Merhabalar :) 6 aydan beri spor yapıyorum fakat vücut sanki ilerleme kaydetmiyor gibime geliyor. Yardıma ihtiyacım var ?

Ben bir bayanım.6 aydan beri spor yapıyorum ve bugüne kadar hep kilo alip verdim bazen pes ettim sporuma hep devam ettim elbette boşladiğim zamanlar oldu motivasyon eksikligi yuzunden.vucudum bir turlu sIkIlasmiyo kadinlarin bas belasi selulitler ayaktayken gozukmuyor fakat sIkInca fiskiriyolar tum ust bacaklar (ic ve arka dahil olmak uzere). Insanlar 6 ayda mukemmel bir vucuda ulasiyorlar ama nedense bende bisey olmuyor. Bir gun cardio yapiyorum bir gun agirlik yapiyorum haftada 3 kere cardio 3 kere agirlik yapmis oluyorum. Vucudum sIkIlassa tum sorunlarim ortadan kalkacakmis gibime geliyor fakat ayni zamanda hedefimede ulasamayacakmisim gibime geliyor. Kepekli makarna falan yiyen bir insanim patates ya da tatli patates. Fakat artik bugunden itibaren birakmayi dusunuyorum. Gobek yanlarimda bir turlu gitmedi 3 hafta oncesine kadar six packslerim gozukuyordu ama fakat onlar daha cok kas degil yagdi yani.gobegimde de sIKIlasma olmadi henuz. Sizce ne yapmaliyim? Psikolojim bozuldu artik. Bu is sabir isi evet ama insanlarin kisa surede toparlandigini gorunce insan ben neden duzelmiyorum vucut niye sIkIlasmiyo diyip yiyip bitiriyor kendini ve "hedefime hic bir zaman ulasamayacagim" diyor kendi kendine. Birde cardiodan sonra artik evde pilates yapmayi dusunuyorumm ayni sekilde agirlik calistiktan sonrada pilates yapmayi dusunuyorum sizce bu dogru olur mu? Gittigim spor salonunda cycle kurslari var onlara katiliyordum bir ara. Steps ve zumba da var. Normal spor programima baska seyler ekledigim zaman yanlismi yapmis olurum?

0|1
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• bence senın antreman prgramında bır sorun var, 6 ayda vucudun bu calışmaya cevap vermesı lazım , tabıkı senın hem gunluk hayatın hemde yeme alışkanlıgın bu durumu degıştırır, dıkkat ettın mı senın gobek dedıgın yerın yag mı veya mide olduguna , cunku genelde yag var derler ama mide buyumustur, ilk once o mıdeyı kucultmek gerekır , yoksa sonuc alınmaz, buda senın gunluk yedıklerını azaltmak gıbı bıey kısaca oruc gıbı , bacak kısımlarına gelınce senın acil bır program degısıklıgıne gıtmelısın , anttremanda terleme oluyor mu , olmuyorsa o antreman senın için faydalı degıldır, kısaca programını gözden gecır , ön ve arka bacak için hareketlerını bir detaylı öğren , göbek için ise zor o bolge ama ımkansız degıl tabıkı , evde extradan yormadan kendını calısabılırsın ayrıcada

0|0
    0|0
    • Fitness salonunda ki trainerlar hedefinin ne oldugunu soruyor cevap veriyorsun ona gore yapiyorlar adamlar ne yag oranini olcuyor nede baska birsey... eskiden kosarken falan terleme olurdu ya da tempolu yuruyuste ama artik o da pek fazla olmuyor. Squats lunges yapiyorum mesela side lunges da dahil. Ve arka bacak on bacak ic dis bacak icin aletlerle calisiyorum

• Cok tesekkurler motive oldum tekrardan. Icimden hic gitmek gelmiyor spora cunku ise yaramayacagini biliyorum -.- indoor cycling kursuna gitmeye devam edebilirim ama sanirim. O iyi geliyo aslinda sanki

• tabıkı gidebilirsin , sporun hıcbır zararı olmaz , ama enerjını dogru harca, yoksa dıger antremanlara kalmaz, cabuk yorulur ve bagısıklık sıstemın zarar gorur, iyice dinlen , ve bol su iç, yag yakıcı özellıgı vardır suyun , helekı antremanda

Erkekler Ne Diyor 10

• dogru yapmıyorsun arkadaş ya da sana yanlış program belilemişler vucudun sıkı olması ya da kaslarının gelişmesi için vucuda protein gerekli büyük ihtimal protein agırlıklı değilde karbonhidrat agırlık besleniyorsundur bu yuzdende vucudun keratin üretmiyordur yeteri kadar güneş görmüyorsundur uyku düzenin çok bozuktur ayarında spor yapmıyorsundur en önemliside agırlık felan çalışmıyorsundur öyle 4,5 kilo agırlıkla değilde biraz yukarı miktarlarda agırlıklarla çalış koşmak yürümek bir yere kadar işe yarar o yuzden standartların dısına çık kendi vucudunu spor aletiymiş gibi kullan

0|0
    0|0
    • Agirligi gayet iyi calisiyorum aslinda. Ic ve dis bacak aletinde 30 kilo yapiyorum on bacak icin 10-15 kilo. Aletten alete gore degisiyo bazwn kilolar. Arka bacak icin 20-25 kilo ve bir digerinde de 50 kilo kendi kilom kadar yani. Uyku duzenim aslinda iyi. Dedigim gibi bir gun cardio yspiyorum bir gunde agirlik. Sorun belkide yanlis besleniyo olmam da baskasi olsa coktan mukemmel bir vucuda ulasmisti belkide. Sanirim hic bir zaman hedefime ulasamicam bu gidisle

• metobolizmana bağlı olarak değişirde yediğinin vucuda etkisi benim bir arkadasım var antrönör adam günde sadece 1.5 kilo et yiyor yemeside gerekiyormuş öyle diyor aksi halde vucut gerekli günlük enerji karsılamazmıs kas sistemi zayıf kalırmış öyle diyor bildiğin gibi en çok protein kaynagı kırmızı et ondan o yuzden tam olarak bilemeyeceğim ama önce vucudunun harcadığı günlük klori miktarını belirlemem lazım ona göre bir beslenme programı olusturmalısın

• Anladim.. bu sorunlarimin hepsini cozecegim insallah 2 hafta sonra 😂 bu sene yaza fit giremedik ama seneye insallah :)

• spor salonunu değiştir ve daha profesyonel hocalar eşliğinde çalış. pes etmeni tavsiye etmem. emin ol çok sıkı bir vücudun olacak doğru çalışırsan. bu kadar zamandır spor yaptığına göre çok kilolu değilsindir. selülitleri ve bel çevrendeki yağları attıktan sonra bir problemin kalmaz. sürekli hareket halinde olup, mümkünse dansla falan da uğraşırsan selülitler zaten gider. dediğim gibi daha uzman bir hoca eşliğinde çalışmaya başla.

0|0
    0|0
    • 52-53 kilo arasinda gidip geliyorum. Ne yazik ki kendime bir hoca tutamiyorumm. Gittigim spor salonunda bir suru kurslar var. Acaba agirligi birakip o kurslara mi katilsam diyorum. Body pump gibi falan..

• Bende gitmesi icin cabaliyorum. Yurt disinda yasiyorum ben burada ki insanlar o kadar rahat ki anlatamam. Benim otururken cikan selulitlerim onlarin ayaktayken var ay cok kotu neyse bugune kadsr belki beslenmemde yanlislik vardi ya da sporumda ama.en azindan dengede tuttum haha 😂

• haha türk kızı için gayet iyisin selülitsiz kız yok artık en azından bunu biliyorum :D

• şimdi şöyle biz türkler hemen sonuca varmak istiyoruz ama durum öyle değil 6 ay hiç bişey bir ikincisi spor salonlarında artık gideni para olarak görüyorlar sonuca ulşamnı sağlayacak yöntemden uzak şeyler yaptırıyolar biraz sabır olmalı

0|0
    0|0
    • Sabirda bir yere kadar malesef.. hatanin nerde oldugunu bulmaliyim

• hata şurda olabilir diyet yaparken diyetisyen kontrolündemi yoksa kendincemi yaptın orası önemli çünki senin az tüketiyorum dediğin yiyecekler vucuduna sandığından daha zararlı olabiliyo kalori açısından

• Diyetisyen kontrolunden gecmedim kendi diyetimi kendim uyguladim. Dediklerinizde hakli olabilirsiniz. 2 hafta sonra saglikli beslenme programi alacagim diyetisyenden kendime. Kilomu sabit tutabilmem icin.

• ağırlıksız vücut sıkılaşmaz, düzelmez. zumbayla mumbayla, oklavayla bu iş olmaz. ağırlığın altına gireceksin. squat yapacaksın, deadlift yapacaksın. merak etme şişmezsin. kadınların kas gelişimi zaten inanılmaz yavaş.

0|0
    0|0
    • Squatsida cok yaptigim halde etkisini goremedim desem? 30 gun squats degisimi var bide o sekilde yapacagim her gun cogaltarak sayilarini...

• demek ki kaytarıyorsun sporda spora gidip oralarda vakit geçiriyorsun çalışmıyorsun ki

0|0
    0|0
    • Ne alakasi var kosu bandinda tempolu yururken nasil kaytarir insan? :D

• Kosunca kas kaybi olmuyo mu? Eskiden bende deli gibi kosardim 1 saat boyunca onda da sorunlarim gitmeyince biraktim

• kas kaybı olmaz yağ kaybı olur..

• hayır yanlış yapmıyorsun , sabır ve zamn çok önemli sporda , ama vücudunu dinlendirmende lazım o yüzden gelişmiyosundur , özellikle uyku çok önemlii.

0|0
    0|0
    • Uykumu yeterince aliyorum. Arkadasim fitness trainer beslenmenin yanlis olabilecegini soyledi bana. O da garipsedi 6 ayda hic duzelmemesini

• Ben onu yapana kadar kafayi yerim 😂

• walla bilemiyorum , bildiklerimi söyledim sana , yanımda olsaydın daha kolay olabilirdi ama imkansız.

• Spordan önce ve sonra ne yiyorsun? Ve diyet programını söylermisin?

0|0
    0|0
    • Sabahlari bazen 2 dilim kepekli ekmek 1 tam yumurta 1 yumurta beyazi domates salatalik light surme.peynir (1 tatli kasigi kadar) kimi zamanda arasina light kasar tavuk salami koyuyorum. Yulafi cok nadir yiyorum. Ara ogunlerde badem ya da meyve tuketiyorum bazen meyve ve sutu beraber tuketiyorum. Oglen veya aksamlari ise tavuk salata ya da sebze. Bazenleri ana ogunlerime hazir corbada ekliyorum.

• Programını değiştirmeyi deneyebilirsin, durmadan yaptığın programa vucud alışıyor ve herhangi bir gelişme görünmüyor bu yüzden önerim programını değiştir

• Iyide spor salonunda yeni aletler yaratamam ki 😂 nasil degistirebilirim mesela?

• Talkil benle ziplayarak erirsin.p

0|0
    0|0
  • protein ağırlıklı beslenmelisin süt ve türevlerini tüketmelisin sabah yumurta ile lor karıştırıp omlet yap protein kasların yapı taşıdır sütün içinde yavaş sindirilen protein olduğu için uzun süreli vücuda yakıt sağlar özellikle uyumaya 3 saat kala tüketirsen uyurkende vücuda gerekli proteini sağlar geceleyin uyku halinde 7 - 8 saat aç kalıyor vücut kahvaltıyı sıkı yap

0|0
    0|0
    • Sabahlari artik yulaf yiyorumm

• Sabahlari yulaf enerji veriyo bana yaninda cilek ahududu muz kivi gibi meyveler tuketiyorum. Aralarda da kuruyemis kuru uzum falan tuketiyorum :)

• Yinde kahvaltı hiçbir şeye benzemez kahvaltıdan şaşma derim. kivideki c vitamini çok fazla portakalda yok çokta yüklenme hasta olma genç yaşta

• Yağdan oluşan bir six packs yaptıysan vala helal olsun sana..:D nasıl oluyır o iş anlamadm..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 6 aydır gidip de cevap alamamak garip olmalı benim vücut 2-3 aya cevap verdi sen beslenmene dikkat et hocanla da konus programda değişiklik yapmanı tavsiye ederim :)

0|0
    0|0
    • Off iste karsimdakiler boyle deyince umutsuz oluyorum surekli. En iyisi bir diyetisyene gidip saglikli beslenme listesi yaptirmak onuda 2 hafta sonra yaptiricam turkiyede olunca. Umarim bu sefer ise yarar

• aslında gayet iyisin kilo vermeye calısmıyosundur zaten sekillenmeye calsııyosundur :)

• Hedefim 50 kilo olmak. Onuda turkiyeye gidene kadar yani 2 hafta icinde verirsem veririm veremezsem sabit kiloda kalip korumaya alacagim.

Yükleniyor...