Küçükken anneniz babanız size nasıl davranıyordu?

Küçükken nasıl yetiştirildiniz? Anneniz babanız size nasıl davranıyordu ? Beni kız gibi yetiştirdiler her işime karışarak bir işe başlasam sen yapamazsın diyerek genelde kızarak azarlayarak yetiştirdiler. Şimdi ne oldu asosyal bi herifim evde oturuyorum kimseyle konuşmuyorum. Şimdi diyorlar git dışarı kafeye falan yok diyorum . Diyecem bir gün beni bu hale siz getirdiniz diye ama neyse

0|0
18|3

En İyi Kız Görüşü

• annem küçükken otoriter biriydi..bir şey almak istediğim hayır o olmaz derdi almazdım...ben bir de tek çocuk olduğumdan üzerime daha çok titrerlerdi aman düştü mü , aman üzüldü mü falan diye ama hep istediğim yapılmadı tek çocuk olmama rağmen , harçlıklarla , bayram paralarımla barbie bebek aldığımı bilirim...lisede işte babam sanata , müziğe daha ilgili olduğu için o tarz kurslara gitmeme destek oldu.lisede sosyal biriydim..şimdi de sosyalim ama lisedeki kadar değil..

kısacası özgüvenimi onlara borçluyum.

0|0
    0|1
    • ayrıca babamın yanında da paspas yapmışlığım vardır yazları..

Kızlar Ne Diyor 17

• El bebek gül bebek yetiştirilmedim , amca , dayı , baba ve dedemle birlikte 18 erkeğin içinde kendi sesimi duyurabilecek fikirlerimi beyan edebilecek kadar cesur ve idealist bir çocukluk geçirdim .Sağolsunlar sayelerinde özgüvenim tavan yapmış durumda ...

0|0
    0|0
  • annem el bebek gül bebek yetiştirdi, ne istedimse eksik etmedi gücümüz yettiğince aldı, sevgiyi saygıyı, merhametli olmayı öğretti, babamla hiç yakın olamadık, istedimsede olmadı, hep mesafe vardı aramızda...

0|0
    0|0
  • annem hem sevgi dolu hem de tam bir eğitmendi .. ben hep annemden daha çok çekinirdim .. babam yine benim babam :) hep biz ne istersek yapardı maddi durumlarımız iyiydi çok şükür o zamanlar tabi başımızda da şimdikiler yoktu .. ama gel zaman git zaman annem hiç değişmedi ama ben büyüdüm diye olacak babam daha bir otoriter olmaya başladıysa da sıkmazlar beni ..her istediğimi yapardı diye hiç şımarmadım doğrusu .. tutumlu olmayı çok iyi bilirim biriktirdiğim paralarla bütün aileye hediyeler alırdım ben .. ve tabi kendi ihtiyaçlarımı da babama yük olmamak için biriktirdiğim paralardan alırdım.. sağolsun anneciğim çok tutumlu kadındır ona çekmişim :) bizim aile bağlarımız hep sıkıdır çok şükür hiç sevgisizlik görmedim bence bir çocuğun hayatında en önemli ihtiyaç büyürken sevgidir .. bir insan sevgisiz büyüdü mü ömür boyu ona sevgiyi öğretemezsin :( Allah bütün çocukları ve çocuklarımızı sevgisiz kalmaktan korusun :)

0|0
    0|0
  • babam çok yumuşak annemde hep çok resmi davranmıştır çocukluğumda hep sorumluluk verirlerdi babam girişken olma mı annem de her işi öğrenmemi yapmamı isterdi ama sıkmadılar öyle yapamazsın edemezsin diye çok karışmazlardı

0|0
    0|1
  • babam çok anlayışlı ve güleryüzlü bir insandı benim. Birkere sesini bile yükselttiğini hatırlamam. Annemde öyledir ama yeri geldiğind terlikle dövdüğü oldu haha :) tabi yetiştirilrken böyleydim çok güzel bir çocukluk geçirdim. Sonra işler sarpa sardı.

0|0
    0|0
  • Bbabamla çok yağ bal hiç olmadık olamadık ama her dediğim oldu rahatım o konuda

0|0
    0|1
  • Ay aynen bende asosyalim.en küçük ve tek kız olduğum için herşeyime karıştırdıkları için birazda nazı bıraksalar beni gerçek hayatla tanıştırsalardı belki şimdi içime kapanık değildim birde çoğunlukla azarlayıp kızıyorlardı.ayol bu çocuk madem kızıyorsun çekemiyorsun neden çocuk yapıyorsun? azarlamak terbiye değildir burdan yeni anne baba olmuşlara sesleniyorum :(

0|0
    0|0
  • Valla el bebek gül bebek yetişmedim bana herseyı öğrettiler... Ama herseyden de sakındılar :s

0|0
    0|0
  • Hiç bağırmadılar mesela şimdi şimdi biraz sesini yükselten birine düşman oluyorum çok farklı geliyor

0|0
    0|0
  • babamla görüşmedik hiç tanışma fırsatımız olmadı annemde çok sıkardı ama iyiydi yinede

0|0
    0|0
  • cocuklugumu hatırlamıyorum desem az olur hatırladıgım tek sey cok huzursuz yetıstırıldıgım...

0|0
    0|0
  • El bebek gül bebek yetişmediğim konusunda eminiz.

0|0
    0|0
  • Eh işte, insan gibi diyelim.

0|0
    0|0
  • Allah razı olsun annemden babamdan

0|0
    0|0
  • el bebek gül bebek değil ama, bacak kadar boyumla fikirlerimi ifade edebildiğim bir ortamda büyüdüm. şu anki özgüvenimin mimarı annem ve babamdır. ama üstüne ben de kattım. sen sanırım her şeyi devletten bekliyosun. tembel olma.

0|0
    0|0
    • herşeyi anne babadan beklemiyorum fakat . küçüklüğümde birşey yapmaya kalksam hemen sen yapamazsın dur falan sürekli azar işitirdim bişey söylediğim zaman yanlış bişeyse bu kızarlardı oturup anlatmazlardı.dışarı çıkardım eve gelince napıyosunuz nerlerde dolaşıyosunuz falan kız çocuğu gibi sürekli üstüme geldiler tabi bende şimdi özgüven 0

• hepimiz bi şekilde çocukluk travmalarımızla yaşıyoruz. bunların arkasına sığınamazsın.

• tabi sadece bu değil ama %50 lik kısım çocukluk bence

• Çok şımarttılar çünkü inanılmaz sevimliymişim asla anıra anıra ağlamazmışım:)

0|0
    1|0
    • bu cevaba neden gizli, merak eder dururum ben şimdi.

• sevimli bir çocukluk gizlenmeyi hakediyor:(

• Bu yorumumun altında bir espri var ama anlamadınız neyse:)

• kücükken değilde simdi küfürler üstüme yürümeler gırla.. bıktım..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• ikisi de dünyam da yeri ayrı olan insanlar .. ve çocukluğumda her anında davranışlarını sorgulamadım ... baırdıklarıda olmuştur sevdikleride

bence sen ailene bok atmadan önce kendine bir bak

0|0
    0|0
    • sanane kardeşim istediğime bok atarım hayatımın içine ettiler

• 20

• en güzel yaşın soran kıymetini bilerek olumlu bakmaya başla hayata hem şanslısın eskiden internette yoktu bir çok konuda ookuyarak bile bilgi sahibi olunuyor ... yolun açık olsun ..

• annme hortumal dovuyordu babam parka götürüyordu

0|0
    0|0
  • annem üzerimde merdane kırmıştı.babamda kemerle döverdi.hakaret ederler aşağılarlardı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...