Evli arkadaşım birine ilgi duyduğunu söyledi. Kendini fena kaptırmış, ne yapmak gerekir?

Yakın ve çok sevdiğim bir arkadaşım var herşeyden uzak tutup hiç birşeyi ona yakıştıramadığım birisi parmakla gösterdiğim gıbta ettiğim güzel bir kişilik. Evliliklerinin iyi gitmediğini kocasının onu ihmal ettiğini ve kadınlığının kıymetini bilmediğini her defasında söyler iç gecirir dert yanardı. Bende dinler kendi çabamda ona yol göstermeye çalışırdım ama bugün duyduklarım karşısında ne yapacağımı şaşırdım acıkcası hayatında birisinin olmak üzere olduğunu birine ilgi duyduğunu ve bunuda sadece net üzerinden yaşamak istediğini söyledi. Kim bu dedim birşey söylemedi sadece böyle bir ilişki yaşarsam bana kızarmısın dedi. Bende evli olman bu ilişki için risk taşır boşan ve özgür bir kadın olarak istediğini yap dedim. Aklıma girdi bir kere diyor onu düşünüyorum diyor. Kendini fena halde kaptırmış ne dese yapcak gibi ne yapmak gerekir bu durumda üstelik o adamda evliymiş.

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• eşinizle duygusal,cinsel ve paylaşım bağlarını konuşun. Bunları olay netlik kazanana kadar devam etmeyeceğini ortaklaşa kararlaştırın.

Devamlı sorgulamak yerine zaman dilimi belirleyin.

Bütün detayları öğrenmeye çalışmayın.

Sizin bunu fark edememeniz beceriksizliğiniz değil, güvenmenizin göstergesi olduğunu unutmayın.

Evliliğinizi ve kendinizi suçlamak yerine, bunun bir evlilik sorunu ve eşinizin tutumu olduğunu unutmayın.

Kendinizi başkasıyla kıyaslamayın.

Benden güzel olsaydı gam yemem demeyin. Sizden güzel olsaydı daha üzülürdünüz.

Eşinizi devamlı kontrol etmeyin. Maillerini telini cüzdanın karıştırmayın. Bu ilişkinize yapıcı bir katkıda bulunmaz.

Eğer iletişimle sorunu çözemiyorsanız karşılıklı anlaşarak birbirinize mektup yazın.

Eşinizin aldatmasına onu aldatarak cevap vermeyin. Size sadece suçluluk hissettir. Sonraki zaman diliminde bu davranışınız sizi hep rahatsız eder.

Olayın hemen ertesinde hiç bir şey olmamış gibi davranmak yerine, baş başa uzun zaman dilimi içinde olayın detaylı konuşulması,

Aldatılan eşin olayı tam öğrenmeden herkese açmaması ve bu olaydan dolayı eşine karşı alınacak tavır ve tepkileri hesaplaması.

Çocuklara anlatırken, aldatan tarafı suçlamak ve cezalandırmak olarak değil, durum hakkında bilgilendirmek olarak açıklanması.. Aslında çocuklara anlatırken uzman desteği önemlidir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bunu aklından geçirmesi bile, bu yuvanın mutlak dağılacağının göstergesi artık..

0|0
    0|0
  • çok zor bi durum mutlak uzaklaşması lazım onda bulmaya çalıştığını kocasında aramalı kadınını ihmal eden erkekler genelde evde bulamadığını dışarda arar kocasının ne istediğini öğrenip hiç çekinmeden yapmasında yarar var nette görüştüğüyle ilgili kafasında fantaziler kuruyordur onu kocasıyla denesin yoksa iki yuva yılacak

0|0
    0|0
  • Durum vahim.

0|0
    0|0
  • gerek erkek gerek kadın eşini mutlu etmezse tasvip edilmese de aldatılıyor. ömür boyu mutlu olacağına inandığın kişiyle evlenmek en doğrusudur.

0|0
    0|0
  • bu ihanettir çok kötü ayrıca güven olmaz sağlıklı bir ilişki değil iki taraf içinde bence eşinin kıymetini bilsin bir daha dikiş tutmaz haberin olsun ...arzudan başka bişey değildir...

0|0
    0|0
  • bence hiç araya girme, sonra suçlu sen olursun... benim mantığımda buna yer yok ama hayat senin hayatın dilediğini yap de.. mutlu olur sen karşı çıktığın için kötü olursun, mutsuz olur sen uygun bulduğun için kötü olursun... hiç fikrini söyleme...

0|0
    0|0
  • ...

İlgi duyduğu kişi kocası çıkarsa şaşmamak lazım.

0|0
    0|0
  • Kendi haline bırak, eğer yaparsa kocasına söyle bilmeye hakkı var.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Şu an bulunduğu durumdan daha beterine doğru gidiyor.2 gün mutlu olur 5 gün üzülür.Sanıyormu ki o adam kocasından daha iyi olucak?Eldeki bir kuş ağaçtaki 5 kuştan yeğdir demiş atalarımız.Dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmasın.Bir de vicdan azabı cabası.Bir deyim daha var iki ucu...değnek diye aynen o durum.Ama şöyle de birşey var sen ne dersen de o karar vermedikten sonra vazgeçiremezsin.Umarım vazgeçer.2 çift güzel söz duymak için vicdanına eziyet etmesin.

0|0
    0|0
  • Kocası onu ihmal eder, kadınılığının kıymetini bilmezse öyle olur.

0|0
    0|1
Yükleniyor...