Kosuya baslamak istiyorum...?

Kosmaya baslamak istiyorum. Ama kondisyonum iyi olmadigi icin cok cabuk yoruluyorum! Bogazim ve cigerlerim agriyo. Yeni kouya baslayan biri olarak ne yapmaliyim. Ne kadar sure kosmaliyim?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• ilk olarak aşama aşama yürüt bu işi. kaç metre koştuğun değil kaç dakika koştuğun önemli. yeni başlıyacaksan kesinlikle koşuyla başlama, mesela ilk 15 dkka tempolu yürüyüş yap 5 dkkada koş 1 hafta böle devam et sonraki hafta 15 dk yürü 10 dkka koş sonraki hafta 15 dk sade koşu sonraki haftada kondisyonun artacağı için koşu dakikanı 30 dkya çıkar ve böle devam et ileride artırmak istersende gücün yettiğince artırabilirsin. ama şuna dikkat ilk günlerde kesinlikle fazla yüklenme yoksa 1 hafta yürüyemez hale gelirsin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Hiç koşmamışsan ilk olarak iki hafta günde yarım saat hızlı tempoda yürüyüş yap. İki hafta sonunda iki dakika koşu dört dakika yürüyüş gibi setlerle yarım saat koş. Ve her hafta koşu dakikasını arttır. Ama yüksek tempoda koşma. Yaklaşık iki üç ay sonra aralıksız 30 dakika koşacak kondisyon kazanacaksın

1|0
    0|0
  • ilk once yuru tempolu ara ara kos kosulari artir.

1|0
    0|0
  • koşma bence, tempolu bir buçuk saat yürü bir süre 2 ay kadar göreceksin koşman çok rahat olacak

1|0
    0|0
  • günde 2 km ile başla 2 haftada bir 1 km artır. koşarken burnundan nefes alıp ağzından ver bu önemli ;)

1|0
    0|0
  • Uzunca bir yokuş bul ve kendini aşşağı doğru sal.

1|0
    0|0
  • istersen ikimiz kosalim?

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• ilk önce yürüyüşten başlamalısın. sonra hafif temponu arırabilirsin. birden artırdığında yarraı değil zararı olur

1|0
    0|0
  • ilk önce yavaş tempolu ve kısa mesafe koşmaya başla zamanla diyafram genişler zaten

1|0
    0|0
Yükleniyor...