Vücut geliştirmek için düzenli bir program istiyorum, yardımcı olur musunuz?

Bugün bir konu daha açtım ama pek mantıklı cevaplar gelmedi. İnternettede aradığımı bulamadım. Herkes şu şurayı çalıştırır demiş durmuş. Yada şunu bunu yap öyle ya der gibi lakayt siteler mevcut. Ama ben,

Sabah akşam

Hangi hareketleri Hangi süreyle nasıl yapacağımı

Neleri yiyeceğimi öğrenmek istiyorum.

Spor salonuna gidecek maddi durum şimdilik yap.

ön hazırlık olsun diyerektewn

Düzenli bir program istiyorum.

lütfen ciddi bir paylaşım bekliyorum.

sonuçta internettte her şey var bi bunu spor hocaları biliyor olamaz ya. çevremde body ci var mı var ama teorisini bilmiyorlar yada düzenleride yok alışmış yapıyorlar ben mümkünse teorisini mantığını öğrenerek ilerlemek istiyorum.

Güncellemeler:
Dambıl var Sıksık var Yurta Spor aletleri de var şu belediyenin standart aletlerinden. Sabah 185 84 kiloyum. Sabah kalkınca x şınav y mekik z dambılda şu çalışma kahvaltı da a b c ye diyecek bir program arıyorum.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• kimsenin yazdıgına uyup birşeyler yapma sakın. EN BÜYÜK YANLIŞ"

Senin vucut kütle indeksini, yag oranını, spor geçmişini, kilonu boyunu posunu bilmeden, kardiyovaküler rank degerlerini, anaerobik ve aerobik metobolizma hızını bilmeden kimse sana uygun bir program veremez. tabiki evde yapılcak hipertrofi ve cross fit seviyesinde antrenmanlar mevcut ve bunlar cok işine yarar ama yukarda saydıklarımı bilmeden ve seni en azından bir antrenman boyunca gözlemlemeden kimse dogru programı veremez. yardımcı olmayı isterdim, ben spor hocasıyım, spor akademisi mezunuyum ama tanımadıgım gormedigim sportif anlamda hakkında hiçbirşey bilmedigim birisine home workout programı veremem. Sen de lütfen sitedekilere kulak verip deneme. tekrar ediyorum EN BÜYÜK YANLISTIR. yag yakıcam derken kas kütlen de gider, metobolizma dengeni bozarsın, bagısıklık sistemini bozarsın, kan şekerin düşebilir, bayılabilirsin, kalp ritmini bozabilirsin, bir çok sorun olabilir.sadece dumbellarla calısarak bir nevi izolasyon calısması yaparsan da boş boş şişersin ve gereksiz yere kilo alırsın, yagsız kas gelişimin olmaz. en azından 1-2 ay spor salonuna yazıl ve mahalle salonlarına değil, bu işin egitmini almıs bizler gibi spor hocalarının bulundugu yerlere yazıl. Tabiki her spor hocası da iyi değil, çoğu yukardaki degerlere bakmaz bile, yada sana diger testlerimizden yapmaz, direk bi adaptasyon çalışması, ardından 1 ay sonra kafasına göre bi program.. iyi bir yere gitmen lazım. saglıgın bu. kafanıza göre sakın denemeyin duydugunuz hareketleri.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• senın yernde olsam bi spor salonuna gidip yazılırım vücut ölçümü yaptırıp ona göre spor hocasına proğram yazdırırım normailde bu onlar zaten sana ne yemen gerektiğine kadar yardımcı oluyorlar ayda ya 100 tl yada 150 tl verp bir spor salonuna git :) aksi takdirde bilinçsiz spor yapmak dahada riskli liflerin kopa bilir ve iç kasların erir vücut su kaybın olur bundan dahada acığı yazılmaz

0|0
    0|0
    • hım maddi durumun yok yanı benım spor hocası arkadaşım var ondan senın için proğram yazmasını isterim ama bu fitnes olayı bir cok alet gerektriyor onları nasıl yapmayı düşünüyorsun

• Oncelikle karbonhidrat agirlikli beslenmen gerektigini ayni zamanda proteininide alman gerektigini dusunuyorum. Yani sabahlari peynir yumurta sut vs ve sonrasinda yapilacak spor programi oglen makarna ve tavuk gibi besinlerle. Su anda tam olarak program bazinda birsey soylemem fakat vucut gelistirmek icin protein ve karbonhidrati kesmemelisin.

İyi calismalar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• bende çok araştırma yaptım ve uygun birşeyler buldum gibi kendimde uyguluyorum bu programı. çalışma yapmadan önce mutlaka ısınma hareketleri yapmalısın pazartesi pazular, göğüs ve karın kaslarını salı arka kol, omuz ve karın çarşamba sırt, bacak ve karın perşembe pazu, göğüs ve karın cuma arka kol, omuz ve karın cumartesi koşu(en az 15 dk), yüzme, bisiklet vb. pazar koşu(en az 15 dk), yüzme, bisiklet vb çalışmaları en fazla 2 saat kadar yap çalırmadan sonra çinko, e vitamini, kalsiyum vb. minarallere ihtiyacın var(bitter çikolata, kabak çekirdeği,maden suyu,1 bardak süt) tüketmelisin günlük protein(kilon*2=günlük protein gram olarak) ve karbondihidrat ihtiyacını karşılaman gerek bunları yap ağırlıklarda yukarı kalkarken yada kaldırırken nefes vermeyi unutma

0|0
    0|0
  • Program basit bişey değildir arkadaşım. Fitness antrenörü veya akademi okuyanlar varsa çok iyi bilirler . senin amacına göre anatomin,geçmişin,sağlığın göz önünde bulunarak benim tabirimle giriş gelişme turbo gibi temel dönemleri ve birsürü incik cıncığı vardır bu işin. ama sana tavsiyem spor salonuna gitmiyosan eğer vüct ağırlığınla çalış kütle belli bi miktara kadar gelir fakat dayanıklılığı artırırsın

0|0
    0|0
  • öncelikle dumbell lazım hocam 2 adet 5 ila 10 kg arası. bunları temin ettikten sonra hareketleri araştırın. evde vücut yapmak çok zor ve güç. günde belirli hareketleri yapacaksınız. mekik çekeceksiniz karın bölgesi için,şınav vs.

0|0
    0|0
  • Ne istediğini tam olarak söylermisin ? Bide yenimisin daha önce hiç yaptınmı bu işi .

0|0
    0|0
Yükleniyor...