Ramazanda Kas Kaybı Yaşamamak İçin Ne Yapmalıyız?

Sporcu arkadaslarımızın muzdarip olduğu konulardan biridir herhalde. Sonuçta vucudumuz 15-16 saat aç kalıyo. Bu süre zarfında formumuzu nasıl koruruz. Kas kaybı olmaması için nasıl beslenmemiz gerek. Yardımcı olursanız sevinirim :)

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Sahurda 1-2 bardak süt içmeyi ihmal etme. 6 saat boyunca protein ihtiyacını karşılar. Kalan 7-8 saat yapılabilecek bir şey yok. İftarda da kana hızlı karışan protein ile başla. Örneğin, lor peyniri veya yumurta beyazı. Başka yapabileceğin bir şey yok :)

0|0
    0|0
    • Sahurda proteini fazla kaçırma dikkat et. Su kaybı çok olacağından dehidrasyon yaşarsın. Susuzluk krizi çekersin :)

• günde 3.5 litre su içiyorum zaten :) O kadarda çalıştım kas yaptım valla erirse çok üzülürüm :)

• Sahurda kompleks karbonhidrat al ve iftarda kana daha hızlı karışan yiyecekler yediğin sürece minimumda tutarsın. Kırmızı eti ihmal etme karnitin seviyesi düşmesin ki vücudun aç kalınca kası değil de yağı yaksın.

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 4

• Sahur : 3 ince dilim ekmek, 25 gram beyaz peynir, 3 - 4 adet zeytin, 1 yemek kaşığı bal, 1 su bardağı süt, söğüş salata, 4 kesme şeker
    İftar : 8 yemek kaşığı sebze, 3 ızgara köfte (90 gr) veya alternatifleri, 3 ince dilim ekmek, 1 çay bardağı yoğurt, salata
    Akşam ara-1 : 2 ince dilim ekmek, 1 kibrit kutusu peynir, 1 çay bardağı süt
    Akşam ara-2 : 3 porsiyon meyva

1|0
    0|0
    • Açıklaman için teşekkür ederim kardesim. Fakat şeker yazmışsın onu yesek yağ depolamazmıyz

• haftada 3 gun spor yeterlı kanks ıftardan sonra

0|0
    0|0
  • oruç tutma.

0|0
    0|1
    • Olur mu kardesim öyle. Kasta kaybedeceğimi bilsem Allah'ın ibadetlerini yerine getirmem şarttır.

• Namaz kıl fazladan.
    Kas yaparsın :Dd

0|1
    0|1
Yükleniyor...