Aikijutsuya başlayacağım sokakta işe yararmı?

Merhaba arkadaslar ben ninbudo aikijutsuya baslayacagım bileniniz varmi bu sanat aikido kökenine ait savunma sanatı yani sizce bu sokakta işe yararmı baya savunma amaçlı olarak bıçak sopaya karsı korunabilirmiyiz

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• hic bir spor dali sokakta kullanilmak icin ögrenilmez savunma amacli ok ama sirf kavga icin ögrenilmez.

0|0
    0|0
    • Yok onu biliyorumda zor durumda olsam sokakta etkili olurmu

• dögüs sporlarinin hepsi zor durumda faydali olur.

• Yalniz bu spor degil sanat

Kızlar Ne Diyor 1

• öğrenilmesi gereken bişey tabi bir yerde işine yarıyabilir

0|0
    0|0
    • Elbette tabiki sizde ögrenin

Erkekler Ne Diyor 2

• Uzakdogu spor ve sanatlari yetersiz kaliyor genellikle sokakta.bunu 10 yol karat,3yil taekwondo yapmis ve dovus sporlari hakkinda yuksek bilgisi olan biri olarak rahatlikla soyleyebilirim.

Sokakta yaramasi icin istiyorsan krav maga, boks, kickboks, mma vee illa uzak dogu olsun diyorsanda muay thai.

0|0
    0|0
    • Ama aikijutsu baya ii gibi aikido kökenli bicak sopaya karsi grup kavlarina karsi savunabiliniyor videolarina bakin zaten anlarsiniz

• Yaa videolar filan bizde cok cektik, gorundugu gibi olmuyor. Soyle dusun aikijutsu yu kullanan bir askeri birlik var mi?
      Illa bicak, sopa dan korunacak bilgi istiyosan krav maga ogren, kendisi basta israil ve amarikan ordusu olmak uzere seckin askeri birliklerin ogrendigi bir savunma sanatidir

• Krav maga yok benim bölgemde aikijutsu buldum isde ona gidicem baskasinin kullanmasina gerek yokki önemli olqn kendinin ögrenmesi ve uygulaması bence etkilidir saf aikido degil icinde jui jitsuda var

• Aikijutsu hakkında bir bilgim yok. Sokakta işe yaramasını istiyorsan Muay Thai - Kick Boks ya da Wing Chun öğren. Ben uzun süredir Muay Thai yapıyorum o zamandan beri kavgada zorlandığımı hatırlamam

0|0
    0|0
    • Yok ben savunmaya yönelik ariyorum aikijutsuda aikido kökenlidir bicak sopaya karsi isde grup kavgalarina karsi savunmak icin gitmeye karar verdim

Yükleniyor...