Boğulma korkumu nasıl yenerim? yüzme öğrenemiyorum :(?

arkadaşlar yüzme kursuna filan gittim ama öğrenemiyorum boğulma korkum var galiba, kendimi suda serbest bırakamadığım için sürekli batıyorum battıkça da panik oluyorum yüzemiyorum yani bir türlü.kolay yolu var mı yüzmenin? denizde daha rahat mı öğrenirim acaba çok istiyorum yüzebilmeyi

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

• denizde öğrenmeye çalış deniz suyu kaldırır tuzundan rahatsız oluyorsan deniz gözlüğü tak ve panik yapma sunu kafana sok eğer bir şey olursa etraf insna dolu ve sana yüzemeyi öğreten kişi hemen seni kurtaracak yani kesinlikle boğğulmayacaksın sudan korkmamalısın öncelikle ayağının değdi yerlerde dene bence ayakta durursun batmazsın ayrıca battığını hissedince panik yapıp saçma kol hareketleri (çırpınma) yapma bu bir işe yaramaz seni yorar battığını hissedince soğuk kanlı davraıp öğretenin sana gösterdiği tarif ettiği hareketleri yap daha kolay yolu var mı bilmiyorum ama sanmıyorum öncelikle isteyeceksin ve korkmayacaksın bence :) inş öğrenirsin canım

1|0
    0|0
    • istiyorum ama korkmama işini deneyeceğim dediklerin doğru tabi :) teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 8

• ya ben suda buyudum videolar var dayim daha 3-4 yasindayken kaldirip denize atarmis ben arada suda yutarmisim ama aglamazmisim bilemiorum nasil duzelir yaa sen biliosun problemi cozumu de sende yani demen lazim kendine en fazla biraz su yutarim bisey olmsz o kadar insan var kurtarirlar terslik olursa ya da bir psikologa git gercekten yardimci olabilirfalan dicen

1|0
    0|0
  • Rahat ol bırak kendini suya, su seni yönlendirir.

1|0
    0|0
  • sakin olursan batmazsın. zaten basit kural işte ciğerlerinde hava var ise her zaman yukarı çıkarsın bunu hatırla.

1|0
    0|0
  • paniklemezsem halldersin bence

1|0
    0|0
  • yüzmeyi bilen biriyle derin bir yere git kendini bırak yaşamak için öğrenmek zorundasın ;):)

1|0
    0|0
  • yümekten bogulmaz kimse

1|0
    0|0
  • bir sevgili edin kollarında öğrenirsin ;)
    Ben denizde öğrendim çünkü su seni yüzeyde tutuyor

1|0
    0|0
  • Aynı dert bende de var bele kadar su bana yeter :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bende öyleyim. Çoşuklar için olan lastik kurbağa olmazsa hayatda derine gitmem. Kurbağanın bacaklarını boynuma geçiririm ve lastik kafamı havaya kaldırdığı için, öne doğru yüzmeye başlarım.

1|0
    0|0
    • alışınca onu çıkarıp yüzebiliriz ama değil mi

• aynen benim korkum da öyle işte inşallah seninki de geçer :D

• İnşallah

• Havuzda yüzme öğrenmen saçma bence.Deniz suyu kaldırır insanı, havuz kaldırmaz bu yüzden tedirgin olmuşsun zaten.Denizde kolaylıkla öğreneceğine inanıyorum.Ya bir de denizde çırpındıkça batarsın panik yapmazsan deniz suyu seni kaldırır merak etme.

1|0
    0|0
    • yüzme kursları havuzda oluyor o yüzden mecbur orda öğrenmeye çalıştım ama denizde öğrenmeyi deneyeceğim bu kez

• benimde boğulma korkum vardı sonra beni suya fırlattılar baktım boğulmuyorum yüzmeye başladım bir kere cesaret edersen gerisi gelir

1|0
    0|0
  • Aynı sorun bende de var ya suda yüz üstü kalınca panik olup batıyorum :D

1|0
    0|0
  • Gitme :D

1|0
    0|0
Yükleniyor...