Çocuklar, ilkokula başlamadan önce anasınıfına gitmeli mi?

Ben 5 yaşındayken yuvaya, 6 yaşında iken de anasınıfına gittim.

Bu soruyu sorma gereğini şundan dolayı duydum;

Çevremde görüyorum ki; aileler çocuklarını direk ilkokula başlatıyor. Okul öncesi bir hazırlık yok. Çocuklar boş boş okula gidiyorlar.

Anaokulu çocuğun yaşamındaki ilk gerçek sosyal deneyimdir. Grup içinde hareket ettiği, sevgiyi, saygıyı paylaştığı, ihtiyaçlarını tek başına karşılamasını sağlamak için ilk adımdır. Arkadaşlık kavramını ilk burada öğrenir.

Zihinsel ve duygusal gelişimi için en önemli etkendir.

Anaokuluna giden çocukların ilkokula başladıklarında diğer çocuklara göre daha uyumlu ve daha girişken oldukları ise ayrı bir olumlu durum.

0|0
8|11

En İyi Kız Görüşü

• Evet gitmeliler.Paylaşmak başta olmak üzere çoğu şeyi öğrenmelerine yardımcı.Anasınıfına gitmeyen çocukların şimdiki tek eğlencesi bilgisayar ve televizyon.Bunlar da onlar için zararlı.En azından anasınıfında yaşıtlarıyla oynayıp eğlenebiliyorlar

1|0
    0|0
    • Evet bebeğim çok haklısın.

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben ilköğretimi istanbul'un geri kalmış semtlerinden bir tanesinde başladım. Çocuk psikolojisi, gelişimi, ana okulu, vs. Kültürlerin olmadığı bir yerdi. Okula başladığım ilk gün, okuldaki öğrencilerin yarısı ya ağlıyor yada ağlamak üzereydi:( ana kucağından, direkt askeri disipline maruz kalmışlardı. Veliler durmadan çocuklarına bir seyler tembih ediyor, çocuklar ise artık şok olmuş vaziyete gelmişlerdi.

Eğer o çocuklara gereken paylaşma, sosyalleşme, kendi başına bir şeyler yapabilme becerisi kazandırılsaydı, daha olumlu bir durumla karşılaşılırdı. Ağlayan, mırıldanan çocuklar yerine; büyümüş de küçülmüş, zehir gibi çocuklar olurdu.

0|0
    0|0
  • gitmeli.

0|0
    0|0
  • Nefes gitmeli diyorum. Çok faydalı oluyor. Evde devamlı her istediği yapılan ve poh pohh lanıp el üsütünde tutulan çocuk orada diğer cocuklar gibi aynı oyunları oynayıp, ders görüp, arkadaşlık yapmayı, oyunlar oynamayı, ufak tefek kurallara uymayı öğreniyor...Daha olumlu ve sosyal yönü güçlü oluyor..Buda ilkokul hayatına çok olumlu yönde katkı sağlıyor.

0|0
    0|0
  • hepimizin çevresinde onlarca çocuk vardır..bir kaç senedir davranış bozukluğu yaşayan çocuklar görüyorum..biraz kafa yorunca ebeveynleri aşırı baskıcı,koruma iç güdüsüne sahip..çocuk neredeyse hapis hayatı yaşıyor..

bu çocukların sosyalleşmesi ve öz güvenlerinin gelişmesi için mutlaka ama mutlaka eğitime yönlendirmek gerekiyor.

0|0
    0|0
  • bence gitsin.Benim unutamadğm günler arasında o günler.

0|0
    0|0
  • Gitmeli tbiki

0|0
    0|0
  • Evet gitmeli.ben gittim faydasını gormedim ama gitmeli

0|0
    0|0
  • tabiki 0-6 yaş çok önemli, hatta ingilizce eğitim veren bir anaokulu daha faydalı olur

0|0
    0|0
  • Gitmeli Temel sağlam olsun .

0|0
    0|0
  • kesınlıkle cok onemli bence degısım buyuk

0|0
    0|0
  • gitmeli okula uyum için

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• bu soruya cevap vermezsem çığ gibi büyüyüp üzerime yıkılacağından korkuyorum.bugün insanların tek aygısı buymuşçasına zihinbentlerimi delmeye çalışmaktalar.kabuslar tezgahın üzerinde tombul aptal ergen yüzüme gülüyor.aman bebeğe dikkat.sorunun aslının cevabı:hayır çocuklar ne okula ne de anaokuluna gönderilmeliler.yeni eğitim sistemi yokmuş gibi evcilik oynayıp takılamayız.eskisi de yeterince korkunçken buyrun beyler eti sizin kemiği köpeklere tavrı takınamayız.çektiğiniz sancılar hatırına başka bir dünya mümkün.süt meme partisi sloganı gibi oldu ama saldırı altında yapabildiğim tek şey sanırım propaganda:(

0|0
    0|0
  • bence anaokulu yerine ilk okulun ilk 3 senesi anaokulu gıbı olmalı cocuklara sacma sapan bılgıler yerıne oz bılgı verılmelı

0|1
    0|0
  • anaokuluna gitmedim.ozamanlar sadece anaokuluna giden arkadaşlarımı kıskanırdım.ama iletişimde bi problem yaşamadım hiçbi zaman.

0|0
    0|0
  • gitmesinler :(

0|0
    0|1
    • Neden :) ?

• peki :(( bı muddet jenerasyonun bılınclendırılmesı gerekıyor o zaman sana katılıcam :(((

• Onları öğretmen yapanlarda suç ıslah etmek lazım öylelerini inan ki

• Evet.

0|0
    0|0
  • Okula daha rahat uyum sağlama açısından gönderilmeli.

0|0
    0|0
  • Anaokuluna gidilmeli diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...