Squat yapıyorum ve bacaklarım şu an tutmuyo resmen?

dün squat a basladim ve ilk günden etkisini gördüm sertleşemeye başladı ama bacalarım kalcam cok ağrıyor ayağa kalkamıyorum o derece kalkınca dizlerim kırılıyo yere düsüyorum napmalıyım sizce bu ağrı için?

0|0
2|18

En İyi Erkek Görüşü

• youtube canavar hatunlara özenmeyeceksin ilk ınlar ta ne zamandır yapıyolar sen yeni başladın ilk başta sandaltye yardımıylşa yapmaya başla az az yap sonra arttırırsın ağırlık kullanma bir de ilk başta

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Yavaştan başlasaydın. İlk gün hafif kilolarla yaparak başlamanı tavsiye ederdim. (Kilo kullanmadan yapıyorsan az set) 2. Antrenmanda biraz daha fazlası, 3. Antrenmanda yapabildiğinin maksimumu...

Ama madem başladın 2 gün dinlendir bacaklarını 3. Gün tekrar yap ertesi gün daha az ağrır.

2 gün dinlendirip tekrar yap 1 hafta sonra alışırsın zaten.

0|0
    0|0
  • Sen daha bacak tutmamayı görmedin.Ama ağrının geçmesini beklemen lazım ve dinlen ama dinlen derken çok fazla değil gene hareket etmen lazım 1-2 gün aralıklarla çalış

0|0
    0|0
  • squat öyle işte istediğin kadar tecrübeli ol bir sonraki çalışmanda yine aynı ağrıyı hissedeceksin. .d

0|0
    0|0
  • Yeni başlamışsın çok normal. 1 hafta sonra bir daha sıkıntı olmaz. Birde spor yaptıktan sonraki soğumalarına, esnetmelerine dikkat et. Yeni başlanınca olan kas ağrısı benim hep hoşuma gitmiştir. :)

0|0
    0|0
  • 1 hafta böyle devam eder yeni başladığın için.Sonra daha bir şey olmaz.Geçer.
    Bol enerjili şeyler tüket.

0|0
    0|0
  • spora başlarken de öyle olur hamlıktan ilk 1 hafta ağrır vücut alıştıktan sonra rahatlarsın

0|0
    0|0
  • menüsküs oluşumu başlayabilir, sert bir şekilde başlamasaydın canım.

0|0
    0|0
  • başlarda normal bünyen alışınca düzelirsin hamlıktandır o çabanı takdir ettim böyle devam

0|0
    0|0
  • hamlıktandır bünye bir süre sonra alışır.

0|0
    0|0
  • fazla zorlama baür olursun :D

0|0
    0|0
  • yeni başlamışsın normaldir kısa sürede alışırsın

0|0
    0|0
  • no pain no gain.

0|0
    0|0
  • ilk yapmaya başlamışsın o yüzden bünyen alışık olmadığı için

0|0
    0|0
  • 1haftaya vucut alışır

0|0
    0|0
  • ilk başlarda çok normal, 1 hafta sonra ağrılar azalmaya ve hiç hissetmemeye başlarsın :)

0|0
    0|0
    • duşa girsem ağrı geçermiki :(

• iyi olcağını bilsem girerim :D

• ben spora ilk başladığımda kolumu kaldırcak derman bulamıyodum ya duşa girsen de ağrıları geçirmez ama bir ihtimal rahatlatır belki :)

• türkçesi ney sporun

0|0
    0|0
  • squat rekorum 130 kg 3 set 8 tekrar

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Ya squata neden basladin ben bacaklarimi basenlerimi flan inceltmek istiyorum sence bir faydasi olurmu yani kas yaparken goz cikarmiyim daha da kalinlasmasin :)

0|0
    0|0
  • Squat kalçayı büyütmüyor mu

0|0
    0|0
Yükleniyor...