Gunde 2 kez spor yaparak hedefime ulasabilrmiym?

Gunde iki kez spor yapiyorm sabah tempolu yuruyus 45 dkka ve egzersiz aksam 1 saat yine tempolu yuruyus, kilom 90 boyum 165, ama her zmn 10 kilo az gostermisimdr (bu kiloya ilk defa cikiyorm), bir kac ayda sdce yememe dikkat ederk 10 kilo verdm , smdi yine 10 kilo dha vermk istiorm , ama bir bucuk ayim kaldi tatile gitmeye , sabah aksam spor yapark ve duzgun beslenerk bu kilolari verebilrmiym sizce? Bana yorumlarinizla destek olursniz sevinrm tskkurler :)

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Zor degil inanarak yarısını başarmışsin ve ilk olarak tebrik ediyorum çaban icin. Sunu unutmamak lazim mutlaka uzman bir diyetisyen yardımıyla kilo vermek gerekiyor cunku yararlı bir sey yaparken bundan zarar görmek istemeyiz. Her insanın kendine özgü bir metabolizması vardır ve uzman kontrolünde beslenerek daha sağlıklı kilo verilebilir. Spor konusunda da kendi deneyimlerimden yola cikarak vücudumdaki ayni bölgeyi iki gun üste üste çalıştırmam yani bir gun bacak kasları ağırlıklı çalışıyorsam bir gun aradan sonra bacak çalısmaya devam ederim. komple vücut çalıştırman daha dogru olur mesela imkanın varsa düzenli olarak yüzmeye gitmeni tavsiye ederim ya da özellikle yag yakmaya faydası olan (kardio egzersizlerden sonra) agirlik çalışmanın cok buyuk getirisi olacağına inanıyorum.

0|0
    0|0
    • cok tskkurler :) , ben aslinda bir listeye uyarak diyet yapmiyorm zararli oldgu icn ama cogu seyide yemeyi kestm surekli sebze meyve yogurt arada haslanmis etle besleniyorm, ben basenli oldgm icin en cok yuruyus yapmam gerektigini dusunuorm bel bolgem ince ama yinede egzersiz olark mekik yapiorm sinav cekiorm kollar icin siselerle kol hareketleri yapiorm kalca ve basen bolgesi icinde ayri hareketler yapiorm, agirlik olrk ne yapabilrm mesela?

• evt pilates dusundm hatta bir ara yaptm ona devm etsm ii olur aslnda , saol :)

• Rica ederim, hedefine ulaşmanda başarılar :)

Erkekler Ne Diyor 7

• Merhaba
    Sadece yürüyüş yapıyorsanız günde 2 antrenmanın olumsuz bir etkisi olmaz diye düşünüyorum.
    Ancak, ağrılık antrenmanı da yapmanızı öneririm. Bu sayede kas kütleniz artacağı için bazal metabolizmanız hızlanır ve daha hızlı kilo verebilirsiniz.
    Antrenör eşliğinde profesyonel yardım (Özel Ders ya da Danışmanlık) almak isterseniz özelden ya da profilimdeki facebook sayfamdan bana ulaşabilirsiniz

0|0
    0|0
    • agirlik antrenmani derken ne gibi hareketler olabilr mesela , cevap icin cok tesekkurler bu arada

• Rica ederim. Buradan net birşey söylemek çok zor ama genel olarak çokeklemli tüm vücudu çalıştıracak hareketler her zaman için iyidir.

• azmin elinden birşey kurtulmaz elbet ama bence 1.5 ayda verebilirsin 10 kiloyu sağlıklı şekilde vermek istersen ama sana tavsiyem lahana çorbası iç akşamları ve limonlu yoğurt ye ve sabahları aç karnına limonlu ballı su iç ılık şekilde..

0|0
    0|0
  • Sabahları spor yap daha etkilidir.

4 mevsim vücudun hazır olmalı sadece yaz ayları değil.

Gerçi sen biraz geç kaldın. Türkiye de birçok kadın yılbaşından sonra yaza hazırlık yapmakta ( ki bu da yanlış ) senin durumun zor.

Metabolizmanı sürekli hızlandırmalısın. Diyetine de devam etmelisin.

Ayrıca kısa sürede fazla kilo vermek te sağlık açısından doğru değildir. Her ay 5 kilo vermeye odaklan derim...

0|0
    0|0
  • Nefen ugrasiyorsun cok ama cok cekici olduguna eminim

0|0
    0|0
  • hayır günde 2 kez spor yapsan zayıflamazsın ama günde 2 paket sigara ve yanında bir şişe alkol tüketirsen zayıflarsın iğne iplik gibi olursun

0|0
    0|0
  • Azmin gelsin hiç birşey kurtulamaz :)
    Kolay gelsin.

0|0
    0|0
  • evettt.d

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Düzenli beslenme ve sporla istediğin vücuda sahip olursun ama zamanda önemli.
    Devam canım.:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...