Body yapmak boyu kısaltır mı?

Arkadaşlar yaş 18 boyum 1.80 kilom 55... kilo almak için bodye gitmek istiyorum... bodye gidersem boyum kısalır mı ya da boyu uzatmayı engeller mi? yardımcı olursanız sevinirim

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Body sporu boy kısaltmaz. Biraz araştırırsan, bütün profesyonel bodycilerin uzun boylu olduklarını görürsün.
    Kas kütlen arttıkça, kasları taşımakla yükümlü olan kemiklerinin de güçlenmesi gerekir. Eğer boy uzaman devam ediyorsa, boy uzatmasında temel şey olan kıkırdak doku zamanla kemikleşir. Ama eğer boy uzaman durmuş ise daha güçlü kemiklere sahip olursun.

Ama 18'inden sonra en fazla 2-3 cm uzayabilirsin. O da çok düşük bir ihtimaldir. Body sporu yapmanda bir zarar yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• boy uzamasını engeller mi pek bilmem bir doktora sor ama kemik erimesi olmadıkça boy kısalmaz diye biliyorum nasıl kısalacak ki sadece belki daha kısa görünürsün vücudun gelişirse bilmiyorum pek ama en fazla daha kısa görünürsün boyun kısalmaz. hani, şöyle düşün. aynı boyda olmalarına rağmen, zayıf bir insan kilolu bir insandan daha uzun görünür.

0|0
    0|0
  • Hayır benim abim de yapmıştı kilo almak için kas yaparak kilo aldığın için kemiklerde gelişiyo 1 cm uzama olabiliyo ama kısalma olmuyo

0|0
    0|0
  • ben değil ama erkek kuzenm gidiyor 17 yasnda ve 50 kiloydu kaslarla birlikte kilo da aldı boyu da uzadı asla engel değil git derim tavsiye ederm :)

0|0
    0|0
    • iyiymiş :) şu an kuzenin kaç kilo... hiç sigara içiyo mu?

• bilmiyorum onu da sigarayı bıraksan cok daha iyi olur daha kolay olur kilo alman

• ama alıştık işte... bırakmaya çalışıyoruz :)

Erkekler Ne Diyor 4

• boy kısalmaz kısalma diye bişey yok sadece uzamaya yarayan kıkırdak dokular kemikleşir ve uzama durur

0|0
    0|0
    • yani benim boyum hep aynımı olucak kardeş yoksa bir süre sonra mı uzayacak?

• benim gittiğim salonda hoca kısalmaz ama uzamasını engeller diyordu ama benim boyum başladıktan 2 hafta sonra 3 cm uzadı :D ama kötü yanı büyük bıraktım şimdi kollarım ve karnım yağ torbası oldu dışardan belli olmuyor ama kendimi hiç iyi hissetmiyorum :D

0|0
    0|0
    • neden iyi hissetmiyorsun dostum :) senin gibi olmak vardı şimdi :D

• ama kas değil onlar yağ :D o yüzden dışardan kas gibi görünüyor ama elinle tutunca yağ olduğunu anlıyorsun :D hele şu son 1-2 haftadır sadece günde 20-30 şınav çekiyorum omuzlarım genişledi iyice :D şınav iyidir göğüs kası ve kanat yapıyor

• 1bucuk yıldır yapıyorum yarı profesyonel sayılırım yüksek ağırlıklarla çalışırım deadlift ve squat gibi vücuda ciddi derecede baskı yapan hareketler yapmama rağmen boyum 2 cm uzadı. üstelik yaşım 20 bu yaştan sonra insan uzamaz derler :)

0|0
    0|0
  • Bir sporcu olarak söylüyorum halter haricinde her türlü hareketi yapabilirsin boyun kısalmayacağını garanti ederim hatta barfiks yaparsan uzarsın bile.

0|0
    0|0
Yükleniyor...