Dünya kupası öncesinde favorileriniz hangi ülkeler?

Bu gece dünya kupası başlıyor.
4 yılda bir düzenlenen şölen bir kez daha bize dünyanın en iyisini gösterecek.

Sizce hangi ülke kupayı kazanır?
Kimler finale veya üst turlara çıkar?
Turnuvada ismi öne çıkacak oyuncular hangileri?
Elbette turnuva hakkındaki yorumlarınız?

Benim yanıtıma gelince ;
Almanya benim favorim. Çok etkili oynuyorlar. Forvet hattında biraz sıkıntı var. Büyük bir yıldız isimleri yok.
Brezilya diğer favorim. Evlerinde bu kupayı kazanmak isteyeceklerdir. Dengesiz olmaları dezavantajları.

Turnuvanın hayal kırıklığını yaşaması muhtemel iki ülkesi : Fransa ve İngiltere.

Öne çıkacak oyuncu için yorum yapmak zor ama sanki Neymar bol atacak ve Müller de adından söz ettirecek bence.

Güncellemeler:
Almanya'nın ismini sayan herkesi tebrik ederim.
Arjantin'i bilenleri de ayrıca tebrik ederim.

2 sene sonraki avrupa şampiyonasında görüşmek üzere :)

0|0
6|12

En İyi Erkek Görüşü

• General Viola yönetimindeki "cunta" Arjantin'i, ev sahipliğini yaptığı 1978 Dünya Kupası'nı imaj çalışmasına hasretmiş, başarılı da olmuştu hani.

Komşu Brezilya ise tam turnuva arifesi ulaşım sektörünün "grev"leri ile çalkalanıyor.
    Sanırım bu turnuva, imaj çalışmasından ziyade "uyutma" taktiği olacak. Malum... Futbol, son tek tanrılı din. Gaileler 1 ay süresince çekmecelere konulacak yine.

Grevler ve protestolar şaşırtıcı mı? Hayır. Peki reva görülen zulüm şaşırtıcı mı? Katmerli hayır. Şu Latin Amerika "solculuğunun" pragmatist/revizyonist/tatlı su halleri zaten malum. Immanuel Wallerstein okumaya da gerek yok. Biraz dünya ve ekonomi haberleri takip etmek yeterli.

Glauber Rocha... 7. sanatın büyük yönetmeni... Yaşasaydın da mensubu bulunduğun ülkenin şu anki durumunu görseydin. Ne 'Terra em Transe'ler çıkarırdın kim bilir!

Kupaya gelirsek;

Brezilya ve Almanya, favorilerim. Boğalar bu kez sıçrayamayacak gibime geliyor.

Yıldız adaylarım da takımla orantılı olsun. Hulk (Brezilya), Neymar (Brezilya) ve Götze (Almanya). Tabii Dünya Kupalarının etkisiz elemanı Messi'den de bir tango bekliyoruz artık :)

Samba...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Hollanda veya Brezilya.

1|1
    0|0
  • Hiç biri.

Iyi olan kazansın cok klasik oldu ama...

0|1
    0|0
  • Brezilyaaa

0|1
    0|0
  • İSPANYA, İSPANYA, İSPANYAAAAAA... ♥♥♥♥♥♥ Campeona, Campeona, Campeonaaaaa ! :) ☺

0|1
    0|0
    • Hahahaha.
      Uyuz pas oyunu.
      Sevmiyorum. Sevemedim.
      Yaratıcılıktan uzaklar. Sahada 22 tane adam varken daha yaratıcı ve etkin bir futbol istiyorum.

• Al-ver, ver-al
      Futbolun heyecanını öldürüyor İspanya.
      Mücadele yok. Fiziksel çekişme eksik. Yaratıcı paslar ve etkileyici organizasyonlar nerede. Yunanstanın becerikli hali.
      Estetikten uzak, seyir keyfi vermeyen oyunlar.
      Hayır İspanya olmasın.

• Olsun olsun..

• Almanya

0|1
    0|0
    • Bende aynı şekilde düşünüyorum ama iyi bir forvet oyuncuları olsa emin olurum.

• ya almanyaya da ispanya. diger takimlara birakacaklarini sanmiyorum.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Brezilya bence ilk maçlarda biraz bocalayıp sonradan turnuvaya ağırlığını koyacak gibi. öncelikle hırvatistan'ın ortalama üstü yıldızları brezilya'nın başına dert açabilirler. ilk maçta mandzukic'in olmaması büyük handikap olacaktır. kamerun ise yıllardır belirli isimlere sahip ve bu turnuvada genç yıldız adaylarıyla desteklenmiş bir takıma sahipler. bana kalırsa kapalı kutu. meksika da aynı şekilde grupta söz sahibi olmak için maksimumunu vermek zorunda, yoksa işleri zor. sonuç olarak brezilya bir şekilde bu gruptan çıkacak. ama liderlik için kesin diyemiyorum. beraberliklerin ön plana çıkacağı bir grup olabilir. hatta bu gruptan çıkacak takımı averaj hesapları vs. belirleyebilir kanaatimce.

0|1
    0|0
  • Favorim Portekiz. Belçika'dan bir sürpriz bekliyorum. Pogba, Ross Barkley, Luke Shaw, Insigne, Varane, Seferovic adlı oyuncuların da yıldız adayı statüsünden yıldız statüsüne geçmelerini bekliyorum. Ayrıca bu turnuvada bol gollü maçlar bekliyorum, nedeni ise neredeyse tüm ülkelerin etkili santraforlarının olması. Örneğin kimsenin şans vermediği Kosta Rika'nın hücum hattında bile Bryan Ruiz ve Joel Campbell gibi yetenekli oyuncular var

0|1
    0|0
    • Portekizde bir şeyler eksik değil mi?
      Dünya şampiyonu olacak takımın forveti Almeida mı olur? Harika bir Ronaldo var ama onu tamamlayanlar aynı kalibrede değiller.
      Belçika'nın kadrosu genç ve acemi bence. Büyük yeteneklerin uyumlu, tecrübeli ve etkin oynamaları için biraz süreye ihtiyaçları yok mu?

Amacım size laf yetiştirmek değil, sadece sizinle karşılıklı fikir alışverişi yapmaya çalışıyorum. Belli ki oyuncuları takip ediyorsunuz ve konuya hakimsiniz. Analiz yapmayı becerebilen insanlarla konuşmak isterim.

• Yok ne demek kardeş. Dediklerin de doğru zaten. Israrla Portekiz dememin sebebi geri hatlarının iyi olması, bu sayede Almeida'nın bile kaçınılmaz olarak gol atacak olması. Belçika'nın oyuncularının şampiyonlar ve ya UEFA Avrupa ligi tecrübeleri var ama uluslararası olarak üst sıralarda olmasına rağmen tecrübeleri az. Lukaku belki de turnuvanın en potansiyelli forveti ama tam bir kapalı kutu. Almanya son dönemlerde kalesini gole kapatabilseydi onları favori gösterirdim ama Mertesacker'in olduğu bir savunma bana güven vermiyor şahsen.

• Brezilya
    almanya
    portekiz
    ispanya

0|1
    0|0
  • Almanya diyorum. Alsın artık kupayı.

0|1
    0|0
  • almanya alsın artık:)

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum ama ben Belçikanın turnuvanın sürpriz takım olacağını düşümüyorum.Brezilya şampiyon olur.

0|1
    0|0
  • Favorim Almanya ve evsahibi Brezilya ama büyük süpriz beklediğim takım Belçika.

0|1
    0|0
    • Almanya benimde favorim. Biraz defans göreceli olarak ortasahaya oranla zayıf. Ayrıca süper bir forvetleri de yok. Yine de Alman sistemi :)

• Almanya Kupaya uzanan taraf olacaktır.

0|1
    0|0
  • brezilya benim favorim ama Belçika ve Arjantin'den süprsiz bekliyorum

0|1
    0|0
    • Yazanların çoğunda bir Belçika beklentisi var :)

• Kadronun yetenekli olduğunu kabul ediyorum ama genç yeteneklerin bir çoğunun ilk Dünya Kupası.
      Tecrübesizliğe kurban gideceklerini düşünüyorum.
      İleri ki yılarda tekrar 1970-80 dönemi gibi adlarından bahsettireceklerdir.

• hazard, lukaku , kompany, kaleciler harika sezon geçirdi ama haklıda olabilirsin

• Brasil

0|1
    0|0
  • Paşa, nerelerdesin? :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...