Hepiniz lise öğrencisi oldunuz , bana yardım edebilir misiniz ?

hepinizin ayrı çalışma metodları vardı zamanında , bazıları hala benim gibi öğrenci. şu an mesele burada ne işim olduğu da değil cidden yardıma ihtiyacım var. belki sizin de benim gibi çalışmayıp son 2 haftaya sıkıştığınız oldu. 2 hafta full sınavız ve derslerin çoğunun son konularından bir haberim hele kimya dersinden tamamen bir haber.

Şu an 4 zayıfım var coğrafya sınavını kurtardıysam eğer 3 zayıf . coğrafyayla almancayı zayıf sayarsak kurtarabileceğim 2 dersim var ve diğer derslerimi de düşürmemem lazım çünkü ilk notlarım 50-70 arası . sınıfta kalmaktan çok korkuyorum , ve tiyatroya kaydolmuştum sene başında 3 gün sonra oyun çıkacak hoca okuldan derslerden alıyor provalara sınavlara hafta sonu çalışın hafta içi burdasınız diyor. orada mı çalışsam bir köşede ne yapsam ? lütfen yardım edin sınıfta kalmamam lazım bütünlemeler çok zor hayatta yapamam

Güncellemeler:
coğrafyayı kurtardım . tarihi de kurtarıcam sözlü notlarım tavan yapmış durumda. 2 zayıfım kalacak. fakat kimya fizik geometri 2. sınavları düşürmemem lazım. yarın kimya sınavım var ve canım hiç çalışmak istemiyor kapak açmadım ne yapayım şimdi ? :(

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Lisede hergün 6 dersin tümünde uyuyan biriydim evdede ders çalışmazdım gece yarılarına kadar bilgisayardaydım ama zayıf dersim yoktu ,yazılı olacağımız dersden bir önceki saat genelde hocalar serbest bırakırdı bende kızın tekinden defterini alırdım işlenen konuları 2kez okurdum taze bilgiyle çalışır kısa süreli hafızama kaydedip yazılıya girip en düşük 50 alır çıkardım.

Ama sadece lisede işe yaradı bu.Şuanda 2 yıllık dandik bir üniversitedeyim hiç kitap yüzü açmadım ygs içinde şimdi keşke 1 yıl daha hazırlansaydım diyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Deli gibi calışman lazım o kadar. yapacak birşey yok. sadece ders calışmaya yüklen. acıkcası anlamıyorsan bir kitabı 3-4 kere oku. aklında kalır. ama ezberleme. bilgi ögrenmek icin oku not alıp ders gecmek icin degil

0|0
    0|0
  • ekolhocaya gir,konuları anlamadan test çözme. konuyu kavra öyle test çöz. ya da çok sağlam kopya hazırla. ya da hocalarla konuş.

0|0
    0|0
  • dürüstce söyliyim ben kopya hazırlarken tüm dersleri öğreniyodum sonra sınavlda kagıtları cıkartmaya gerek kalmıyodu , eve minik minik kopyalar hazırla zaten ezberlersi hepsi baktın olmuyo D: sınavda cıkartırsın ve geçersin

0|0
    0|0
  • eğitim sistemi başta bozuk zaten. amaç testi kazanmak ve geçmek. bu olunca mezun ama adam olmayan tipler çıkıyor.

0|0
    0|0
  • sesli oku altını çiz.sonra tekrar oku.altını çizdiklerini not al heeeer fırsatta tekrar et bence

0|0
    0|0
  • okadar dersi geçemezsin bütünlemelere çalışmaya başla bence sen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kopya hazırla küçük kağıtlara okunaklı bir şekilde madde madde yaz.Her şeyi yazma kitapta önemli gördüğün ezber gerekteren şeyleri yaz.

Örn :

-Sıvıların kaldırma kuvveti :hdg

gibi

Bu kağıtları toplu iğne ile eteğinin alt kısmına (içine bacaklarının üstüne gelen kısmına yani) tuttur.Arka sıralara duvar tarafına geç sınavda eteği hafif kıvır ve yaz Özellikle çorap giyme o gün.Hiç bir öğretmen eteğini aç diyemez.En fazla ayağa kalk derler kalkarsın toplu iğne olduğu için dökülmez böylece fark edilmez benim taktik bu kolay gelsin :D

0|0
    0|0
  • hocanın dediği gibi haftasonu çalış canım dışarı çıkma gezme zaten tatil olcak okullar. iyice çalış birazda kopya yazarsın sıraya falan her ihtimale karşı :) sonrası Allah a emanet yapcak bişey yok. arkadaşlarından notları al benim provam vardı falan de

0|0
    0|0
  • allah yardımcın olsun canım. yapamam deme zor olan hiçbişey yok hayatta 3 dersi mi veremceksin. peki tiyatroyla aran nasıl

0|0
    0|0
    • çok iyi sayılmaz istemeyerek gidiyorum çıkmak istiyorum ama hocalar müsade etmiyor

• isteyerek yapmıyosan o iş de yaş..

keşke hiç girmeseydin böyle etkinlik saçmaları seni sadece derslerden uzaklaştırır. hocaların işine yararsın yani sadece. kaldığın dersler kimsenin de umrunda olmaz. yasadığım için biliyorum. Bütünlemelere çalışmaya başla sen. çık o tiyatrodan da biran önce. öyle yada böyle işine yaramıcak çünkü.

• 18 yaşının altındasın ve yasak olduğunu biliyorsun değil mi?

0|0
    1|0
Yükleniyor...