Spor sonrası kas ağrısı için n'apılabilir?

Merhaba arkadaşlar. Ben normalde yüzücüyken 2 yıl önce yüzmeyi bıraktım ve sonraki süreçte hiç spor yapmadım. Bu hafta önce hafif yürüyüşlerin ardından bisiklet sürmeye başladım ve en son ip atladım. Fakat ip atladıktan sonra bacaklarım aşırı ağrıdı ve neredeyse yürüyemez hale geldim. Diğer spor sonrası kas ağrılarından daha ağır bir durumdayım ve buzla masaj yapmama rağmen ya da kas kremleri sürmeme rağmen acım hala geçmedi ve yürüyemiyorum. Sizin bir öneriniz var mı?

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• bence sen bunlarla kendini uğraştırma en iyisi body ve fitness külübüne git istersen sadece kadınlara özel yerine de gidebilirsin orda hocalar sana yemek programı çalışma aralıkları yöntemleri öğretir en iyisi işi uzmanına bırak bende 2 yıldır body çalışıyorum ama ilk aylarda bendede ağrı oldu tabi vücut zorluğa yeni yeni alışıyo çünkü.

1|0
    0|0
    • aslında geçen yıl bir ay gibi kısa bir süre için gittim de pek faydasını görmedim diye bıraktım

• o zaman yüzmeyide hemen bırakma ve kelebekleme yüz bacak ve omuz kasların gelişir fakat havalar soğuk olunca tabi havuzlar en idaeli.

• mantıklı evet

Erkekler Ne Diyor 11

• uzun zamandır çalıştırmadığın kaslarını bir an da çalıştırırsan hamlaşma dediğimiz olay olur 2-3 güne geçer tamamen bir sonraki antrenmanda ağrı olmaz

1|0
    0|0
  • Bu sorun bende de var.
    Onca zaman sonra son 2 aydır spora başladım ve epey zorlanır ve sonrasında da kas ağrıları çeker oldum.
    Gerçi her geçen gün vücut daha da alışıyor, azalıyor. Ama tamamen geçirtip bir rayına oturtmadan insana rahat yok.

1|0
    0|0
  • Takviye ilaçlar kullanabilirsin.. Fakat ben acıyı sevmen gerektiğini savunuyorum.. Spordaki felsefem;

-Pain is Love - Acıyı seviyorum
    -No Gain No Gain - Acı yoksa Kas yok
    -İf You Feel Pain You İn The Right Way - Eğer acı hissediyorsan doğru yoldasın..

Fakat sana önerim kas ağrıları sonrası sakın hareket etmezsizlik etme. Devamlı hareket halinde kal.. Spor yaptıktan bir gün sonra dinlen ertesi gün harekete başla fazla yorma fakat fazla hareketsiz kalma eğer hareketsiz kalırsan kas ağrısı süresi artar...

0|0
    0|0
    • ben yürüyemezken nasıl spora devam ediyim? -_-

• haklısın çok teşekkürler :)

• birşey değil...

• spordan sonra kas agrılarını tekrar ısınıp biraz hareket yaparak giderebilirsin.çünkü hareket yapınca agrıyan yerler açılır biraz. ama tabi agrıyı tamamen atmak mumkun değil 4-5 gün sürer

1|0
    0|0
  • Buz tedavisi uygulanabilir.

1|0
    1|0
  • uykuu :)

1|0
    0|0
  • takviye ilaçlarına karşı değilsen glutamin kullanabilirsin.

spor sonrası kasların çobuk iyileşmesini sağlar. çok ağır çalıştığın antrenmanlardan sonra gece yatmadan önce bir çay kaşığı içersin ertesi sabah hiç bişey yok gibi kalkarsın.

0|0
    0|0
    • ilaç kullanmam pek mümkün değil gibi. Ama yine de sağol :)

• o zaman zamana bırak geçicektir.

1 ay sonra ağrıların çok az olucak merak etme ben dağ bisikleti yapıyorum ve ciddi anlamda zor yerlere gidiyorum. ilk 1-2 ay ertesi günlerde zorlandım

• dediğin gibi olur umarım çok sağol

• Sicacik masaj yaparak ovalayarak bir duş al her spor snrasida bunu tekrarla 1 hafta snra kafana göre

0|0
    0|0
  • zamanla geçer, bol su iç

0|0
    0|0
  • kas agrılarnının tadını cıkar benım cok hosuma gıdıyo :D emek lan o :D

0|0
    0|0
    • öyle bildiğin cicili kas ağrılarından değil

• aa uzulme ne varkı bunda ölüm yok sonunnda =(

• peki

• bacaklarını havaya tik :D

0|0
    0|0
    • o sadece o anlık bir rahatlama

• çok teşekkürler

• rica ederm.

Kızlar Ne Diyor 1

• Hamlamissin baya o zaman. Ben sıcak suyla yıkayıp zeytinyaği masajı yapardım. Ise yarardi ama. Bilmiyorum bir dene istersen

0|0
    0|0
Yükleniyor...