Çalışan bir bayan mı? Yoksa evinin kadını bir bayan mı isterdiniz beyler?

Ekonomik özgürlüğünü eline almış başarılı bir kadınla mı hayatınızı birleştirmek isterdiniz? Yoksa Ekonomik özgürlüğü olmayan evinin kadını çocuklarının annesi bir kadın mı tercihinizdir?

0|0
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• Sosyalist bir insanım. Siyasi ve ahlaki görüşlerime göre çalışmamak tabi ki özürlülük ve yaşlılık hariç insanlığa aykırıdır. Başkalarının emeği ile oturduğu yerden para kazanan insanlar açıkca emek hırsızıdır. Çalışmak en büyük erdem ve emek en yüce değerdir.

Nisa 34 buyurur ki "Erkekler kadınlara hükmeder. Allah birini öbüründen üstün kılmıştır. Çünkü erkek kendi malını harcar. Saliha kadınlar erkeklerine itaat eder"

Kadının çalışıp para kazanması İslama göre bir bakıma erkek egemenliğinin sonu olabilir buradan yola çıkarsak. Türk toplumunda yıllardır kemikleşmiş erkek egosuna ters gelebilir. Gelsin veya gelmesin Türk kadını erkeğin kölesi olmadığını göstermek zorundadır. Bunu da ondan izin alarak değil kendi hür iradesi ile isteyerek yapmalıdır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• soru benim cevabıma göre eksik olacak.

şimdi kadın çalışmasın değil çalışsın. bu onun isteğine bağlı. ama kadın evini eksik etmemeli. atıyorum ben akşam evime geldiğimde eşim yorgunluğundan dolayı konuşamayacaksa iki muhabbet edemeyeceksem sakata gelir. çalışsın ama eksik etmesin hani.

Buna bağlı olarak, nasıl bir erkek eve gelir getirmediğinde sünepe lakabı alabiliyorsa kadın da evine dikkat etmediğinde benzer yakıştırma alır. Kadın erkek eşittir, ama görevleri üzerine. kimse ezik değildir. benim düşüncem.

0|0
    0|0
  • isterse çalışabilir,çalışma evde otur çocuk büyüt demek haksızlık olur.engel olmam fakat önemli olan çalışıp çalışmaması değil.Kadının eğitimli olması gerek.Bu şekilde bir gün benden boşanmak isterse bile çalışacağı bir işi olur.

0|0
    0|0
  • "Ekonomik özgürlük" kavramı bu soru için olmamış. Nitekim eşimi çalıştırmayacaksam bunun anlamı ikimizede bakabilirim demektir. Veya çalışmasına izin veriyorsam geçim darlığından dolayı izin vermişimdir.

Ekonomik özgürlük, evleneyim ama sosyal hayatıma karışma mantığını güder ;)

0|0
    0|0
  • zeki güzel seksi iyi bir aşçı kültürlü zengin prezentabl eğleceli komik soytarı kalçası küçük sarışın

0|0
    0|0
  • ben erkek egemenliğini kabullenmiş sadece kocasına yemek yapan çocuk bakan kadınlardan nefret ederim.hayatta bir amacı olan dik duran özgür cumhuriyet kadınlarına canım feda.kadınlar mutlaka ama mutlaka ekonomik özgürlüğünü kazanmalıdır.isteyen çocukta yapar kariyerde.ben feminist sağlam kudretli devletli haşmetli hükümet gibi kadın isterim.

0|0
    0|0
  • kendi özgürlüğü olan bana muhtaç olmayan bir kız tabiki,hayat müşterektir

1|0
    0|0
  • farketmez bana.

0|0
    0|0
  • çalışsın yaa yazık para kolay kazanılmıyor.

0|0
    0|0
  • karı parasına güvenen p**evenk hiç evlenmesin ki karıya bakamayacaksa.

1|0
    0|0
  • evin hanımıda evde çalışıyo zaten

0|0
    0|0
  • ben yarin oldum diyelim.esim calismasa cocuklara kim bakar? insanin basina her hal gelebilir.calisan kadin guclu kadindir.

0|0
    0|0
  • Benim evlenmek isteyeceğim kadın güçlü olmalıdır.Bunun için de, ekonomik özgürlüğü elinde olan bir kadın çok daha iyidir bence.

0|0
    0|0
  • Ne demişler,işleyen demir pas tutmaz,çalışan kadın yas tutmaz :D

0|0
    0|0
  • Çalışmayan. (:

1|0
    0|0
  • ikisini bir yürütebilen kadın.

0|0
    0|0
  • çalışmalı bence..

0|0
    0|0
  • çalışsın veya otursun 2side uyar.

0|0
    0|0
  • Öğretmen olaydı iyiydi:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Bu işler paraya bakar.. emin ol ki çok parası olan kimse ideali gerektiren meslekler harici kendini yormaz..

1|0
    0|0
  • hiç çalışasım yok bir adet zengim koca rica ediyim

0|0
    0|0
    • cok zengin olmasada olur diyorsan seni kayinbiradere alalim:) kel bir kilibik istermisin:)

• Bayan dedigin egitimli olmasa bile kendini kendi capinda gelistirmis olmali eh calisan demir paslanmaz kariyer gereklidir.

0|0
    0|0
  • Bu devirde tek maaşla ev geçindirmek zor bayanın çalışıp eşine yardımcı olması şart.

0|0
    0|0
  • esimde olsa kendi parami kazanmak isterim ileride neyin ne olacagi bilinmez :) herseyi garantiye almak lazim :))

0|0
    0|0
  • Sence evdekiler çalışmıyor mu ?

Çalışanlar ektradan dışardada çalışıyor.

0|0
    0|0
  • Koca zengınse, ne gerek var çalışmaya gezip tozmak varken.

Ama değilse kariyer yolları taştan.

0|0
    0|0
  • Çalışan güçlü kadın tabii ki.

0|0
    0|0
  • nefes alsin yeter diyenlere hello diyorum buradan.

0|0
    0|0
  • ben evlendikten snra çalışmak istiyorum evde oturmak bna göre değil pek

0|0
    0|0
  • Bence bayan dedigin egitimli olur, zaten cocugu olduktan sora bayanlar genelde calismaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...