En İyi Zayıflama Yöntemi? Fitness mi Yürüyüş Mü?

1.63 boyunda 63 kiloyum. Yalnız şöyle bir şey var en fazla 58 durduğumu söylüyor insanlar zaten yüzden kilo alıyorum bir de hafif göbekten. kalçam bacaklarım midem filan yok. İnsanlar beni olduğumdan zayıf gördükleri için kilomın çok normal olduğunu zayıflamam kilo almamam gerektiğini söylüyorlar ama gerçek kilomu bildiğim için sorun ediyorum dar badi de ayva göbeğim çıksın istemiyorum. eylüle kadar 1 sene içinde aldığım 8 kiloyu geri vermek istiyorum 55 kilo olmak istiyorum şimdi bu 7 8 kiloyu spor salonuna giderek mi daha iyi veririm yoksa düzenli yürüyüş yaparak mı 3 ay içinde vermek istiyorum bu kiloyu. Ramazanda zorlanır mıyım oruçluyken? Yemek düzeni olarak ne önerirsiniz?

Güncellemeler:
Spor salonumu derken diyetisyene gideyim dedim iyi bir diyetisyen tavsiyesi ile zar zor bugüne randevu aldım. Çok yogunmuş neyse 63 kilo değil 61 kiloymuşum. sıkı spor yapmaya gerek yok dedi yürüyüş verdi önümüz ramazan olduğu için 2 haftada kaç kilo versek gözüyle bakıp 2 haftalık diyetimde çoğu şeyi yasakladı. Bakalım neler olacak :) He bu arada normalsin dedi en fazla 5 kilo veririz dedi birkaç ay yeter bize dedi. Ben demiştim size asıl kilomu göstermiyorum diye :)

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• En iyi kalori yakma yöntemi step hareketidir. Bundan sonrasında eliptik bisiklet gelir. Sonra koşu bandı ve en son kondisyon bisikleti. Şu şekilde yapabilirsin diyeti de uygulayarak;

Step (15 dk)
    Eliptik Bisiklet (30 dk)
    Koşu Bandı (20 dk)
    Kondisyon Bisikleti (15 dk)

1|0
    0|0
    • bunları yaparak ve yemege dikkat ederek 1 ayda kaç kilo veririm :)

• Biraz klişe olacak ama bu kişiden kişiye değişir. Yağ ve tuzu hayatından çıkartıp (zeytinyağı hariç) karbonhidratı da azaltırsan diyetini etkili kılarsın. Proteine yönelik bir diyet yap. Bu diyetle beraber 1 aylık sporda ilk haftada 2-3 kilo su atar vücut. Geri kalan üç haftada da minimum bir bu kadar da yağ/kas yakabilirsin. Spor süresini arttırarak verdiğin kiloyu da arttırmak mümkün.

• böyle olursa 1 ayda istediğim kiloda olurum 1 1 buçuk ayda çok iyi ya bu :)

Erkekler Ne Diyor 13

• en iyi zayıflama yöntemi
    yemek yememek az ama cok az yemek
    Ve yürümek iyidir. ama nasıl yürümek? hızlı yürümek zayıflatır.
    Ve su iç

1|0
    0|0
    • yemek artık yemem yaz geldi sıcaktan filan bütün sene patates kızartması yedim o yüzden böyle oldum ve ben su içemiyorum ya en fazla 2 3 bardak :( spora yazılmayayım mı yürüyüşle zayıflayamam gibi geliyor :(

• bende şu an öyle düşünüyorum sporu bırakınca haftasonları yürürüm diye düşünüyorum sıcakta açık alanda yürümek daha zor geliyor bana çünkü :)

• umarım istedigine ulaşırsın. unutma hızlı yürümelisin. cünkü yavaş yürümede enerji kaybın cok az

• fitnes iyidir ama karma yapmalısın zayıflamak için spor yapacaksan hiç ugrasma derim ama zinde bir vucut için yapıyorsan karma yap derim ikisi bir birada en etkili olur

1|0
    0|0
    • Zayiflamak ve saglikli vücut ikisi dr hedefim

• Hergün en az 1 saat koşmalısın abur cubur koladan uzak durmalisin sofradan doymadan kalkmalısın

1|0
    0|0
    • Uzak duracagim inanıyorum :)

• Tempolu yürüyüş kafi güzel bir diyetle abartmadan

1|0
    0|0
    • istesem de diyet yapamam yine yerim ama az yerim... tempolu yürüyüşle ne kadar veririm bir de yürüyüşte disiplin olmadığı için kaçamak yapma olanağım çok :(

• Kışın okul var ama

• Sen 8 kilo verince 1.75 55 kilo gösterirsin wallahi.Yakın çevren keklemiş seni üzülme diye.

1|0
    0|0
    • görsen sende 63 demezsin 63 kilo olanlarla aramda rahat 5 6 kilo var gibi gözüküyor

• Ok.tamam Giriş yapıldı.Gelişme ve sonucu merakla bekliyorum.Sevgiyle kal.

• inşaAlah 1 buçuk 2 ay sonra güzel haberlerle gelirim. Sağlıcakla kal :)

• Yuruyus

1|0
    0|0
    • spor salonunda daha çabuk zayıflamaz mıyım?

• Bende oyle düşündüm sabah giderim diye de ac karna ne kadar yapabilirsem diye :)

• Yaptıktan sonra gene yersin ;-))

• fitness iyidir

1|0
    0|0
    • Oyle olacak galiba

• yürüyüş her kasını çalıştırmazken , fitness vücut kaslarını tamamını çalıştırır sonuca hızlı ulaşırsın :)

• spor salonu cünkü yürüyüş sonrası mutlaka tıkınma ihtiyacı duyuluyor spor salonunda mideye artık ne oluyorsa yemesenizde pek etkilenmiyorsunuz

1|0
    0|0
    • ben o kadar yürüdükten sonra yemek yemeye üzülüyorum asıl :)

• yemek yememek :D

1|0
    0|0
    • patates kızartması waffle bir süre dure demem lazım :)

• patates kızart :)

• bekliyorum hazırlanmasını

• kilon gayet iyi gerek yok
    şahsi düşüncem

1|0
    0|0
    • vermem gerek biraz :)

• sempatik şişko seni :))))
      güzel espiri

• Ben sisko değilim hiih :D

• yürüyüş ne yaa her sabah koşusuya çık mekik çek bu çabuk zayıflatır seni ve sıkı olursun

1|0
    0|0
    • yazın koşulmuyor ya :)

• Ahahahahahahhaha tamam gor 1 ay sonra kilo vermis olarak gelecegim :D

• şuanki halini göremedimde neyse 1 ay sonraki haline bakarım o zaman

• En iyisi kosu kos gundr 5-7 km arasi miss

0|0
    0|0
  • Bisiklet. Başka bişeye gerek yok.. Ayrıca yeni yerler keşfedersin

1|0
    0|0
    • iyi olur bisiklette hava çok sıcakken bir de oruçluyken olmaz o ya :)

• Ama bisiklet surmek bacaklarda kas yapiyor pek hos durmaz sanirim

Kızlar Ne Diyor 3

• Kesinlikle yuruyus yap ben kisin spor salonuna gittim ve bir sure sonra okulumdan dolayi biraktim biraktigim icin cok fazla kilo aldim kesinlikle spor salonuna gitme

1|0
    0|0
    • sen böyle diyince kafam karıştı şimdi :( spor salonunda da koşu bandı filan var onları yapsam hani :S

• Cok rahat verirsin dert etme ;) koskoca 90 gun

• InsaAllah ya :)

• Sanırım bu soruyu daha oncedende sordun :D fitnessı bilemem ama yürüyüş yaparak kilo verebilirsin

1|0
    0|0
    • geçen gün benim boylarımda aynı kiloda olan biri de yazmış bende rastlamıştım hatta şaşırmıştım aynı boy aynı kilo diye :) Spor salonunda daha çabuk zayıflamaz mıyım?

• sende zayıfmışsın baya :)

• spor :D :D :D :D

0|0
    0|0
    • çok kararsız kaldım :) sıcakta açık alanda yürümektense spor salonu daha mantıklı geliyor da onu da 3 ay sonra bırakırım hatta 1 1 buuk ayda istediğim kiloya gelirsem bırakırım sonra geri kilo alır mıyım korkusu var :)

• o kadar kilo verirsem ederim herhalde :)

• orasını bilemem ;)

Yükleniyor...