Bursaspor 0-4 Fenerbahçe. Fenerbahçe 29 yıl sonra Türkiye Kupası kazandı. Yorumlarınız?

38 YIL ÖNCE FENERBAHÇE KAZANMIŞTI

Türkiye Kupası'nda daha önce 1973-1974 sezonunda finalde karşılaşan iki ekip, 38 yıl sonra yine finalde kupa için kozlarını paylaşıyor.

Çift maçlı final sisteminin uygulandığı 1973-1974 sezonunda, Fenerbahçe ile Bursaspor arasındaki mücadelenin ilk maçı 1 Mayıs 1974'te Bursa'da oynandı. Tezcan Ozan'ın golüyle maçın ilk dakikasında bulduğu golle 1-0 öne geçen yeşil-beyazlı ekip, finalin ilk ayağını bu skorla kazandı.

Kupa finalinin rövanşı ise 22 Mayıs 1974'te İstanbul'da İnönü Stadı'nda yapıldı. Fenerbahçe, ilk yarısını 14. dakikada Cemil Turan'ın ve 17. dakikada Selahattin Karasu'nun golleriyle 2-0 önde tamamladığı maçın ikinci yarısında, 69. dakikada Osman Arpacıoğlu ile bulduğu 3. golle karşılaşmayı 3-0 kazanarak kupanın sahibi oldu.

Güncellemeler:
50 kupa Fenerbahçenin

0|0
5|13

En İyi Kız Görüşü

• Hakettik,Kazandık...Futbolcularımız gitti Bursasporlu taraftarları alkışladı.. Bursasporlu taraftarlar bizim futbolcularımızı. Anamızın ak sütü gibi helaldi... Dostluk kazandı ! Türkiye kupasını dostluk kazandı !

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• tebrık ederım bursalı olarak ama şoklardayım sankı ben yenıldım kımsede bır tepkı yok bursada bır sevınc bır cosku hıc uzuntu yok cok sasırtıcı taslanıcaklar bursaya gırdıklerı an haberlerı yok

0|2
    0|0
  • atma gerizekalı 38 degil 50 de bari..

0|0
    0|4
  • Yıllar sonra alabildi garibim.Afferin.

0|1
    0|2
  • 30 yılıık hasret sona erdııı:))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Çok klasik olacak ama cuk oturuyor!

Çekemeyen ANTEN taksın hem de en büyüğünden!

Tüm zorluklara, o kadar güçlüğe rağmen bu takım süper ligde, Türkiye Kupasında şampiyonluğa oynadı, kimse bu noktayı görüp tebrik etmedi, edemedi. Çünkü hiç kimse bu olayların bu taraftarı, oyuncuları, yöneticileri daha çok kenetleyeceğini tahmin etmedi!

İşte bu yüzden herşeye, herkese rağmen FENERBAHÇE!

.

(Soran arkadaş sende biraz abartsaydın keşke! 50 yıl deseydin ya!)

0|2
    0|0
  • Tek aşk Fenerbahçe <3

0|3
    0|0
  • Bülent ersoydan tut renkli tv ye kadar makaraya sarıyorduk artık ondanda olduk =)

0|0
    0|2
  • galatasaraylı biri olarak tebrik ediyorum fenerbahçeyi...

0|2
    0|0
  • kupayı gören mazlum insanlar hadii iyiisnz sonunda :))

0|0
    0|4
  • Stad Şefi : Işıkları kapatmamız lazım ayıp oluyor .

Nihat Özdemir : Gözünü seveyim açık kalsın, kupayla renkli fotoğrafımız yok.

0|0
    0|0
    • eeeeeee herrkesin renkli resmi olacak değil ya gsnin misal kadıköyde aldıgı macı ve beraberlkle biten macdada kupa aldı:DD neyse valla benmde hatırlamadgım çok şey var takılma kıskanma ne olur çalış seninde olurrrrr

• avrupa doğru dürüst başarısı olamayan takımımı kıskanacam, çok komiksin :D

• :D galatasaray ve beşiktaş bizi unutamaz ama o konuda baya bi başarımız varr:D kıskanma banane bea takımınız dogru düzgün laf yapıyor sanki beşiktaş 8 tane gol yemiş takım:D:DD gs desen 6 tane:D dinime küfür eden müslüman olsa:D

• 38 yıllık efsane sona erdi.

0|1
    0|2
  • ne 38 yılı be abı naptın sen :)))) tamam uzun sure oldu ama o kadarda degıl yaa :)

0|0
    0|0
  • fenerbahçemm

0|0
    0|0
  • tebrık ederız Feneri :D:D:D tuh kımınle dalga gecıcez bız ya :D neyse bursada gol haberıöo var 2-2 :D:D

0|0
    0|2
    • kendi takımınla dalga geç lan sizinkide az değil 7 sene ne ayaksın :D

• kendinizle dalga geçersiniz

• BANA ADAM ol diyen sezoxx arkadaşa söyleyin kim adammış göstereyim kaldırsın engelemmi korkmasın:D

0|0
    0|0
  • bir gs li olarak kahroldum..olduğum yere çöktüm kaldım öylece :(

0|0
    0|1
  • hakettik kazandık daha cok finale çıkmıstık ama alamamıştık en büyük fenerbahçeeeeeeee

0|0
    0|0
Yükleniyor...