Hangi dövüş sanatını öğrenmeliyim sizce?

Dövüş sanatı öğrenmek istiyorum.Karar veremedim ama sizce hangisini öğreneyim? :) Karate, judo, kung-fu gibi gibi..

0|0
7|45

En İyi Erkek Görüşü

• wing chun..Bruce lee ve hocası ipman ın devam ettirdiği dövüş sanatı.Bu dövüş sanatının oluşumunu bir bayan yapmıştır.Güç gerektirmez.Yüksek tekme kullanılmaz.Tamamen seri ve keskinlik içerir.Bana göre bir bayanın ciddi anlamda kendini savunabileceği en mükemmel dövüş sanatıdır.Ama bunu icra eden kurumlar çok çok azdır.İmkanınız varsa öneririm.

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 44

• gücün standart bir erkeğinkine göre aşağıda kalacağı için teknik dövüş sanatlarını öğrenmeni öneririm. eğer rakibin hem cinsin ise böylece karşıdakini tekniğinle gücünü birleştirerek alt edersin, bunun için sana kick box, karate judo gibi güçle orantılı dövüş teknikleri yerine wing chun - wing tsun gibi tekniğe ve çabukluğa dayalı bi stil öğrenmeni öneririm, ama eğer başlarsan 4. seviyeye gelmeden bırakma.

1|0
    0|0
  • aikido

1|0
    0|0
  • Kadın dövüş sanatı olan, "wing tzun" kadınların bulduğu bir dövüş sanatıdır.

Not: kadınların, bu dövüş sanatını bulmalarının en büyük nedeni, erkek egemenliğine son vermek içinmiş.

1|1
    0|0
  • ben bi 2-3 sene tekvando yaptım tadı damağımda kaldı bıraktım diye iç çeker dururum bence mükemmel bir dövüş sporu tavsiye ederim

1|0
    0|1
  • Kesinlikle Wing-Chun rakibi kendi gücüyle dövme sistemidir.Wing chunu çinli bir kadın oluşturmuştur,İpmanda geliştirmiştir.Yani atası kadındır kadınlar kolayca yapabilir mesela vücudun denge merkezi çenedir bir kişinin çenesini çevirerek düşürmek mümkündür yani güç harcamaya gerek yok.Bu gibi örnekler.Box,kickbox,muay thai bu sporlardaki gibi efor sarfetmene gerek yok bunlar müsabakaya yönelikdir.Wing chun sokakdaki tehlikelerden korunmak için mükemmel bir silahdır.

1|0
    0|0
  • Lejodendro miyaki jiddu kung- fu de suzuki yi öneririm.

1|0
    0|0
  • tekwando kickboks tercih et derim.

1|0
    0|0
  • arkadaşım kesinlikle taekwondo diyorum. ilk önce bunu kavraki. diğer dallara rahat geçiş yapabilesin. aslında bu dövüş sanatlarını özellikle bayanlar öğrenmeli diye düşünüyorum. çünkü herhangi bir olaya karşı bayanlar çok savunmasızlar ve güçsüzler. en azından kendilerini kanı bozuk erkeklerden koruyabilecek kadar öğrenmeliler.güzel bir karar vermişsin arkadaşım. başarılar dilerim

1|0
    0|0
  • adrift adlı arkadaşa katılıyorum.Wingçun olarak bilinir. Dünyanın en öldürücü sporudur. Her türlü saldırıyı bertaraf edebilirsiniz. Mükemmel bir spordur. Çinli bir kadın tarafından bulunmuş olup bilinen en büyük ustası İpman dir. Özellikle boyun bölgesine yapmış olduğu darbelerle rakibinizi ölüme götürürsünüz.

1|0
    0|0
  • Tekniklerle uğraşma. Kung fu karatenin atasıdır. Ve tarihi de çok geniştir. Bu yüzden kung fu gayet iyidir:)

1|0
    0|0
  • öncelikle nasıl bir sanat olaccağına karar vermelisin sana ona göre yardım edebilirim.

mesela bazılarında en kısa yoldan rakibi nakavt etme varken bazılarında ise daha ciddi zarar verme ( kol bacak kırma ) bazılarında ise fazla güç gerektirmeden rakibini etkisiz hale getirme özellerikleri taşır.

yani hepsinin birbirine karşı avantaj ve dezavantajları var bunlara göre karar ver nasıl birşey istiyorsun yardımcı olayım.

1|0
    0|1
    • Kısa yolda yere serme :D

• kısa yoldan serme ise wing tsun öneririm rakibi en kısa yoldan ve bir an önce nakavt etme üzerine kurulmuştur..

ayrıca asansör gibi dar alanlarda çok etkili bir savunma sanatıdır..wing tsun'da rakibe general denen ( yani kafaya ) en kısa yoldan ulaşıp işi bitirmeyi öğretirler..ama kolay değildir oldukça çaba ve çalışma gerektirir pratik yapmak en önemlisidir.

• kendi türlerinle başedebilmek içinmi yoksa bizim türümüz içinmi onu cevaplarsan

1|0
    0|0
    • dünyada ciddi değişiklikler oluyor berlin duvarı bile yıkılalı yıllar oldu, arap baharı geldi diktatörler yıkıldı her yere demokrasi geldi sen savaştan yanasın bacım savaşma seviş derim

• Jujutsu en iyisidir , karate mi kaldı.

1|0
    0|0
  • Kung Fu Wing Tsun öğren. Bir bayan için en ideal dövüş sanatı budur. Kurucusu da bir kadındır.

1|0
    0|0
  • hapkido

1|0
    0|0
  • wing tzun diyenlere katiliyorum.bir tur kung-fu olmasi lazim.ebmas diye netten arastir.acilimi emin boztepe material art system.bu adam bruce lee'nin ogrencisini 45 saniyede navakt etmistir.bilginize.

1|0
    0|0
  • boks

1|0
    0|0
  • bag jit -su öğrenmeni tavsiye ederim... bayanlar için çok pratik ve kullanışlı bir dövüş sanatı

1|0
    0|0
  • Sokak dövüşü öğren valla işe en çok yarayan o.Ben hayatımda daha muazzam bişey görmedim.Zaten sporların hepsi kendini savunmaya yönelik.

1|0
    0|0
  • bacakların uzunsa tekvando ile başlayabilirsin. tekvando nun temelleri hepsini kapsar. bir süre sonra istediğin başka bir dala rahatlıkla geçiş yaparsın.

1|0
    0|1
  • Tekme atmayı bacak arasını tutturacak kadar ögrenmen yeterli :))

1|1
    0|0
  • aikido çok zevkli

1|0
    0|0
  • MMA

1|1
    0|0
  • matrak şimdi moda o.

1|0
    0|0
  • kickbox