıştırılmaz.. hee ben burda yakıp yıkmayı doğru bulduğum anlaşılmasın. şanlı tarihimizde de sayısız savaş var ama hiç yakıp yıkmamışız.. savaşın bile kuralları vardır...

• Çok tanımıyorum açıkçası önceleri nefret ederdim.Ama bir sözünü okuduktan sonra fikrim değişti.Gün gelecek öldürmediğim her Yahudi için bana küfredeceksiniz demişti.Yahudileri'in dünyaya ettiği zulmü gördükten sonra hak verdim.

0|1
    1|1
  • " Ancak bir deve iğnenin deliğinden geçtiğinde büyük bir insan seçimle iş başına gelebilir."

İşde bu sözü çok doğru :)

0|1
    0|0
    • burada yönetici olan bir insanın liderlik vasfının doğuştan geldiğini vurgulamak için bu sözü söylemiştir... çok teşekkür ederim cevabınız için...

• Faşijzan.ırkçı,milliyetçi ne idiğü belirsiz biri.Şuan yahudi devleti İsrailin yaptıklarına bakıyorum da ,Arap Ülkelerinin kansızlığına bakıyorum da Hitler Filistin bunları haketmedi.

0|0
    0|0
  • no no no

0|0
    0|1
  • aslında fikirleri teorik olarak oldukça mantıklı.Kavgamda güçlü güçsüzü yener bu bir doğa kanunudur diyor,gayet mantıklı duruyor ama pratikte niye o kadar korkunç işte ben bunu anlayamıyorum :/

0|0
    0|0
    • aslında durum onu o hale sürükledi diyebilirim...

• çok ezildim şu anda :/ teşekkürler.

• neden ezildiğinizi hissettiniz ki? bilgi paylaşmak bir erdemdir :))

• içeriği nasıl olucak

0|0
    0|0
    • HİTLERİN NASIL ÖLDÜĞÜ HAKKINDA ama ondan da bahsetmeden olmaz...

• Fasistlere no

0|0
    0|1
    • katılıyorum faşizme hayır ama faşistlerin hakkında kitap yazmak onlarla aynı düşüncede olduğumu göstermez...

Erkekler Ne Diyor 17

• Tarihin yüzkarası bir insan. Vicdan kelimesinin yok olduğu bir çağın lideri. Sırf yahudi diye çoluk çocuk demeden işkenceler içinde yok edilen bir halk ve kendini üstün zanneden bir millet. 20. yüzyılın başlarında faşizm, milliyetçilik ve ırkçılığın moda olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye de bu akıma kapılmıştı bir çok ülke gibi. Ama hiçbir tarihi akım, ekol, moda milyonlarca insanın katlini haklı çıkaramaz. Yurtdışında demokrasinin ve insan haklarının olduğu ülkelerde bu adamın ismini güzel şekilde anmak bile suç sayılır ve başınızı belaya sokmaya yeter. Burada Hitler diyince kalbi güm güm atan faşistciklerin olması ise medeniyetten ne kadar nasibimizi aldığımızın göstergesidir. O hayran olduğunuz Nazi'lerden arta kalan bir kaç zombi ırkçı faşistin gözünde ise hepiniz aşağılık birer Türksünüz. Almanya'da kaç Türk bu ırkçılar yüzünden canından oldu habiriniz yok. Ama tabi faşizm özentisi sınır tanımıyor. Türkiye'de de malesef kendi ırkını diğer ırklardan üstün gören, kendi kanını diğerlerinkinden kırmızı sanan, kendini diğerlerinden daha insan olarak gören neo-nazi yerli ırkçılar oldukça var. Arada sırada hortluyorlar mezarlarından malesef.

Yazacağın kitap eğer bu adamı övmek ve yerli faşistlere yol göstermekse eğer boşuna kalemini ziyan etme derim.

0|0
    0|0
  • paranormal olaylara ve spiritüalizm, okultizm gibi şeylerle ilgilendiğini biliyorum.

ayrıca 3. reich olarak düşündüğü dönemde sınırların hindistana kadar ulaşacağını hayal ediyordu

0|1
    0|0
    • aynen öyle ama Hindistan olayını tam kanıtlayacak bi kanıta rastlamadım

• şimdi tam hatırlayamayacağım ama oradaki keşişlerle çok ilgilendiğini ve dünyanın merkezi noktalarından biri olarak gördüğüne dair bir şeyler vardı tabi bu dediklerimin hepsi iddia

• evet iddia olarak bende karşılaştım ama kanıt bende bulamadım...

• ideolojisi ve faşitliği hakkında yorum yapmamma gerek yok zira herkes bol keseden sövmüş kendisine bende benzer fikirdeyim ancak ben adamın o liderlik vasfına o milyonları organize edebilme yeteneğine , ve ilime bilime onem veren vizyonerliğine hasta olduğumu , taktir ettiğimi söylemeliyim. bu ne hırstır azizim günümüzdeki teknolojinin temelini adolf hitlerin hazırlattığını rahatlıkla söyleyebilirm helel olsundur..

0|1
    0|0
  • kendisi her ne kadar ırkçı da olsa, bugünün Almanya sı ona çok şey borçludur.. Almanya'nın makineleşmesini sağladı adam.. 40 yıl içerisinde iki dünya savaşına girmek daha doğrusu açabilecek durumda olmak her ülkenin harcı değildir.. bu soruyu bir almana sorduğumda yani nasıl oluyor da iki dünya savaşı atlatıp, ülkeniz tam ortadan ikiye bölündükten sonra yine kendinizi çarçabuk toplayabildiniz? adamın cevabı neydi biliyor musun: bizim her şeyimizi yıktılar ama bir tek kütüphanelerimizi bıraktılar.. adamların güçlerini nereden aldığı gayet bellidir.. eğer kitap yazacaksan bir de bakış açısı olarak şuna da yer ver, "ya hitlerin elinde atom bombası olsaydı dünya şimdi nasıl olurdu"

0|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim. ama almana aynı soruyu bende sordum ve bana Hitlerin bir sözünü söyledi: SAHİP OLDUĞUMUZ TEK ŞEY ÇALIŞMAKTIR. bu konu da Atatürk'ünde bu konuda bir sözü vardıro da: TEK EKSİĞİMİZ ÇALIŞMAKTIR artık düşünelim bence...

• Savaşlarda her zaman kaybeden taraflar suçludur, hatta haklı olsalar bile..

0|1
    0|0
  • öldürmediğim her yahudi için insanlık bana küfredecek...

2|2
    2|2
  • bi ara bizide yakmak istemiş sonracıma bi türk kalsa bile kendi ordusunu kurup bizide bitirir gibi bişey duymuştum doğruluğu nedir?

0|1
    0|0
    • o işin aslı şu: Komutanlarından bir tanesi (Ernst komser diye rivayet edilir) madem avrupanın hepsini istiyoruz o zaman Türklere de savaş açalım diyor. o da cevaben: Hayır asla Türklere saldırmam çünkü Türklere saldırırsam hepsini öldürmek zorunda kalırım. çünkü sadece 1 Türk bile sağ kalırsa ilerde devlet kurar ve intikamını alır.

• adolf bizim adımız geçince yusuflarla geziyordu yani bak nasıl mutlu oldum şimdi sağol:D

• :) önemli değil :)

• hitler homo.normal adam için yahudi istavrozcu namazcı farkı olmaz hepsinin aynı şey olduğu apaçık belli.burçlar,astroloji, ayinler ırklar gibi siyasi konular kadınların ve onlarla aynı meeşrepten olan teknik anlamda homoların işidir.

0|0
    0|1
  • tanımıyorum ama zekiymiş öyle diyolar

0|1
    0|0
  • bildiğim tek şey diktadör cani biri oldugu

0|1
    0|0
  • Dünyada savaşmayacağım tek ülke Türkiye'dir.

0|1
    0|1
    • Öyle birşey yoktur.Çünkü savaşmak adına Türkiye üzerine çok geniş anlamda bir araştırma yaptırmıştır.Bu araştırma hem doğal, kültürel ve yer altı yer üstü kaynaklarını da kapsamaktadır.Ayrıca çalışır öderim demişin @soran ama peşin olarak istiyorlar parayı haberin olsun.Ayrıca ilk önce taslak hazırla ve yayın evine git.Bilinmeyen şeyleri yaz ki kitap işe yarasın.

• İnş. bulursun en diyeyim ama en altta demişin ki; Hitler Türkiye'ye saldırmay asla düşünmedi diye ama saldırmak için Türkiye üzerine senin benim bile ilk kez duyduğumuz bilgileri topladı.

• teşekkür ederim... ya açıkçası bütün dünyaya sırt çevirmişti ve sırt çevirdiği ülkeler kültürlerina bağlı değildi. ve Hitler çok iyi biliyordu ki kültürü zayıf oln milletler kolay yıkılır ama Türkler için bu geçerli olmadığı için bi nevi yok olmaktan korktu...

• Hitler hakkında herşeyi fazlasıyla bilgiliyim :) Belki senden daha da fazla. Çünkü siyaset bölümüm ve okumayi ve araştırmayı seviyorum. Haa, ayrıca kitap çıkarmak için en az 15-20 bin TL'yi gözden çıkarman geekir ;)

0|1
    0|0
    • para mühim değil çalışır öderim... eğer benden fazla bilgiye sahipsen biraz bilgilendir :)) her zaman bilgiye açımdır :))

• Bir gün Adolf Hitler Atatürk'e bir mektup gönderir.Mektupta Atatürk'ün kazandığı savaşlar hakkında tebrik ve Atatürk'ün kumandanlığını öven sözler vardır.Atatürk bu mektubu okumuş ve cevabı şöyle olmuş "O kim oluyormuş ki".

0|0
    0|0
  • nasıl bir kitap yazmayı düşünüyorsun? ben de hitler ile ilgili bir kitap yazmayı düşünüyorum. ama alman arşivlerinde birkaç yıl geçirmeden hiçbir şey yazamazsın. öyle olsaydı ben çoktan yazmıştım.

0|0
    0|0
    • alman ve rus arivlerini yalayıp yuttum diyebilirim... benim yazacağım kitabın konusu HİTLERİN NASIL ÖLDÜĞÜ VE ASIL AMACI NEYDİ?

• kendisinin de bir yahudi olduğu söyleniyor. sence bu ne kadar doğru ? ve neden ?

0|0
    0|0
    • babanesi yahudi asıllıymış. bunu bir çok tarihçi söylüyor. bende araştırdım bu iddianın doğruluk oranı çok yüksek...

• peki yahudilere duyulan bu nefretin sebebi nedir ? bir müslüman kökenli diğer müslüman kökenliyi yakarmı fırınlarda ? (gerçi dolaylı yollardan yapanlar da yok değil.)

• baba tarafını sevmeyen bi insan ayrıca yahudilerin ne kadar pis karakterli olduğunu görünce faşist damarı kabarıyor...

• Bıyıklarını görünce dalasım geliyor.

0|0
    0|0
  • çok fazla yazılıp çizildiği için işin zor

0|0
    0|0
    • nasıl öldüğü hakkında pek yazan yok yaa o yüzden sorun da yok...

• hayırlısı

Yükleniyor...