Bisiklet tercihim ne olmalı? Bayan bisikleti dedikleri türün farkı ne?

GÜndelik kullanım için bisiklet almak istiyorum. Spor amaçlı uzun süreli sürüşler yapmayı hedeflesem de muhtemelen sadece bulunduğum semtte markete çarşıya ya da toplu taşıma araçlarına giderken kısa süreli sürüşler yapmak için kullanacağım genelde. Taşındığım yer şehirdışı sayılır. Tam olarak asfaltlanmamış kısımlar var, hafif eğimli bir bölge, ana caddeler ise düzgün ve hepsinde bisikletliler için ayrılmış yollar var.

Şimdi durum böyleyken benim tercihim ne olmalı, yol bisikleti mi, şehir bisikleti mi tercih etmeliyim? İlla bayan bisikletleri dedikleri bisikletlerden mi almam lazım yoksa düzgün 2. el bir bisiklet bulursam kaçırmayayım mı cinsiyete takılmadan? Bir de marka tavsiyeleriniz var mı?

0|0
0|12

En İyi Erkek Görüşü

• Geçen bir bisiklet baktım 1500 lira yazıyordu sonra vazgeçtim :)))

İkinci el bisiklet olayına girme kilometresi çok olur, Bir de göbek ayarı defalarca oynanmış olabilir.

Bayan olduğun için amortisörlü bir bisiklet tercih et daha rahat olur!

1|0
    0|0
    • Tamamdır, peki amortisör ne işe yarıyor tam olarak?

• Teşekkürler, bir sorum daha olacak. örneğin arnavut kaldırım gibi engebeli sokaklarda kullanmak için dağ bisikleti mi tercih etmeliyim? Yoksa şehir bisikleti sarsıntıyı azalmaya yeter mi? Yol bisikleti daha düz zeminlerde kullanmak ve hız içinmiş sanırım. Bir de marka öneriniz var mı?

• Şehirde çok engebe varsa bana göre biraz daha dağ bisikleti tercih edilebilir gibi geliyor.
      Bir de gövde kısmı bacaklar rahat olacak şekilde v şeklinde kesik olması bayanlar açısından büyük bir rahatlık sağlar diye düşünüyorum.

bianchi.com.tr/#touring-605--_404

tabi ki bu örnek :)

Erkekler Ne Diyor 11

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...