Halı saha maçı ve takımımız çok dağınık oynuyor bir oyun planımız taktiğimiz de yok :S?

Halı saha maçı oynuyoruz kazanıp kaybetmek önemli değil. Her zaman kazanıcaz diye kuralda yok ara sıra kazanıp ara sıra kaybediyoruz fakat benim sinirimi bozan şey kazandığımızda da kaybettiğimizde de aynı bir oyun planımız yok karambole oynuyoruz yani bireysel yeteneklerle tamamen takım oyunu yok.

6 vs 6 olarak oynuyoruz en iyi dizliş nasıl olmalı? Rakip defansif olarak çok iyi fakat hücumda genelde 2 ar asıra 3 oyuncuları oluyor.
Nasıl bir diziliş yapmalıyız? Nasıl bir oyun oynamalıyız?

Hayalimde ki diziliş 2-1-2 (kaleci saymadım) 2 defans 1 orta saha 2 forvet orta saha ileri geri yaparak hem defansa hemde forvete yardımcı olmalı diye düşünüyorum.

Yalnız bizim takımda şöyle bir sorun var 4 forvet oyuncusu var 1 de defans. Nasıl yapmalıyız? Kazanmamız önemli değil sadece şu halı saha maçını adam gibi oynayalım zevkli olsun istiyorum. Karambole oynamayalım yani.

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Herkese görev verecen. Kimse görevinin dışına çıkmayacak. Hereksin mevkiisi belli olacak. Biraz yetenek varsa oyuncuların genelinde pas oyunu oynayım derim hem daha zevkli olur ama yoksa defans yapıp kontra atak futbolunu herkes oynayabilir. Zaten modern futbol bile böyle. Önemli olan kimse görevinin dışına çıkmayacak.

0|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim taktikler için :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Allah'ını seven defansa gelsin diye bağırmak etkili olabiliyor

0|1
    0|0
  • Halı saha maçı adı üstünde orjinal futbol sahasının 4/1 kadarında 6 kişi oynuyorsunuz kassanız kaleden kaleye gol olacak ne taktiği ne dizilimi ya?

Oynayın zevkine eğlenin sonrada gidin anasını satim.

0|0
    0|0
    • Zevkine diyoruz işte karambole oynayınca zevk alamıyoruz bundan bizim 6 kişi şikayetçi zaten karşı taraf takım gibi oynuyor biz bireysel oynuyoruz.

Yükleniyor...