Sporla ilgilenenler cevaplayabilir mi?

Düzenli cardio yapıyorum ama programıma squats vb. şeyler de eklemeyi düşünüyorum. Squat, lunges benzeri hareketlerle cardioyu aynı gün yapsam çok yüklenmiş olur muyum? Bir de squat, donkey kicks, fire hydrant gibi üst bacak ve kalça toparlayan başka hangi hareketleri önerirsiniz? Yaz geldi :(

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• no no no :) Sana tavsiyem çok yüklendiğini hissedersen direk bırak lifler atabilir. bunları 1 günde yapmayı planlıyorsan ayırarak yap. Sabah cardioyu yaptıysan kalf ve baldırları gece çalıştır. Güzel bir totem olmuş olur ;) insanlar günde 3 idman yapabiliyor bunlar normal. Hafiften başlayarak yükselt. squatı 5x3 yapıyorsan onu 1 haftada alıştır artırma

1|0
    0|0
    • 20 squat, crunch, calf raises, lunges falan ile başladım her gün +10 arttırıyorum.

• tamam teşekkürler :)

• rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 9

• Merhaba
    Dediğiniz hareketleri yaparak anaerobik egzersiz de yapmış olursunz ki bu iyi bir şey. Öncelikle onları yapıp, üstüne kardio yapmanız faydali olacaktır. Tabi olumlu etki görmek için iyi bir beslenme programı da uygulamanız gerekli

Antrenör eşliğinde profesyonel yardım (Özel Ders ya da Danışmanlık) almak isterseniz özelden ya da profilimdeki facebook sayfamdan bana ulaşabilirsiniz

1|0
    0|0
    • 2 senedir düzenli cardio yapıyorum, beslenmeme de dikkat ediyorum. Sanki önce hareketleri yapar üstüne cardio yaparsam cardio da verimsiz olurum gibi geliyor. Cardiodan sonra yapsam zararlı mı? Öyle daha kolay oluyor çünkü.

• Amaç o zaten :) Depoları boşaltıp son darbeyi cardio ile vurmak :) Daha detaylı yardım ve tüyo isterseniz anlaşmalı olduğum salonda yardımcı olabilirim.

• GençVeFit'i takip ediyorum.Onlarda şu an takip ettiğim 2 adet kardiyo programı var, biri HIIT, biri de Plyometrics.Türk olmaları, Türkçe anlatmaları ve ayrıyetten motive etmeleri de faydalı oluyor.

Kardiyoda en önemli etken bacaktır.Unutmamalı ki bacak kasları vücuttaki kasların %60'ını oluşturuyor.Düzenli ve yeterli şekilde bacak çalışmak da metabolizma ve kas oranı açısından önemlidir.Sadece işlev değil, estetik açıdan çok güzel bacaklara da sahip olabilirsin.

Sana ismini verdiğim iki kardiyo egzersizi de bacak ağırlıklıdır.HIIT yağ yakmaya, Plyometrics ise kondisyona daha yöneliktir.

İyi sporlar :).

1|0
    0|0
  • Aralarına dinlenme günleri koy. Kadınların idmanları daha hafif olduğu için genellikle sık yapılıyor. Çok sıkıntı olmaz

1|0
    0|0
    • 3 gün spor 1 gün rest yapıyorum.

• ısınma yap önce sonra yapacak hareketleri yap squat vs. en son kardiyo yap

1|0
    0|0
    • O zaman cardioya enerjim kalmaz gibi geliyor bacaklarımı yoruyor çünkü squat falan.

• kardiyonun kaslara zararı olmaz yapabilirsin. ama sıralama konusunda hala aynı görüşteyim.d

• Tamam deniycem :)

• yani ham sayılmazsın ama birden çok yüklenme, l-carnatine alabilirsin.

1|0
    0|0
    • Alıyorum zaten cardio öncesi. İkisi aynı gün olursa kasları gereksiz yorar mıyım diye sordum.

• FocusT25 i çalış direk.90 günde mankenler gibi olursun inan bana.18 gün çalıştım, tşörtlerim ve pantolonlarımın duruşları değişti..

0|0
    0|0
  • amaç kilo vermek ise en güzel kardiyo tempolu yürüyüş ya da koşu ya da mediven çıkıp inmektir.

0|0
    0|0
  • squat vb. kas hareketleri ile kardiyonun uzaktan yakından alakası yok.ikisi farklı platformlar...yapamazsın diyenlere hayret ediyorum şu an.

0|0
    0|0
  • Ne yapıyoraan bırak. Insanity 60 days workouta başla hemen. Ben canlı kanıtıyım 96 kilodan 68 e düştüm iki kere yaptım. Vücudum çok güzel oldu. Her yerini toparlar :)

0|0
    0|0
    • 60 gün sonra yaz bitmiş olucak ayol :)

• Kilo vermek istemiyorum zaten 1.72 boy 59 kiloyum istediğim sadece üst bacak sıkılaşması.

• Fazlan varsa verirsin yoksa taş gibi olursun. Altmış gün olduguna bakma onbeş yirmi günde forma giriyorsun ya. Zaten kilon falan iyi on numara olursun bir ayda :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...