SQUAT yapmak istiyorum ama...?

bacakları inceltiyor mu kalınlaştırıyor mu inanın anlamadım bilenler bilgilendirebilir mi?

internetten yapanlara bakınca tamam popoları dik ama genişlemiş ve büyümüş gibi duruyor tabi bacaklar da öyle...

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• tamamen beslenmeyle alakalı bişi hareketi sadece yaparak büyütemezsin mesela ama beslenmeni sağlam yaparsan protein ağırlıklı ordaki kasların gelişir kalçan sıkılaşır ve büyür aynı şekilde bacaklarında öyle. Fakat diyetini yapıp kilo almadan squat yaparsan küçülür sıkılaşır.

0|0
    0|0
    • teşekkür ederm ya nihayet adam akıllı cevap veren oldu

• peki bişey daha soracm alttaki kaslar gelişir demişssin ya kalça ve bacaklarda var olan yağlar kasa dönüşmez dimi hani bayanlarda kasa dönüşmesi hormonal açıdan zor ya..

• Hiçbir cinste yağ kasa dönüşmez öyle birşey yok o halk efsanesi. Pamuktan demir yapmak gibi bişey o dediğin. Sen squat yaparsan ondan sonra beslenmenede et tavuk yumurta olarak dikkat edersen kalça ve bacak bölgesinde kas yapısı oluşmaya başlar. Ama aynı zamanda spor yaptıgın için efor sarfediceğin için hamur işini tatlıyı ekmeği pirinci falan kesersen o eforu vücut yağlardan alır bu şekilde yağda yakmış olursun kas yaparken ama bu iş baya meşakkatli. Yağlar kasa dönüşmez ama kas yaparken yağlarıda eritebiliriz.

Erkekler Ne Diyor 9

• Merhaba
    Hem inceltir hem de kalınlaştırır. :) Bu, antrenman programının ne amaçla tasarlanıp, hangi tekrar aralıklarında, nasıl hareketler yazıldığı, hangi antrenman sistemleri uygulandığı vb. pek çok etkene göre değişen çok kompleks bir durum.
    Salona üyelik ücreti "ödemeden" antrenör eşliğinde profesyonel yardım (Özel Ders ya da Danışmanlık) almak isterseniz özelden ya da profilimdeki facebook sayfamdan bana ulaşabilirsiniz

0|0
    0|0
  • Yapma kürdan gibi kalırsın sonra.

0|0
    1|0
  • Suat mı yapmak istiyorsun nsıl yani

0|0
    1|0
  • bacakları inceltiyor yağ yakıcı bir hareket ama ilk günler zor yapmak.

0|0
    1|0
    • bana nedense popo ve basen kısmı kaslaşmış genişlemiş gibi geldi

• guzeldir bacakların incelir merak etme...

0|0
    1|0
  • One ya alet mi ilaç mi

0|0
    1|0
  • bacak kası da yapar. iyi ayarlaman lazım

0|0
    1|0
    • O ayar nasıl yapılacak peki?

• offff sallıyo bu da senin gibiler niye cevap yazıyo anlamıyorum

• yumurta, balık, tavuk kırmızı et, süzme peynir. bunları az tüket çünkü kas yaparlar. sporu da her gün ama az yapmalısın. günde en fazla yarım saat... önceki cevabım için kusura bakma bir an boş bulundum :D

• Popon daha sıkı geniş olur.Aynı şekilde bacakların da...İri popolu hanfendilere hiç tavsiye etmiyorum.

0|0
    0|0
    • profildeki sensen bu işi biliyosun o zman:) e ne tavsiye edersin önce kilo verip sonra mı yapmalıyız bu hareketi popo dikleşmesi için

• Aynen öle...Squat aslında bir bacak egzersizidir. Popo için squat yapılmaz. Squat yaptığında baldırlarında ki kasları geliştireceği için bacakların kalınlaşmaya devam eder. Squat 'ın popoya etkisi yok mudur? Elbette vardır. Ancak bu hareketin ilk amacı bacaktır... Popoyu izole eden ancak bacağa dokunmayan bir egzersiz istiyorsan One-Legged Cable Kickback hareketini dizini hiç kırmadan yapacaksın.ayrıca popoyu çalıştırmak için butt lift ve superman hareketlerini uygulayabilirsin

• hayırlısı ıns canım yaa.s

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• squat bilinçli yapılması gerekn bir spor yoksa ölürsün bacak ağrısından 3 gün çektim acısını

0|0
    0|0
    • evet zormuş.. peki sen uzun süre yapabildin mi yani faydasını gördün mü diye merak ettim

• 1 kez denedm o ağrıyı çekince denemedim br dha

Yükleniyor...