Yaw hele bunu konu açığa ersin yaw!?

Şimdi güç nedir? kuvvet nedir? kas nedir?

Kas demek güç ve kuvvet demek midir? Yoksa güç ve kuvvet başka bir şey midir? Kaslı olmaya mı bağlıdır?

Güncellemeler:
Tamam ama şöyle bir şeyde var kasla gücün ne alakası olduğunu söyleyenlere bodyciler veya kas çalışan insanlar eskiden kaldıramadıkları ağırlıkları kaslandıkça kaldırıyorlar buna ne diyeceksiniz?

0|0
4|2

En İyi Erkek Görüşü

• kuvvet tek bir seferde yapılan maksimal kilo...güç ise devamlılığı olan bir yüklenme... örnek verecek olursak; tek seferde diyelim ki 100 kilo kaldırdın..bu senin maksimalin yani ne oldu bu? KUVVET. 80 kiloyla devamlı olarak 8 tekrar yaptın... ne oldu? GÜÇ. yani güç devamlılığı olan, kuvvet ise maksimal de yapılan tek tekrar. kas ise iskeletimizin üzerini sarar vücuda esas şeklini verir ve eklemlerle birlikte hareketi sağlar.. güncellemene gelince güçte kuvvette gelişir.. kuvvetle güç arasında ki fark güç devamlılığı olan, kuvvet ise güce göre daha büyük bir stres ve baskı olduğundan devamlılığı yoktur.. dilim döndüğü kadar anlattım... saygılar :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kasla gücün ne alakası var kassız erkekler güçsüz mü yani
    hal hareket bakış bile gücü temsil edebilir

0|0
    0|0
    • Çok gerizekalısın her insan kaslıdır sadece az ve çok kavramları vardır

• Kas demek şekil demek
    yani kütlenin şekil almış hali.
    Güç ise şekil almış cismim ağırlığı demek
    Kuvvet ise gücün kaldırdığı birim :G

0|0
    0|0
  • alper tunga öldü mü
    ıssız ajun kaldı mı
    ödlek öcün aldı mı
    imdi yürek yırtılır

0|0
    0|0
  • güneşin kütlesini de hesaplayalım mı? :D:D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Kas güç olsa bodyciler halterci olurdu :D

0|0
    0|0
    • Yaw kardeş ben bunların açıklamasını istiyorum...Bodyciler eskiden kaldıramadıkları ağırlıkları geliştiklerinde kaldırıyorlar kardeş halterci çok başka birşey halterde teknik filan yoktur sadece o ağırlığı kontrolsüz şekilde kaldırırsın

Yükleniyor...