Sırtımda hafif eğrilik var?

Sırtımda, omuzlarımın az bişey altında hafif bir eğrilik var. Kamburumsu duruyor. Bunun duzelmesi icin ne yapmaliyim?

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• İlk önce kifoz başlangıcı gibi gözükebilir eyer çok fazla eğik bir tarafı yoksa spor yaparak sırt bölgesini çalıştırmalısın tabi bir uzman tavsiyesi altında eyer yüksek derecede ve rahatsız derecede eğiklik varsa doktora gidip koyacahı teşhisi beklemelisin kifoz cerrahi olarak düzeltilebileceği gibi ilerlemediyse spor yaparakta düzeltilebilecek bişey dik oturmalısın ilk başlarda zor gelebilir ama alışacaksın kifoz hastası adayısın bu yüzden dumanlı ortamlarda fazla bulunmamalı ve sigara gibi tütünlü ürünler kullanmamalısın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• sırtını pek tut.

1|0
    0|0
  • öne doğru eğrilik kifoz, yanlara doğru eğrilik skolyoz... geç kalmadan bir ortopedi uzmanına muayene ol, ne kadar erken muayene olursan o kadar düzeltilmesi kolay... yaş ilerledikçe zorlaşır vakit kaybetme...

0|2
    0|1
  • Bunun gecisi icin duz bir zemine uzanman ve duz zeminde o kamburumsu yapi cikiyormu cikmiyorasa dik durmalisin cozum basit fakat egrilik varsa en direk doktora git

0|0
    0|0
  • Kilolu musun? Kiloluysan gobek cevrende biriken yag var mi? Varsa kambur durmani sagliyomu farkinda olmadan?

0|0
    0|0
    • Ya öyle çok kilolu değilim de ayva göbeğim var yani :D ama eskiden de vardı yani bu. Zayıfken de vardı kilo aldıktan sonra da

• Iyi bir doktora gorun.yasin genc ise verilen ozel idman tipleriyle hem vucudun formda olur.hemde dik durmak artik snn icin hem daha kalici olur hemde kolay olur.

• Anneler zamaninda dik dur derdi keske dinleseydin

0|0
    0|0
  • Doktor ne diyor bu konuya

0|0
    0|0
  • ameliyat..doktora git..yüzme f, lan kurtarabilir belki

0|0
    0|0
  • dik dur eğilme bu millet seninle :)

0|0
    0|0
  • yaş kaç kardeşim?

0|0
    0|0
    • Yasim 18

• Iste beni mutlu eden cevap :)) Cok tesekkur ederim

• bişey değil aslanım..hade yatağa yallah..hayırlı geceler

• boyun uzun mu ben de de vardı. sert yerde yastıksız yat

0|0
    0|0
    • Boyum 1.70

• benim 196 hafif vardı... sert yede yattım kı şimdi de alışkanlık yptı. tabi fizik edaviyede girebilirsin

• egzersizleri bulunuyor...

0|0
    0|0
  • hiç dik duramıyormusun?

0|0
    0|0
    • Dik duruyorum tabi ama belli belirsiz eğrilik oluyor yine de

• Yuruyorum

• zayıflıktan olabilir boyunda uzunsa
      bazen fark etmediginde kambur yürümene neden olur boy uzundur sırık gibi kilodan zayıftır

• Yüz...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hm duruş bozukluğu olabilir kendi başına sakın egzersiz yapmaya kalkma kötü olabilir en iyisi bir ortapediste git o sana yapman gerekeni söyler gerekirse fizik tedavi görürsün kemik ölçümü yaptırırsın bazı rahatsızlıkların düzelmesinde en önemli faktör doğru bilgi bilinçlenme stresten uzak durma uyku düzeni hangi durum mevcutsa gerekli tedbiri almalı (misal kişide kalsiyum düştüğünde parathormon salgılanr eğer parathormon fazla salınırsa kemiklerdeki kalsiyumda fakirleşir kalsiyumu boşalan kemik güçsüzleşir ) beslenmede önemli herşey kararında olmalı dr uygun görürse sporda doğru şekilde sinir sisteminin medulla spinalisle ilintili olduğunu sakın unutma farketmeden bilinçsizce yapılan yalnş egzersiz omiriliği etkilemekle kalmayıp daha kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir

0|0
    0|0
  • Skolyoz hastasi olabilir misin?

0|1
    0|0
  • Skolyoz olabilir ortopedi uzmanına görünmelisin.

0|1
    0|0
    • Internetten baktim da. Skolyoz oldugumu sanmiyorum. O kadar belirgin degil cunku

• Derecesi düşük olabilir bence sen ortopedi uzmanına git zaten röntgen isteyecektir doktor tanıyı koysun ne sen nede ben ne olduğunu bilemeyiz tam manasıyla.

• fizik tedavi

0|0
    0|0
Yükleniyor...