Birini kıskandırmak için başkalarına yakın davranmak doğru mudur? Siz yapar mısınız?

Bazen kızlar ya da erkekler hoşlandığı bir insana kendini davranışlarıyla, hareketleriyle, tavırlarıyla belli etmeye çalışırken karşı cinsten başka insanlara yakın davranarak, hoşlandığı kişiye alttan alta, o insana muhtaç olmadığı, başka arkadaşlarının da olduğu ve alternatifsiz olmadığı mesajı vermeye çalışır.

Bir anlamda kıskandırmaya çalışmaktır bu ama hoşlanılan kişi oralı değilse bazen karşısındaki ne yaparsa yapsın umrunda olmaz. Ama önce hoşlandığını belli edip sonra başkarıyla samimiyet kurup bu durumu ona göstermek de sık yapılan bişeydir.

Sizce bunda yanlış olan bişey var mı ? Başka insanları madur etmediğiniz sürece böyle oyunlar oynamak işe yarayabilir mi ?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Sadece kıskandırmaya çalışılan taraf değil yaklaşılan taraf ta bundan etkilenebileceği için banz göre yanlış ama başkalarına yaklaşmadan da kıskandırılabilir

Yeterince kendine ait sosyalliğin ,zevklerin, fikirlerin varsa kendine güvenen bir yapın varsa karşı taraf zaten hayranlıktan gelen bir kıskançlık hisseder bu da sana yakın kalma çabasını sağlar. Bence kıskandırma çabası yerine öz güveni geliştirmek daha etkili bir yöntem

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• En nefret ettiğim hareketlerden biri. O kişiyi kıskandırarak kendilerine daha çok bağlayacaklarını düşünen insanları anlamıyorum. Bu ne biçim bir mantık ya? Asıl tam aksine insanda güven bırakmıyorlar dahada uzaklaştırıyorsunuz o kişiyi kendinizden. Ayrıca siz öyle yapınca hoşlandığınız kişide karşılık verip başka kişilerle oynaşırsa ne yapardınız?! Kıskançlıkla sevgi ölçülmez, o tamamen kendine güvenmeyen insanların saçma sapan düşüncesi. Bırakın bu ucuz oyunları! Onun yerine hoşlandığınız kişiye arkadaşça yaklaşın, ona verdiğiniz değeri belli edin ve onun güvenini kazanmaya çalışın!

0|1
    1|1
    • Aslında en fazla lise çağında kalacak bir düşünce diye düşünülse de, daha ilerki yaşlardaki insanlar da zaman zaman yapıyor böyle şeyler. bu, bazen çaresizlikten, bazen ne yapacağını bilememekten ya da bazen gerçekten bunun işe yarayacağını düşünmekten dolayı oluyor sanırım. yani karşsındakine ''bak istemiysan başkalarına giderim.'' mesajı veriyor :) karşısındaki kararsızsa belki farklı düşünebilir, kısakanabilir ama sevmiyorsa boş bir uğraş oluyor bu de. gene de ben de tasvip etmiyorum.

• Evet aynen öyle yapiyorum. :-) Sagol nasihatin icin...

• rica ederim :)

• Başkalarını magdur etmıyorsak evet tabı kı olur küçük aşk oyunlarıdır bunlar.

İnsan dunyasında da çok etkılıdır.

0|0
    0|0
  • Benim yapacağım bir şey değil.

0|1
    0|0
  • bence insan kendine yakışanı yapmalı.hem karşı taraf cidden yanlıs anlayabilir ve o oyunlarda boşa gidebilir dimi ama

0|0
    0|0
  • tabiki hayır

kul hakkına giremem

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• taksiren yeni sevgilide yapabilirsin, ki ceza kanunlarında sadece taksiren yaralama ve adam öldürme düzenlenmiştir. yani karşındaki tiplere göre değişir. alternatifler:

1- dublör role fazlaca ısınır. sende dublöre ısınırsın. esas oğlan da başkasına ısınır. sonuç: herkes mutlu.

2- dublör sana çok ısınır. sen hala esas oğlana bağlısın. esas oğlan senden soğumuştur. sonuç: sıçtı cafer bez getir.

3- ne dublör seni, ne de sen dublörü iplersin. esas oğlan da sizi iplemez. sonuç: piyasada sadece işlem hacmi olmuş olur.

gibi gibi diye uzatılabilir bu.

0|1
    0|0
  • niyetiniz ciddi ise asla işe yaramaz hatta yanlış anlamalara yol açarak ilişkinin bitmesine bile neden olabilir

0|1
    0|0
  • hiç tavsiye etmediğim bişey ama işe yarayabilir.

0|0
    0|1
  • ... Belden aşağıya vurmak yakışmaz !

0|1
    1|0
Yükleniyor...