Anne olmak için yaratıldığınızı düşünüyor musunuz?

Anne olmak için yaratıldığınızı mı düşünüyorsunuz?

• Evet. Biz kadınlar bunun için yaratılmışız.
    47% (71)22% (11)41% (82)Oy Ver
  • Vücudumun bozulmasına göz yumamam.
    5% (7)12% (6)6% (13)Oy Ver
  • Çocuklarım olsa da işimi bırakmam.
    17% (26)6% (3)14% (29)Oy Ver
  • Bebek mi? Bilemiyorum.
    23% (35)10% (5)20% (40)Oy Ver
  • Diğer
    8% (12)50% (24)19% (36)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
45|13

En İyi Kız Görüşü

• Çoğu kadın anne olma hayali kurar, ister ancak kadınlarımıza sadece anne gözüyle bakmak çok yalnış. Onlar aynı zamanda, çalışan bir kadın, bir eş, bir arkadaş, bir kardeş yani insan. Sen anne oldun sana yakışmaz, bu hareket bir çocuk annesine yakışıyor mu hiç sözlerine iflit olurum.

Anneler sadece anne değildir.

13|1
    1|2

Kızlar Ne Diyor 44

• Anne olmak hayatta şu ana kadar yaşadığım en zor tecrube oldu. Hayat her alanında insanı baştan sınıyor.

Çocuğumla birlikte meslek hayatımı dondurdum ve şimdi iki yaşını doldurmak üzereyken artık iş hayatıma geri dönme planları yaparken aklım hala bebeğimde. "Ona ne olacak, kim bakacak, yeterince ilgilenebilecek mi, doğru şekilde beslenecek mi, başkasına güvenebilir miyim, bebeğim beni unutur mu, yeterince emzirebildim mi, acaba beni unutur mu?..." gibi kaygılarla dolu aklım.

Anne olmak bitmeyen bir lanet ama insanın başına gelebilecek en tatlı lanet. Her kadın bu duyguyu yaşamalı, sadece acele etmeyin ;)

2|1
    0|0
    • kaygılarınız da haksız sayılmazsınız, annenin yerini hiçbir şey, hiçbir kimse tutamaz tabii, baba dahil!

• A dedim. cünkü bi kadin sevmek icin yaratilmis desek yanlis olmaz. biz asiri sevgimizi bir yere yogunlastirmayi severiz. öncelikle bi insan olarak ama. esimizi severiz cocugumuzu severiz. ve sevmek bizi mutlu eder. vücudum bozulacak diye yada baska sacma nedenlerden dolayi anne olma istemiyorum diyen (mesela iyy emziremem, aman kim ugrasacak bana göre degil düsüncesiyle aslinda sorumluluk sahibi olmadigini gösteren vsvs. böyle nedenlerden dolayi istemeyenlerede zaten anne olmak nasip olmasin daha iyi. dünyaya bi can getirmek kadar büyük bir olayin yaninda seklim bozulacak gibi biseyi kim düsünür? okadar bencil olan düsünür. annelik bencillige izin vermez. anne olmak dünyanin en sevgi dolu varligi olmak demektir. asla sevgi dolu olan bi anneyle ve tabi ayni zamanda bi es, bi arkadas, bi abla, bi yenge, bi gelin, bi calisan, onca isine ragmen dünyayi nasil düzeletebilirim diye caba sarfedip düsünen bi insan olarak, baska hicbirseyle kesinlikle kiyaslanamayacak bi varlik olur.

bilime düskün arastirmayi cok seven kariyerimi cok önemseyen bi insanim. ama sevgi dolu bi esim olsun kucagimda bi cocugum olsun ve bana mutluluktan ötesini göstersinler, herseyden gecerim

0|1
    0|0
  • Her daim anaç olma özelliğimle dikkat çekerim.Bana ait bir canlının olması da ilerde bende nasıl duygular oluşturur bilemem ama yüzde yüz kutsal bir vazifedir..Bir meslek olduğunu düşünüyorum karşıklık beklenmeden yapılan bir görev.

Dünya o kadar adaletsiz bir yer ki bir anne 6-7 çocuğa bakarken bunun için ciddi bir özveride bulunuyorken kimi evlatlar bir anneye babaya bakmayı sorun eder hale getiriyorlar.

0|1
    0|0
  • 2 Gün önce arkadaşım bebeğini doğurdu sezeryan oldu ve gittiğinde acılar içindeydi ama yüzü meleksi bir ifade ile gülüyordu , anne olmak nasıl bir şey gamze diye sorduğum da çok garip tuana çok garip bu benim mi diyorum defalarca dedi ama yüzü nasıl gülüyordu , o an gerçekden bu duyguyu tatmak istediğimi farkettim , kendi canından bir can daha bundan daha güzel bir haz daha olabilir mi , evladım için çok yol gösterici , arkadaş ve fedakar bir anne olurum sanırım tıp kı kendi annem gibi... Sevgiler

0|1
    0|0
  • Asla.

0|1
    0|0
  • Aşıkkı

1 bucuk senelık evlıyım ve artık cocuk ıstedıgımı dusunuyorum cocukları cok sevıyorum bırde kendı canımdan kanımdan olsa kımbılır nasıl bı duygudur Allah ısteyen herkese hayırlı saglıklı evlat veya evlatlar nasıp etsın ınsallah bende dahıl :)

0|1
    0|0
  • elbette bu bize bahşedilmiş mükemmek birşeydir ama kimse bayanlar sadece anne olmak için bu dünyaya gelmiş demesin

1|2
    0|1
  • kesinlikle anne olmalıyım 8 senedir içimde acayip bir annelik duygusu ve isteği var

0|2
    0|0
  • her kadin anne olmak icin yaratilir ama her kadindan malesef anne olmaz , Anne vardir yemez yedirir, giymez gidirir , Anne vardir sadece dogurur annelil duygusu yoktur , Anne hukukunun yüksekligi hususunda en meshur hadis-i serif sudur

"CENNET ANNELERIN AYAGI ALTINDADIR"

İste bütün bu ayet ve hadislerden anlasilcagi üzere, İslamiyet anne olmak haysiyetiyle kadina en büyük, en muhterem bir mevkii vermistir.

0|2
    0|1
  • Bütün kadınlar bu kutsal görev için yaratıldı da kaçı gerçekten anne olma potansiyeline sahip kaçının karakteri düzgün sorgulanmalı

0|1
    0|0
  • evet kadınlar anne olmak için yaratılmış.. ben de zamanı geldiğinde her kadın gibi anne olmak isterim ve çocuk da yaparım kariyer de diyenlerdenim :)

0|1
    0|0
  • Çocuğu üzmeye gerek yok, yetiştirebileceğimi sanmıyorum çoğu insan çok basit bakıyor bu olaya ama bence devlet yönetmekten bile daha zor.Bir çocuğun sadece bedeni ihtiyaçlarından çok maneviyatını doyurmak çok zor.

0|1
    0|0
    • o kadar korkmaya gerek yok; sevgi ve ilgi birçok problemi başlamadan çözecektir.

• yüzdeler bunu söylüyor...

• haksızsın demiyorum o yüzdeler beni ilgilendirmez diyorum. aksi halde sana katılıyorum. çocuklar kendi kendilerine veya mutsuz aile ortamlarında büyürse başka ne bekleyebiliriz ki!

• evet evet evet kesinlikle. şu dünyada yaşamak istediğim en önemli duygulardan bi tanesi

0|1
    0|0
  • Doğuştan bize bahşedilen en büyük mucize :)

0|2
    0|0
  • Çocuk da yaparım kariyerde.

0|1
    0|0
  • çocuk istediğim söylenemez ama olursa da işimi bırakmam

0|1
    0|0
  • Hayır. Hiç bana göre değil .insanda sabır ve acıma duygusu olmalı bunun için.

0|1
    0|0
  • Bebek mi? o da ne:))

0|1
    0|1
  • anne olmak için yaratıldım dıyemem belkı ama onu ıcımde hıssedınce bıran önce kucagıma alıp onun buyumesını ızlemek ıstıyorum hem anne hem iş kadını yanı bebekte yaptım karıyerde yapıcam

0|1
    0|0
  • evet hatta sadece bunun için evleneceğimi düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Hic oyle bir dusuncem olmadi.belki ilerde

0|1
    0|1
  • D. şıkkı

0|1
    0|0
  • benden anne olmaz nan olsa olsa kanka olur panpa olur

1|1
    0|0
  • of açıkçası bebeği leylekler getirse daha zahmetsiz olur o zaman seve seve anne olurdum yani...:D

0|1
    0|0
  • hiç bana göre değil

0|1
    0|0
  • A: Çocukları severim, onlar da beni sever.

0|1
    0|0
  • Hayır düşünmüyorum.

0|1
    0|0
  • evet:) böyle yumuk yumuk eller minicik kafa oy:) ileride bebek isterim

0|1
    0|0
  • C şıkkı

0|1
    0|0
  • Bebek mi? Bilemiyorum.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    14

Erkekler Ne Diyor 13

• “Kadın, adın nedir?”

“Bilmiyorum ...”

“Yaşın kaç? Nerelisin?”

“Bilmiyorum ...”

“Niçin o tüneli kazıyordun?”

“Bilmiyorum ...”

“Ne zamandır gizleniyorsun?”

“Bilmiyorum ...”

“Niçin ısırdın parmağımı?”

“Bilmiyorum ...”

“Bizden sana zarar gelmeyeceğini bilmiyormusun?”

“Bilmiyorum ...”

“Kimin tarafındansın?”

“Bilmiyorum ...”

“Bu bir savaş, seçimini yapmalısın?”

“Bilmiyorum ...”

“Köyün hâlâ yerinde duruyor mu?”

“Bilmiyorum ...”

“Şunlar senin çocukların mı?”

“Evet ...!”

(Bir kadin bir tek "anne" oldugunu unutmaz..!)

(Wislawa SZYMBORSKA/Vietnam)

1|1
    0|1
  • önemli olan kul olmaktır. anne ve baba olmak allahın takdiri iledir. süleyman demirel-atatürk ve ve tanımadığımız çok insan evlenipte çocuk sahibi olamadan ölüyor.

0|2
    0|0
  • anne yapmak için yaratıldım

1|4
    0|0
  • A: Evet. Biz kadınlar bunun için yaratılmışız.

Şıkkını işaretleyen o erkek kim çıksın ortaya :D

0|2
    0|0
  • bir kadına annelik kadar yakışan başka bir şey yoktur :)

0|1
    0|0
  • Siz anne olamazsanız nesil tükenir insanlık biter herşey size bağlı..

0|1
    0|0
  • anne olmak için yaratılmışım

0|1
    0|0
    • bir erkekten bu sözler bni çok şaşırtı doqrusu

• şaşıracak ne var ki.eğlenmek gülmek maksadıyla yapılmış bir yorum sadece

• Diğer de olmasa biz erkekler neyi işaretleyecektik merak konusu :D:D

0|2
    0|0
  • malesef düşünmüyorum .

0|2
    0|0
  • erkekler ankette süperler yav :D

0|1
    0|0
  • bütün anneler zaten anne olmak için yaratılmışlar ki anneler :D ayrıca anne, ayakları altına cennet vaadedilen bi varlıktır

0|0
    0|0
  • valla henüz evli değilim fakat ben baba olmak için yaratılmşım diye düşünüyorum :)

0|0
    0|0
  • sanırım hayır :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...