Profesyonel Güreş / Amerikan (Pankreas) güreşi hakkındaki düşünceleriniz neler ?

Arkadaşlar sorum şöyleki, henüz ülkemizde çocuk eğlencesi olarak algılanan ve amerikan güreşi/smackdown diye algılanmış ve geri plana itilmiş olan dünyaca ünlü eğlence sporu olan Profesyonel Güreş hakkındaki düşünceleriniz neler ? Dünyanın 3'te 2'sinde yayınlanmakta olan bu sporu amerikada ve avrupada yaş ortalamasına bakıcak olursak en çok 25-40 yaş arası insanlar izliyor peki ülkezmizde neden bu spora çocuk eğlencesi olarak bakılıyor, düşünsenize ABD başbakanı Obama bile Profesyonel Güreş'ten bahsederken ülkemizde neden hala bu sporu takip edenler yadırganıyor ?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Yanıtlarda birçok kişi gerçek değil ki demiş , o zaman gidip UFC , MMA veya CZW izleyin derim ancak birçoğunuzun midesi kaldırmaz.O yüzden fazla abartmayın , bu tarz eğlenceler milyonlarca kişi tarafından izlenmekte. Bu güreşin Dünya Kupası sayılan WrestleMania'lar her sene Mart-Nisan aylarında düzenlenir ve biletler Kasım ayında çıkar , çıktığı hafta tükenir. 80.000-90.000 kişi önünde yapılan bir etkinliktir.

Hollywood oyuncuları dizilerini tanıtmak için bu şovlara çıkmaya uğraşır , sanatçılar parçaları bu şovların temalarında kullanılsın diye uğraşır , milyonlarca dolar dönüyor bu piyasada.

En çok sevilen Amerikalı sporcu Kobe Bryan değil , LeBron James değil , Jordan değil , Woods değil , John Cena'dır. Make A Wish kampanyalarına en çok katılan ekip WWE ekidir. ABD başkanından , sanatçılarına kadar herkes WWE'yi takip eder , Super Bowl şampiyonlarına ilk önce WHC Title verilir.

Daha da uzayabilir bu yazı , ülkemiz insanları bilinçsiz olduğu için önyargı ile yaklaşıyorlar...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Türkiyede bu spor eğlence programı gibi anlatılıyor ,saçma sapan sözler kullanılıyor sanki masal anlatılıyor.

Rey Mysterio Jr harika biri adamsa süper hareketer var.

0|0
    0|0
  • takip etmeyenler yok

0|0
    0|0
  • güreş şampiyonu

0|0
    0|0
  • ben hiçsevmiyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Kalkıpta bi adamın belini 2 metre havadan bianda diz kapağına vurduğunda o bele hiç bişey olmamış gibi adam ayağa kalkıp devam ederse ben bu işi tabi çocuk eğlencesi diye görürüm.Kasmış masmış onların hepsi yalan.Kasların yapısı esnektir darbelere karşı şahsı korumaz hatta sinirler çok olduğu için fazladan ağrı yapar.Kemik yapısıyla alakalı bu,ancak o tür baskılara kimsenin kemği dayanmaz tamamen kurmaca oyun onlar

0|0
    0|0
  • yapmacık gelio çünkü gerçekçi değil o yüzden benimsenmedi. bizim insanımız kan ister acı ister olmayınca kabul görmedi

0|0
    0|0

• Zamanında kanda vardı ama artık PG diye bir şey çıktığı için kaldırıldı ama zaman zaman oluyor.

• o güreşteki hareketlerin %90'nı yapmacık

0|0
    0|0

• Zaten herkes böyle diyor bizde gerçek sanıpta izliyoruz zaten değilmi :D filmler gerçekmi Tv'daki herşey gerçekmi ?

• %1000 yapmacık.

• Yapmacık olması ve gerçek dışı olması bu sporun kötü ve izlemeye değez bir şey olduğu anlamına gelmez ayrıca tüm dünya bunu izliyor twitter'da Trend Topic denilen şeyin altını üstüne getiriyor bir şov için 100.000 kişilik stad doluyor üstelik hepsi ringe yakın yerlerde değiller ancak gelip izliyorlar çünkü Profesyonel Güreş'in hikayeleri, senaryoları, hareketleri, aksiyonu asla bitmiyor ve hep en uç noktada asla düşmüyor dünyanın 3/2'sinin yayın yaptığı bir şey üç,beş kişi sevmedidiyekötüolmaz.

• Hiiç boşuna o saçmalığı savunmak için destan yazma, izliyorsan ergensin, liselisin

0|0
    0|1
    • Birincisi 17 yaşındayım ve ergenliği tamamlayalı çok oldu ayrıca madem bunu izleyenler liseli ve ergen peki o zaman neden dünyanın 3/2'sinde yayın yapıyor ve ayrıca izleyicilerin yaş ortalaması 25-30 arası ?

• timurrıza aka sikkafalı engellendin

• Ergen hmm... Böyle konuşanız daha ergenliğe girmediğinizi gösteriyor.

• çünkü o gerçek bir spor değil, sadece şov ve eglence amaclı. o kişiler ringe cıkmadan once kac kez o hareketlerin koreografisini çalışıyorlar biliyor musun? 10 larca yüzlerce kez. gerçek vurmuyorlar, bana aşırı yapmacık geliyor. tamam sonucda oyle düşmek her babayigidin harcı değildir ama o adamlarla 70 kiloluk bir profesyonel serbest yada grekoromen güreşçiyi karsılastır, havada yer 70 kg lik havada. amerikan güreşçileri tabiki güreş eğitimi alıyorlar, zamanında hepsi de iyi sporcular oluyorlar ancak bu şov işine geçtiklerinde aşırı ek besinler supplementlerle çevikliklerini de kaybediyorlar, teknikleri de gidiyor. ben hiç izlerken eglenmedim o güreşleri. gerçek olimpik güreş izleyin asıl o zevkli. gerçek kan, gerçek emek, gerçek alın teri onda var.

0|0
    0|0

• Tüm Dünya şimdi mal biz akıllıyık değilmi :D adamnlar günde 7,8 saat antrenman yapıyor üstelik onların yaptıkları efekt,sunum vb. kimsede yok.

• hayr mal demiyorum tabi ki, seven izlesin, benim de birçok arkadasım var bayılıyorla. ben profesyonel olarak judo ve güreş sporuyla ilglendigim için amerikan güreşini hiçbir zaman sevemedim. o benim yapımla ilgili, benim bakıs acımla ilgili. su an artık milli takımlarda değilim ama genc milli takımda iken bizlerinde günde 7-8 saatlik antrenmanları oluyordu. izole teknik agırlık denge müsabaka gibi çeşitli antrenmanlar.ben adamların emegine birşey diyemem ama benim ilgimi çekmiyor :))

• + birgün gidip gerçekten güreş judo jiujitsu valetudo vb grappling tarzı bir spor yaparsan bence hangisinin bin kat daha zor oldugunu anlayacaksın. aşırı kaslı birisini de alıp 1 yıl eğitip çat diye amerikan güreşçisi yaparsın ama birisini alıp 10 yıl eğitsen bile gidip dünya şampiyonu bir grapplingci olcagını garanti edemezsin.

Yükleniyor...